Proč Jelínek nekřičel, když se v Ústí kradlo?

megafon
9.9.2020 15:03
To, že Právo, Seznam.cz a Novinky.cz jsou dlouhodobě pod vlivem borců typu Pokorného či Bisonů (věrných spolupracovníků Bakaly a Sobotky), je známo asi nejen mně. To, že občas jejich zájem vyleze jako šídlo z pytle, je také zřejmé.

Ve svém dnešním článku (středa 9. 9. 2020) se L. Jelínek, poradce několika dřívějších neúspěšných lídrů ČSSD pokoušel hodnotit zásah vedení této strany v Ústeckém kraji, kdy na základě rozhodnutí politického grémia byla podána kandidátka sociální demokracie jen s malou příměsí osob z neziskové organizace namísto předchozí kandidátky neschválené krajskou konferencí,  jen s malou příměsí členů ČSSD. Podle průzkumu agentury Kantar CZ, který byl proveden ve všech krajích ČR, ve kterých za tři týdny proběhnou krajské volby, má také ústecká ČSSD se svou kandidátkou šanci dostat se do krajského zastupitelstva. Myslím, že je to tak 60:40. Volební potenciál ČSSD 8,5% nevypadá na úplný debakl, což ještě v březnovém průzkumu veřejného mínění, provedeném agenturou STEM, tak vypadalo. V březnu STEM na Ústecku naměřil sociální demokracii 2,9% volebních preferencí. Vedení krajské organizace na tento tristní údaj reagovalo tím, že se spojilo s několik dalšími stranami a dosáhlo toho, že z prvních deseti kandidátů na společné kandidátce neuvěřitelného politického mišmaše,  se objevili jen dva sociální demokraté.

Vedení ČSSD tak muselo logicky zasáhnout. Zabránit tomuto výprodeji stranických zájmů a také hledat nové lidi (často se jedná o lidi, kteří v rámci strany jen nedostali šanci se prosadit), kteří by se s novou kandidátkou ČSSD pokusili dostat do nového zastupitelstva. L. Jelínek, který byl u tolika proher sociální demokracie a na mnoha se v minulosti také podílel, najednou vidí jako velký bezpečnostní problém kandidátky ČSSD Petra Bendu na čtvrtém místě kandidátky pro krajské volby. Prý „...nevedl před  lety na Liberecku do sněmovny jen tak nějaké pravičáky, ale pravicové extrémisty z Dělnické strany…“. A pak Jelínek straší šířením extremismu ba neonacismu s tím, že by si J. Hamáček měl dohledat příslušné zprávy NBÚ.

J. Hamáček zná především bezpečnostní prověrku Petra Bendy, uskutečněnou už v průběhu posledních cca deseti let dvakrát NBÚ. A protože P. Benda je NBÚ prověřen, není žádným extremistou.

Údajně v redakci Práva dokonce existuje kopie výsledku bezpečnostní prověrky P. Bendy. Pokud bude psát Jelínek další článek s cílem poškodit ústeckou kandidátku ČSSD, měl by se s ní seznámit.

Nejvíc mě na celé věci mrzí to, že v letech 2011 až 2012 a možná i později, kdy někteří funkcionáři Ústeckého kraje zvolení za ČSSD kradli, ani poledne nesvětili, Jelínek, jako věrný korteš Sobotky,  mlčel. Bylo to přímo hrobové ticho. A výsledek… Jeden z funkcionářů tehdejší ústecké ČSSD byl zastřelen. Další je ve vězení a ještě někteří další jsou nyní souzeni ve velkém procesu kolem rozkrádání evropských fondů. Proč tehdy Jelínek mlčel a teď křičí? To je opravdu podivné.

Zkrátka,  řečeno s evangelistou Matoušem, měl by L. Jelínek …“nejprve vyjmout břevno z oka svého, aby pak teprv vyňal smítko z oka bratra svého“.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Dvě kandidátky ČSSD v jednom kraji, to je skutečně mistrovský kousek! Ovšem v Praze mají ten správný odstup, major Terazky by řekl: "Tam vedia všetko"!{#emotions_dlg.sealed}