Radim Valenčík: Ti lidé nenávidí Zemana místo sebe

valenčík radim 11
10.11.2017 09:19
Začnu srovnáním. Neměl jsem a nemám Havla rád. Hodně ne. Ale když Havel měl zdravotní potíže (a velké), NIKDY bych nebyl schopen uvažovat o jeho zdraví tak nechutně, jako to předvedli v ČT: Účelové sestřihy, komentáře, ze kterých bylo přímo cítit potěšení z toho, že je na tom Zeman špatně, trapný Forejt, hloupě mstivý, rozhodně ne "protokolární", k tomu přizvukující Štěch. Zkrátka - to je úplně jiná cenová skupina, než ve které jsem zvyklý žít. Co se to s některými stalo

ČT předvedla svoji veřejnoprávnost. Já to považuji nejen za ubohost, ale i za projekci vlastního selhání těch, kteří slouží současné globální moci v mediálním mainstreamu. A je mně smutno z těch, kteří to nevidí. Lze Zemana nemít rád a ti, co umí nenávidět, ho mohou i nenávidět. To je ještě normální. Ale zaujatost, jaká byla předvedena a jak se autoři pořadu přímo ROCHNILI při spekulacích o Zemanově zdraví, z toho mně bylo na zvracení.

Pokud by někdo, i v soukromém médiu (nikoli v tom placeném vynuceně z kapes nás všech) předvedl něco takového v době nemocného Havla, byl by mainstreamem upranýřován k smrti. Jeho počínání by bylo označeno za hyenismus.

Pokud bych se při takové ubohosti přistihl v době nemocného Havla já, musel bych si plivnout do tváře. Neměl jsem ho rád, ale vážná nemoc, byť protivníka, nemůže být důvodem k ROCHNĚNÍ.

Jak jsem to napsal před pár dny? Takto:

K tomu bych upozornil na nedělních 168 hodin na ČT 1. Něco tak odporného jsem už dlouho neviděl. Z autorů pořadu přímo tekla žluč, kdy hovořili o zdravotních problémech Zemana, aby ho aspoň takto difamovali, když už to jinak nejde a nefunguje. Ukázkový hyenismus – a za naše peníze! To je současná "veřejnoprávnost"? Ptám se, proč Zemana tak nenávidí. To přece není a nemůže být jen o politice. Ti lidí ho nenávidí místo sebe. Do vytváření jeho obrazu promítají své selhání, svůj pocit odpornosti ze slouhovství a poskokovství zlu současné globální moci. Oni v Zemanovi nenávidí sebe, ztrátu svých lidských kvalit, své identity, svého existenciálního zakotvení.

A stojím si za tím.

Radim Valenčík
Vysokoškolský učitel - Vysoká škola finanční a správní, první soukromá ekonomická univerzita http://radimvalencik.pise.cz/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

vasevec

Příspěvek Kateřina Amiourová - 12.11.2017 12:57 byl smazán z důvodu nedoržení etického kodexu diskuse - vulgární urážka prezidenta republiky.

Jiří Volný st.

Pokud se chtěl brněnský radní Bartík zviditelnit, komunální volby se blíží, tak se mu to jistě povedlo. Ostatně za sedm měsíců budeme mít důkaz o jeho jasnovideckých schopnostech. Osobně bych panu prezidentovi doporučil více nadhledu a smést takový útok špetkou humoru. Pomstychtivost není dobrá a oceňovaná vlastnost.

novotny

Důležité je, že se s tímto drsným nařčením prezident dokázal včera bravurně vypořádat a chce z pomlouvače vylouditt peníze pro Klokánky. Není to ušlechtilá odplata?

duchodce

Každý útok, kde jako "střelivo" poslouží zdravotní stav dotyčného je nepřijatelný a je zcela jedno, zdali se obětí stane prezident nebo popelář. Je dobré si ale v této souvislosti připomenout, že pan prezident se také dopustil několika jen těžko uvěřitelných podpásovek, např. vůči premiérovi Sobotkovi. Jednalo se o naprosto nepřijatelné jednájí z pozice hlavy státu. Např. "divadlo" na Pražkém hradě, kde v přímém přenosu premiér inkasoval od prezidenta "K.O." bylo snad ještě mnohem horší, než  současné osočení prezidenta od pana Bartíka. Už "Lánská schůzka" byla od prezidenta těžká podpásovka. Kdo s čím zachází, s tím také schází.