Předčasné odepisování sociální demokracie

cssd logo karta
20.1.2021 19:33
K napsání tohoto článku mně tak trochu vybudily především některé články, jež se objevily v médiích, ve kterých je sociální demokracie představována jako kus na odpis. To je ale přinejmenším velmi předčasné hodnocení. Nemá smysl polemizovat se všemi autory těchto článků. V sobotní MF Dnes, tedy v prominentním čase s největším počtem čtenářů, dala MFD prostor Š. Kotrbovi, podle vyjádření jeho samotného mediálnímu analytikovi.

Jeho článek představuje naprosté brimbórium od osobních útoků na bývalé lídry ČSSD (mně tentokrát vzácně nezmínil), až po hodnocení její dnešní pozice. Myslím, že ti, kdo píší takovéto hyperkritické, ba nenávistné články, v nichž používají takové podpásové údery, jako např. stolování na Rosenthálu bývalé místopředsedkyně ČSSD, jež opustila tuto funkci před patnácti lety, by měli být soudní. Jak by působily na veřejnost, na voliče levicové, plebejské strany její lídři, kteří by žili např. ze sociálních dávek.

Nejnebezpečnější tezí v tomto článku ovšem je, že prý případná vláda hnutí ANO a ODS bude stejně dělat levicovou politiku. To je blábol nad blábol. Tato případná vláda ANO-ODS by s největší pravděpodobností pokračovala v rozvratu veřejných financí, který tyto dvě strany v prosinci zahájily neodpovědným schválením „daňového balíčku“. Velmi pravděpodobně bychom tu během několika málo let měli také americkou vojenskou základnu a ze státního rozpočtu by se vyhazovaly nestydaté 6částky za nákup zbrojního šrotu, zejména pak ze Spojených států.

Další výtečný autor se objevil na Info.cz, kde nalezl známý socialistožrout, Holec, po letech bloudění po nejrůznějších médiích, svůj nový domov.

Už jen název jeho článku: „Na ČSSD zbyl do voleb jen odpad“, svědčí o neobjektivitě autora. Doporučuje této straně např. „naučit se práci s internetem“, což by prý mohli zajistit Piráti, kdyby s nimi ČSSD šla do koalice. A naopak „Zkušení sociální demokraté by jim (Pirátům) na oplátku vysvětlili, že totální transparentnost politiku ničí…“. Prostě nápady z dílny J.Haška. Zbytek článku pokračuje v podobném duchu. Spolupráce se Zelenými a „Budoucností“ nemá prý smysl, neboť prostě nemá smysl. Zkrátka nedělat nic je lepší, nežli něco dělat, protože ČSSD „…je v podstatě pro voliče zbytečná“. No, nepochybuji o tom, že tato strana je zbytečná pro pana Holce, a vždycky byla, i když měla třeba volební výsledek nad 30%. Řekněme to otevřeně. Pan Holec nemá sociální demokracii rád. Nikdy ji rád neměl a rád ji mít ani nebude.

V Bakalonovinách se známý koryfej pravicové žurnalistiky a babišožrout, Honzejk, zabývá plány sociální demokracie na spolupráci se Zelenými. Vcelku se nestydí provádět slovní ekvilibristiku typu k případné volební alianci se Zelenými. Ta prý bude mít vlastně záporný přínos, neboť voliči, jež Zelení přivedou, nepokryjí ztráty tradičních voličů ČSSD, kteří si volební alianci se Zelenými nepřejí. No, volební výsledky v krajských volbách na Hradecku a Zlínsku dokázaly pravý opak. A totéž ukazují i sociologické průzkumy.

Nejvážnější ze všech těchto útoků na ČSSD vidím ovšem vyjádření bývalého ministra zdravotnictví za ČSSD, Němečka, kterému dala ČT24 ve svém vysílání půlhodinový prostor. V něm kromě jiného sepsul vládu s účastí strany, které je členem. Moderátorka vytáhla jeho výrok ze sociálních sítí z října minulého roku, v němž se měl vyjádřit takto: „...že tato vláda přivedla republiku zu grunt“. To není zrovna korektní a chytré vyjádření. A hlavně není vůbec loajální vůči vlastní straně. Dovoluji si tvrdit, že pokud by takové přehnaně kritické vyjádření Němeček neudělal, v pořadu ČT by se vůbec neobjevil. Zpochybňovat deset měsíců před volbami vládní koalici s hnutím ANO, v níž se ocitla ČSSD rozhodnutím většiny členské základny, je mírně řečeno velmi neloajální.

Prostě všichni členové ČSSD, i ti, kteří byli v minulosti zhrzeni A. Babišem, jako např. právě ministr Němeček, by měli vážit svá slova. Za deset měsíců čeká ČSSD existenční zápas. Pokud budou přicházet podobné údery z vlastních řad, nemusí ten zápas dopadnout pro ČSSD dobře. Mám tím na mysli, že strana se opravdu nemusí při volbách do sněmovny probojovat ani do opozice.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328
já ještě přidám něco k tomu případu zkolabované turecké elektrárny, já jsem na to podal trestní oznámení na Vrchní státní zastupitelství, sepsal jsem 250 stran, které detailně popisovaly a prokazovaly korupci ohromného rozsahu na tomto případu, znovu opakuji, který bude stát nás daňové poplatníky až15 miliard korun, jenže ministrem vnitra je Hamáček z ČSSD a tak zařídil, že se nic nevyšetřovalo, vyšetřovatel z NCOZ aniž zavolal jediného svědka ze mnou doporučovaných svědků a aniž se bavil vůbec se mnou, případ po roce a půl nevyšetřování odložil. Já jsem si stěžoval na dozorujícího státního zástupce, na Bradáčovu a nakonec jsem skončil až na Nejvyšším státním zastupitelství, vážení, nic se vyšetřovat nebude, policie se dohodla s justicí a společně tento případ korupce zametají pod koberec. Takže to je dnešní ČSSD, lidé bez charakteru a svědomí, a jestli tady někdo filosofuje o tom, jak jde levice dolů, protože je to nějaký světový trend, tak je to blábol, já ČSSD léta volil, ale v současné sestavě se prostě tato strana volit nedá a oni to ví, a tak se rozhodli, že si ještě vystrojí svůj poslední velký raut. Je otázkou, jestli má být dovoleno této partě darmošlapů v ČSSD, aby ničila práci těch před nimi, kteří pro tuto stranu něco vykonali a pozvedli ji. Současná ČSSD je kombinací průměrnosti s bezcharakterností, já se jen divím těm členům ČSSD, kteří se takto pokojně a spokojeně dívají, jak současné vedení strany prožírá poslední zbytky svého dobrého jména a důvěryhodnosti.
opatovice328
Uvedl jsem tu několikrát informace o zmařeném projektu výstavby tepelné elektrárny v Turecku, která nás daňové poplatníky bude stát 12 - 15 miliard Kč, mám podezření, že ta korupce míří k ČSSD, jako by té straně bylo jedno, co s nimi bude, jen si ještě naposledy něco hrábnout.
Pavel Franta

Pokud půjde ČSSD do koalice se Zelenými, tak se již určitě mého hlasu nedočká. Zvážím volbu KSČM, nebo SPD (popřípadě další antisystémové strany).

cernik

Se Št. Kotrbou přijíti do styku, znamená permanentně s ním vesti polemiku.
A ne v rukavičkách.
 Ale tuplem ne ho vyřídit nějakou nálepkou.
Št. Kotrba si totiž umí opatřit informace, 
kdyby je měl vyrvat i z lůna pekelného, třeba z jícnu sopky.
To jiní neumí.
Polemizovat s ním lze jedině tak, že cituji jeho větu 
a vůči ní přikládám své tvrzení.
Větu na větu, čelo na čelo.
Politika se ze sociálních dávek dělat nedá, 
i před 100lety to byl problém.
Ale pokud z politiky odcházím jako (multi)milionář, 
pak je potřebné, pro kvalitu té dotyčné strany, se tím zabývat, 
třeba i po 15ti letech.