Radim Valenčík: Ti lidé nenávidí Zemana místo sebe

valenčík radim 11
10.11.2017 10:19
Začnu srovnáním. Neměl jsem a nemám Havla rád. Hodně ne. Ale když Havel měl zdravotní potíže (a velké), NIKDY bych nebyl schopen uvažovat o jeho zdraví tak nechutně, jako to předvedli v ČT: Účelové sestřihy, komentáře, ze kterých bylo přímo cítit potěšení z toho, že je na tom Zeman špatně, trapný Forejt, hloupě mstivý, rozhodně ne "protokolární", k tomu přizvukující Štěch. Zkrátka - to je úplně jiná cenová skupina, než ve které jsem zvyklý žít. Co se to s některými stalo

ČT předvedla svoji veřejnoprávnost. Já to považuji nejen za ubohost, ale i za projekci vlastního selhání těch, kteří slouží současné globální moci v mediálním mainstreamu. A je mně smutno z těch, kteří to nevidí. Lze Zemana nemít rád a ti, co umí nenávidět, ho mohou i nenávidět. To je ještě normální. Ale zaujatost, jaká byla předvedena a jak se autoři pořadu přímo ROCHNILI při spekulacích o Zemanově zdraví, z toho mně bylo na zvracení.

Pokud by někdo, i v soukromém médiu (nikoli v tom placeném vynuceně z kapes nás všech) předvedl něco takového v době nemocného Havla, byl by mainstreamem upranýřován k smrti. Jeho počínání by bylo označeno za hyenismus.

Pokud bych se při takové ubohosti přistihl v době nemocného Havla já, musel bych si plivnout do tváře. Neměl jsem ho rád, ale vážná nemoc, byť protivníka, nemůže být důvodem k ROCHNĚNÍ.

Jak jsem to napsal před pár dny? Takto:

K tomu bych upozornil na nedělních 168 hodin na ČT 1. Něco tak odporného jsem už dlouho neviděl. Z autorů pořadu přímo tekla žluč, kdy hovořili o zdravotních problémech Zemana, aby ho aspoň takto difamovali, když už to jinak nejde a nefunguje. Ukázkový hyenismus – a za naše peníze! To je současná "veřejnoprávnost"? Ptám se, proč Zemana tak nenávidí. To přece není a nemůže být jen o politice. Ti lidí ho nenávidí místo sebe. Do vytváření jeho obrazu promítají své selhání, svůj pocit odpornosti ze slouhovství a poskokovství zlu současné globální moci. Oni v Zemanovi nenávidí sebe, ztrátu svých lidských kvalit, své identity, svého existenciálního zakotvení.

A stojím si za tím.

Radim Valenčík
Vysokoškolský učitel - Vysoká škola finanční a správní, první soukromá ekonomická univerzita http://radimvalencik.pise.cz/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

vasevec

Příspěvek Kateřina Amiourová - 12.11.2017 12:57 byl smazán z důvodu nedoržení etického kodexu diskuse - vulgární urážka prezidenta republiky.

novotny

Důležité je, že se s tímto drsným nařčením prezident dokázal včera bravurně vypořádat a chce z pomlouvače vylouditt peníze pro Klokánky. Není to ušlechtilá odplata?

duchodce

Každý útok, kde jako "střelivo" poslouží zdravotní stav dotyčného je nepřijatelný a je zcela jedno, zdali se obětí stane prezident nebo popelář. Je dobré si ale v této souvislosti připomenout, že pan prezident se také dopustil několika jen těžko uvěřitelných podpásovek, např. vůči premiérovi Sobotkovi. Jednalo se o naprosto nepřijatelné jednájí z pozice hlavy státu. Např. "divadlo" na Pražkém hradě, kde v přímém přenosu premiér inkasoval od prezidenta "K.O." bylo snad ještě mnohem horší, než  současné osočení prezidenta od pana Bartíka. Už "Lánská schůzka" byla od prezidenta těžká podpásovka. Kdo s čím zachází, s tím také schází.