Prezident Zeman v Číně

obrazek
12.5.2017 11:01
Nejvýznamnější událostí přelomu tohoto a příštího týdne je cesta prezidenta M. Zemana do Číny. Spolu s ním se účastní jeho státní návštěvy několik ministrů a také několik desítek podnikatelů, kteří budou hledat cesty k novým podnikatelským příležitostem.

Ve včerejším vydání Hospodářských novin se objevil čínožroutský článek, coby stanovisko ultrapravicové redakce bakalovských novin, v němž je uvedeno, že prezident se účastní také na velké, prý politicky toxické, konferenci pořádané v Pekingu v době jeho návštěvy pod názvem „Hedvábná stezka a pás“. Je komické se dozvídat, že jeho cesta, zejména návštěva této konference, prý prohloubí vliv Číny a (podržte se) Ruska (!) v Čechách.

Čína je skutečně daleko a rozsah čínských investic je u nás zatím malý a zdá se, že pouze čínská investice do fotbalové Slávie, která je na nejlepší cestě získat ligový titul, je viditelná. Přesto Hospodářské noviny, "pilíř" české ekonomické publicity, fantazírují o strašlivém a zvyšujícím se čínském vlivu.

Chtěl bych jenom drobně upozornit HN, že dnes odpoledne odlétám do Pekingu i já, abych se zúčastnil na dvou velkých konferencích věnovaných jednak problematice „Hedvábné cesty a pásu“ a „Možnosti akcelerace hospodářského růstu ve světě“. Nevím, zda je to tatáž konference, které se zúčastní také prezident Zeman, ale na obou těchto konferencích mám mít svá vystoupení v anglickém jazyce v hlavních blocích řečníků. A chci ujistit pisálka z HN, že se vůbec necítím jako čínský či ruský agent.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Šťastnou cestu a Ni Hau.