Prymula má pravdu. Úplný lockdown je jediná záchrana…

lockdown 21
20.2.2021 14:55
Dnešní výsledky jsou opět jasné

Česko                   11 192 nakažených                                                        184 mrtvých

Izrael                      2 579 nakažených                                                        17 mrtvých

Rakousko              1 877 nakažených                                                        20 mrtvých

Čína                             8 nakažených                                                           0 mrtvých       

Na zápase  se Slavií bylo mnoho vybraných lidí. Mě to fakt netrápí, protože mě fotbal upřímně nezajímá.

Hysterie vznikla jenom kolem profesora Prymuly.  Mně to připomíná, jako když v USA pořádali hon na Trumpa. Média šílela, političtí protivníci také.

Už jsem jednou napsal, že vše bylo v nejlepším pořádku. Vadilo to ovšem toxickému tandemu Babiš – Blatný, který nás svou neschopností sune ke katastrofě.

Co ovšem zcela zaniklo, je fakt, že bez úplného lockdownu, na jaký si pamatujeme ze začátku epidemie v březnu se nevzpamatujeme.

Lockdown je standartní postup při epidemii a koná se vždy, když ostatní opatření selhávají. Ta česká už selhala. Izraelci, kteří by nám i co do srovnání s počtem obyvatelstva měli být příkladem,  zavedli lockdown už třikřát a mají jednoduché pravidlo, že jej zavádějí vždy, když počet nakažených překročí 3 tisíce. A to na rozdíl od nás jsou jedničkami i ve vakcinaci.

Věřme, že jednou přijde den, kdy koronavirus se třeba vytratí, jako se kdysi vytratila španělská chřipka. Ale také nemusí. V každém případě platí, že se proti němu bojuje jednak epidemiologickými opatřeními na minimalizaci kontaktu a v jeho rámci i samozřejmě možným úplným uzavřením všech prostorů, kde je možné epidemii šířit.

V jistém smyslu je jasné, že tohle trapné ukrajování je k ničemu. Ta zátěž je už tak vysoká, že to chce radikální a úplné řešení.

Babiš s Blatným to nezvládají.

Na Prymulu je možné nadávat a nadává na něj od počátku opozice a tisk. Nejsem schopen ani ochoten ho odsuzovat, když byl přítomen na zcela legální akci s čerstvým negativním testem.

Ten  lockdown bude třeba vyhlásit co nejdříve a ponechat ho do té doby, dokud počty nakažených neklesnou nejméně pod tři tisíce.

Všude to v Evropě lidé chápou, jen u nás se chováme jako idioti.

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

heriot

Tak zdá se, že lockdown je v současné situaci opravdu jediným řešením. Ovšem měl by být provázen dalšími ráznými kroky. A to hlavně ze strany Babiše a Zemana. Jinak to bude opět k ničemu.

"Bramboračka" v níí se nacházíme je již zcela neunosná. Blatného neschopný tým mimoňů opilých mocí vymýšlí neustále nějaké kraviny, které situaci spíše zhoršují.  Jejich PES existuje 5 měsíců a dovedl nás tam kde jsme...Ti lidé ničemu nerozumí.

Lockdown by měl tedy udělat tlustou čáru. Během něho zrušit PES, všechna opatření z něho vyplývající a vyhodit ty, kteří  nás do této situace dovedli s Blatným v čele.

Ustanovit nový úzký tým skutečných odbornků, epidemiologů nezaintersovaných na kšeftech s testy, vakcinami, obsazenými lůžky, respirátory, rouškami apod.

Zavést smysluplná, vymahatelná opatření a na jejich podkladě otevřít školy, obchody a služby. Omezit cestování napříč republikou na minimum a jen skutečně potřebné případy. Bez lyží, svařáku u okénka a podobných radovánek snad pražáci letošní jaro přežijí.

A bez ohledu na demoblok,  média a ČT získat z Ruska urychleně vakciny.

Lenin měl pravdu, když řekl - lépe méně, ale lépe...

Zdeněk412

Teď ještě najít ty, co to budou dodržovat ! Já to tedy nebudu ..

antoninsebek

VŠIMNĚTE SI PROSÍM, ŽE SE NA TV OBRAZOVCE, V TISKU ČI V ROZHLASE
VŮBEC NEMLUVÍ O TOM, PROČ UŽ TADY DÁVNO NENÍ NĚJAKÁ KVALITNÍ
VAKCINA V DOSTATEČNÉM MNOŽSTVÍ!!! ....

Přitom odborníků na viry tady máme plnou Sněmovnu i Senilát. Máme jich tolik, že  ty "zlobivé"  můžeme i odvolávat z funkcí. Dóbro došli!

Vyrábět drahý a špinavý doplněk z řepky do benzínu, to by nám šlo. Sehnat vakcinu, to se ten pán, co chce nás řídit jako svoji (mimo jiné řepkovou) firmu, prostě nesnaží. Proč asi?