Rozštípne Babiš politickou konkurenci?

babiš páně
28.10.2017 17:50
"Zkusíme menšinovou vládu odborníků v kombinaci s našimi politiky a ministry a zkusíme Sněmovnu přesvědčit,” uvedl Babiš po prvních jednáních o povolebním vývoji.
Poměrně riskantní manévr zjevně zaměřený na rozštípnutí politické strany, a to ve dvou směrech:
- Na strany, které s ním budou spolupracovat (byť i jen tiše a částečně) a které ne.
- Na spolupracující a nespolupracující zájmové skupiny ve stranách jak z hlediska vývoje některých politických stran po jejich debaklu, tak i z hlediska možného rozdělování různých benefitů přes ministerské posty.
 
Uvidíme, zda se mu to povede. Času na to má víc než dost, pokud se ovšem sám neocitně pod tlakem (ale svět má zatím jiné starosti).
 
K "přesvědčování" ostatních by mu napomohla dobrá vize reagující na programovou sterilitu ostatních stran. Vize nad věcí. Vize i s výhledem na opakování voleb, do kterého se nikomu nebude chtít. Vize, která by mu umožnila získat aktivitu v ovlivňování veřejného mínění. Ale ta asi ještě v tuto chvíli nevstoupí do hry. 
Radim Valenčík
Vysokoškolský učitel - Vysoká škola finanční a správní, první soukromá ekonomická univerzita http://radimvalencik.pise.cz/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Článek má v nadpisu otázku.

Odpovídám na ni: ANO.  Bohužel.  

Jiří Volný st.

Skutečnost je taková, že nám bude Andrejko Babiš vládnout, možná bez důvěry, minimálně jeden rok.Tah s návrhem přibrání nestranických, víceméně respektovaných odborníků a dokonce členů konkurenčních politických stran do vlády, není vůbec špatný. Další tah s důrazem na zvyšování penzí, kterým se skoro všechny strany podbízely voličům, je také dost dobrý. Kdo by si dovolil ve sněmovně hlasovat proti renomovaným odborníkům a lepším penzím ???

novotny

Predikce opakovaných voleb:
Ano 45 %, Okamura 15 %, Piráti 20 %, ODS 10 %, ČSSD 5 %, KSČM 5 %.