Proč to Babiš ustál, aneb chybí skutečný soupeř

valenčík radim 11
24.11.2018 14:43
Motto: "Jak to dnes shrnout: Dlouho se vědělo, že se nic nestane. Osm hodin se nic nedělo a nakonec se nic nestalo. – A televize z toho dokázala udělat celodenní vysílání..." (Martin Komárek)

Nejlépe a nepřesněji se k otázce, proč to Babiš ustál, vyjádřil Radko Kubíčko na ČT 24 hned v den debaklu "demokratické opozice" v pořadu Zprávy ve 23, viz zde od začátku 24 minuty pořadu: ceskatelevize. Stojí za to se na to podívat, protože se jedná o vynikající analýzu, kterou dnes vidíme v ČT málo kdy. Babišovi dnes chybí soupeř, nikdo ze současných lídrů tzv. "demokratické" opozice na něj nemá ani morálně, ani politicky, ani intlektuálně, ani vnějším projevem.

 
K tomu dodám:
Před projednáváním kauzy ve Sněmovně jsem napsal, že opozice bude omílat tři prázdné argumenty:
1. Babišova kauza nám dělá ostudu v zahraničí.
2. Zašlo se příliš daleko.
3. Když vznikly takové pochybnosti, měl by odstoupit, než se to vyšetří.
 
Celé i s tím, proč jsou prázdné, zde:
Stalo se. Ba co hůř, útok na Babiše postavila na čtvrtém argumentu, který je ještě prázdnější a který se jí vrátí jako bumerang. Totiž to, že "premiérem nemůže být trestně stíhaná osob".
Takový argument za určitých podmínek může platit, ale ne v podmínkách, když tato osoba, o které všichni vědí, že je trestně stíhaná, s touto "zátěží" s velkou převahou vyhraje volby. A pak ještě s velkou převahou a po roce vládnutí vyhraje další volby. Pak se takový argument stává nejen prázdný, ale absurdní.
 
Dokonce lze takové použití tohoto argumentu chápat jako naprosté pohrdání voliči. Přesněji – ono to skutečně je pohrdání voliči. Pak se nemůže současná "demokratická" opozice divit, že Babišov i nadále má stejné preference a je o několik koňských délek před ní.
Nad současným účinkováním by se měli zamyslet především Piráti, kteří ze sebe zcela zbytečně udělali apendix slouhů současné globální moci a Bartoš se s nimi vydává Bursíkovou cestou do politického propadání.
 
Neokouzlil ani Okamura, který, jak předvedl, nechápe mechanismy fungování současné globální moci a své účinkování v kauze překombinoval.
 
Hamáček, vědom si situace v pozůstatcích své strany, se rozhodl pro gambit, který mu celkem vyšel.
Filip, jehož strana (i jeho "zásluhou") na tom není o moc lépe, předvedl, že ve velké politice to umí.
 
 
Radim Valenčík
Vysokoškolský učitel - Vysoká škola finanční a správní, první soukromá ekonomická univerzita http://radimvalencik.pise.cz/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Václav Semerád

Izraelská policie doporučila zahájit stíhání premiéra Netanjahua kvůli korupci. Je to už třetí velká kauza šéfa vlády.

2. 12. 2018 Izraelská policie v neděli doporučila obvinit premiéra Benjamina Netanjahua i jeho ženu Saru z korupce v souvislosti s vyšetřováním telekomunikační společnosti Bezeq. Policie uvedla, že má pro to dost důkazů. Netanjahu závěr policejního vyšetřování odmítl.

Premiér je vyšetřován ještě v dalších kauzách a tyto skandály ohrožují stabilitu vlády, soudí izraelský tisk. Někteří opoziční politici v neděli vyzvali premiéra k rezignaci.

Nejen Babiš!

Přestaňte už papouškovat, že je Babiš jediný obviněný předseda vlády na světě! A Izrael není banánová republika!

novotny

Piráti se dostali do jakési role hecířů, škoda, že nemakají v oblasti IT, jak se dalo čekat.

duchodce

Včerejší demonstrace musela být pro organizátory asi velké zklamání. Určitě čekali minimálně našlapaný Staromák. Očekávání se však nenaplnilo. Staroměstské náměstí nebylo nejen nezaplněné, ale místy byli demonstranti od sebe vzdáleni, jako obyvatelé Aljašky. Prostě významnější poptávka po "revoluci" prozatím není  ani v Praze, což znamená, že mimo Prahu se rovná nule.  V lednu přistane v peněženkách důchodců bezkonkurenčně nejvyšší šástka o kterou se jim zvýší penze. Od září platí výrazně snížené jízdné pro studenty a taktéž důchodce. Např. rodiny z venkova tímto  šetří až tisíce měsíčně. Nadále pokračuje  zvyšování minimální mzdy. To všechno musí každý soudný člověk, zejména mimo Prahu vnímat i kdyby nechtěl. 

opatovice328

Přesně řečeno, nejvíce bodů získali komunisti, co na začátku řekli, to také dodrželi. Piráti - přesně jak bylo řečeno, ukázali, že jsou to jen tupí slouhové někoho, nepřišli ani s jedním pozitívním nápadem, ani jeden pozitiní bod nezískali. Nakonec nejvíce prodělá Okamura, ten tu vládu zachránil, ale nakonec na tom posbírá jen mínusové body. Já jako jeho volič bych vzal, kdyby tu vládu podepřel, naprostý souhlas, toleroval bych, kdyby odešli, ale postavit se vedle těch parchantů jako Kalousek? To se ten Okamura opravdu zbláznil? On nechápe, že za ním stojí národně ukotvená levice? Já jsem v posledních volbách volil Okamuru a předtím komunisty. Takže kdybych udělal tabulku, kdo podle mě z toho nejlépe vyšel, 1) komunisté 2) ANO 3) ČSSD 4) Okamura 5) demo verze 6) Piráti (ti mě přesvědčili, že ani náhodou o nich neuvažovat, že bych jim snad mohl někdy dát hlas, i když s tím OKD u mě zabodovali)      

Ale pozor, včera jsem byl na tom Staromáku, on už těm vzbouřencům někdo nalil konečně rozumy. Oni z pódia vyzývali ke slušnosti a ne k urážkám a ujišt´vali,  že jim vlastně volič ANO nesmrdí, jen ten jeho předseda apod., že respektují výsledky voleb atd. To už nebyly žádné šibenice a ČUR..... oni pochopili, že na aroganci jen prodělají. To ten 17.11. 2018 na Václaváku, to mělo jiné grády, to byla vyloženě nenávistná akce proti občanům. Kdo se tam zatoulal a neměl v sobě tu jejich nenávist, tak se tam necítil. Dobře, že to dopadlo, jak to dopadlo, za mě díky všem voličům Zemana, to je ten, co tu šachovou partii vyhrál na celé čáře, to byla Milošovo sólo a jeho velmistrovská partie.