Prasárnička České televize – k čemu to slouží?

ct logo
25.2.2020 22:10
V posledních dnech mě řada přátel upozorňuje na časté opakování televizního šotu v ČT24, který je zarámován jakýmsi výročím vzniku zpravodajské televize ČT24 před patnácti lety. Nevím proč a z jakého důvodu má 15. výročí vzniku ČT24 být spojováno s hromadnými vajíčkovými útoky na mě a tehdejší členy vedení ČSSD, při předvolební akci na Andělu v roce 2009.

Nejen, že jsou předváděny vajíčkové útoky rozvášněného, zfanatizovaného davu a potřísnění funkcionáři vedení sociální demokracie, ale i prefabrikované plakáty a transparenty v rukou těch, co přišli na předvolební akci ČSSD se vyřádit, vyspílat, pozurážet politické protivníky. A to bez jakýchkoliv podstatných důvodů. Strana v té době nebyla ani ve vládě. Neměla v letech 2005 – 2009 na svém kontě žádné korupční skandály - žádná „Čapí hnízda“, ani nefungující padáky, či tunely typu ProMoPro, ani podivný nákup letadel CASA za miliardy... Projevy korupce ve straně jsem potíral jako předseda vlády i předseda ČSSD a pokud se nějaký „šibal“, který byl policií obviněn, objevil, nechal jsem ho okamžitě vyhodit z ČSSD. Poté, často po letech se ovšem ukázalo, že řada těchto domnělých „šibalů“, jak je nastylizovala zpolitizovaná část policie, a média, byli soudním rozhodnutím shledáni nevinnými.

Zkrátka, za mého působení v čele ČSSD byla korupce v této straně zcela marginálním problémem. Právě nastolená drakonická personální opatření ve formě vyhození členů, kteří se namočili, respektive byli policií obviněni, vytvořila ve straně atmosféru, že si funkcionáři dávali pozor, aby náhodou do něčeho nespadli a nepotkal je stejný osud, jaký potkal zmíněné „šibaly“. Nejtrapnějším výkonem policie (ÚOOZ) v roce 2006, těsně před komunálními a senátními volbami, bylo křivé obvinění někdejší členky ČSSD a mé náměstkyně na ministerstvu pro místní rozvoj Věry Jourové. Později, jak známo, se ukázalo, že Věra Jourová je zcela nevinná. A dnes je úspěšnou eurokomisařkou. V současné době často kritizuji neschopné vedení ČT, které není ochotno vůbec zprostředkovat české veřejnosti objektivní informace. Má určitý okruh externích spolupracovníků, se kterými vytváří obraz světa, který je vzdálen od reality. Vytváří trvale obraz jakéhosi ruského či čínského nebezpečí. Generální ředitel České televize dlouhodobě spolupracoval s firmou Bison & Rose (možná, že s ní stále ještě spolupracuje). Tato firma ovšem dlouhá léta spolupracuje také se zkrachovalým uhlobaronem Zdeňkem Bakalou, jehož profil nedávno potvrdila parlamentní komise pro vyšetřování kauzy privatizace OKD. Ředitel ČT by měl mj.vysvětlit své vazby jak na firmu Bison & Rose, tak eventuálně na Z. Bakalu.

Myslím, že „prasárnička“ ČT24, která je o hrubých politických útocích na mě a další tehdejší členy vedení sociální demokracie, má jediný účel. Přestaň o nás psát negativně nebo ti to osladíme. A tak mi to tedy pánové Šámal a spol. oslazují. Není to příjemné, ale co od nich čekat jiného. Politickou korektnost lze od nich čekat možná ve vztahu k dalajlámovi, ale k těm, které považují za nositele jiných názorů, je dovoleno všechno, jakýkoliv podpásový úder. Připomenu jen, že v letech 2005 – 2010, kdy jsem měl hlavní odpovědnost za sociální demokracii jako její premiér (2005 – 2006) a její předseda (2006 – 2010), měla v této etapě sociální demokracie nejlepší volební výsledky ve svých dnes už více než stočtyřicetiletých dějinách. Jen tak mimochodem, v oněch evropských volbách v roce 2009 dosáhla sociální demokracie mimořádného úspěchu. Získala oproti dvěma mandátům z voleb v roce 2004 sedm mandátů v Evropském parlamentě. Získala také nemalou prestiž v rámci strany Evropských socialistů a díky tomu se jeden z jejích zvolených poslanců stal místopředsedou Evropského parlamentu.

Vajíčkové útoky v roce 2009 byly útokem na českou demokracii. Měly zastavit a zesměšnit sociální demokracii. Je to praktika, kterou by Česká televize, včetně doprovodných hrubých politických útoků ve formě kamerami zabíraných plakátů a transparentů, měla spíše odsoudit, než ji připomínat.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jiri-paroubek

Vážený pane Olberte,

v zásadě je mi jedno, jestli je eurokomisařka Jourová úspěšná anebo podle Vašeho názoru úspěšná není. Mimochodem V. Jourová povýšila z eurokomisařky na místopředsedkyni Evropské komise a objektivně vzato si nevede špatně a má i určité mezinárodní renomé. Ale v zásadě to opravdu není důležité. Podstata mého sdělení je v tom, že V. Jourová byla v roce 2006 na podzim protizákonně pronásledována jen proto, že se to určité skupině lidí v policii a ve vládě (ODS) hodilo. Až po volbách se ukázalo, že teatrální zatčení V. Jourové na letišti a následující prefabrikované vzkazy části médií těsně před volbami, ve kterých jsem byl vyzýván, abych odstoupil z funkce předsedy ČSSD etc., byla postavena na lži. Za tu se nikdy nikdo neomluvil a ten, v jehož policejním útvaru tyto lži byly prefabrikovány, plukovník Kubice, byl odměněn v Nečasově vládě křeslem ministra vnitra. 

Pokud píšete, že bych měl sestoupit mezi obyčejné lidi, nevím, kde si myslíte, že se nyní pohybuji. Jezdím běžně tramvají, chodím nakupovat do obchodů (ne v Pařížské ulici), mluvím s obyčejnými lidmi, chodím do divadla, do kina, na sportovní utkání atd. Nevím, jestli si představujete, že se pohybuji mezi společenskou smetánkou na Wall Street anebo v londýnské City a zda chodím na oběd do pařížské restaurace U Septima či do jiných drahých restaurací s četnými luxusními milenkami. Prostě se vraťte zpátky na zem a neplácejte blbosti. Nikdy, ani když jsem byl ve funkci premiéra či předsedy ČSSD, jsem nezapomněl na obyčejné lidi a lidi mně to také opláceli vysokou podporou ve volbách. A tato podpora mě nestála miliardy, jako Babiše.

 

Roland Olbert

Souhlas,

pane Černíku, také mě ta zmíněná úspěšnost trkla do očí.

Eurokomisařka je úspěšná v tom, že jde s proudem, zcela oddána, mj. myšlence  evropeismu a  tuhého centralismu.

Autor  by se mohl pro  mínění a názory té mlčící většiny vydat zase někdy mezi  obyčejné lidi, jako v době, kdy 

to dělal v Ostravě během své  kandidatury do Senátu.

Pak by ten soukromý průzkum veřejného mínění dopadl trochu jinak... 

Jiří Volný st.

I na šachtě, v mém případě se jednalo o dnes už utlumovaný důl Lazy, se říkalo, že pokud se o někom hovoří, třeba i ve zlém, tak je to ještě dobré. Údajně v britské seriálu "Jistě, pane ministře" pronáší hlavní postava slova, že v devíti z desítky novin píšou o panu ministrovi hrozné věci. A co ty desáté? Ty jsou ještě horší, ty mlčí! 

Všimli jste si, že euro-komisaři stále ještě hovoří lámanou angličtinou. Očekával bych, že po Brexitu bude na angličtinu uvalena klatba a funkcionáři začnou používat například Esperanto.

cernik

Myslím, že pokud by člověk mluvil s europoslanci, 
pak by šlo o úspěšnosti V. Jourové úspěšně pochybovat.