První krok k ovládnutí české policie Babišem

babis slachta
2.3.2018 15:29
Vše souvisí se vším. A. Babiš se musí zabývat, s ohledem na kauzu Čapí hnízdo tím, jak ovládnout klíčové pozice ve vedení české policie, aby mu šlo na ruku.

Jedním z kroků bude nepochybně výměna šéfa GIBS, tedy šéfa policejní inspekce. Dalším krokem v pořadí bude výměna policejního prezidenta. Šéf policejní inspekce totiž má zázračnou pravomoc, postavit neposlušné policisty mimo službu. Takže pokud vyšetřovatel Nevtípil, vyšetřující Babišovu kauzu Čapí hnízdo, zůstane dále nedovtipný, může být novým šéfem inspekce policie postaven rychle mimo službu. Tedy, pokud nepřijde sám k rozumu. Třeba pro (neexistující) kontakty s mafií.

Na sousedním Slovensku ostatně probíhá skutečný hon na virtuální mafiány ve vládních řadách, tak proč by nemohl proběhnout také v české policii. Je to průhledné. Je to jasně účelové. Argumenty pro Murínovo odvolání jsou víceméně trapné. Snad by bylo lepší, kdyby A. Babiš řekl rovnou: „Toho maníka nechci, protože ho prostě nechci. Na místo policejního prezidenta si potřebuju dát namísto Tuhého Šlachtu a hotovo.“

Politicky je to ovšem velmi vážné. Ukazuje se, jak je Babiš schopen velmi plánovitě a mocensky bezchybně uvažovat. Pokud ovládne policii, a vše tomu nasvědčuje, budeme se všichni divit....

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Pan Murín jenom podvedl vládu, prostředky na nové příslušníky GIBS věnoval na odměny těch starých. Výsledky GIBS jsou žalostné a navíc pravděpodobně dochází k úniku informací. Samé "prkotiny", pro které by asi neměl být odvolán.