Ruce pryč od českého premiéra…

vyvadil jiří nový
19.6.2020 13:02
Snad nejhorším a nejdražším politickým útvarem Evropské unie je Evropský parlament. To co vytváří je vždy na hraně všeobecného politického rozumu a je takřka synonymem politické masáže, jednostrannosti a totálního odtržení od reality života i spravedlivé historie.

V Česku otevřeně řečeno existuje převažující nedůvěra k bruselským institucím, která je dokonce mnohem větší než nedůvěra k samotné EU. V zásadě platí, že čeští voliči řadí i význam voleb do EP jen nepatrně lépe než do Senátu, kterou většina z nás pokládá za výlupek extrémní opozice oproti vládě.

Není na tom ovšem nic divného. Češi svého času měli zásadní nedůvěru k rakouské Říšské radě a po 17 let praktikovali zásadu pasivní rezistence a odmítali účastnit se jejího jednání. Z principu nemáme rádi, když nám někdo z cizího centra diktuje, co máme dělat, či ještě hůře s pomocí domácích posluhovačů nám škodí.

A nešlo jenom o vrcholné politiky. Česká reprezentace uměla decentně komorně odstranit ze svých řad i vlastizrádce uprostřed v podstatě policejního státu, jen proto, že měli v té době ještě neprokázané indicie o donášení jinak slavného libretisty Prodané nevěsty Karla Sabiny policii do Vídně.

Andreje Babiše nemusíme mít rádi, jistě dělá chyby, ale je předsedou vlády s trvalou v historii nebývalou podporou stálých +-30% voličů.

Naši europoslanci Pexa, Zdechovský, Kolaja, Vreciónová udávají v Bruselu a svou neschopnost na domácím hřišti porazit ANO ještě doprovází údivem, že je většina národa právem pokládá za vlastizrádce.

Dnes celý evropský parlament s jedinou výjimkou frakce Identity podpoří mnohačetnou rezoluci k odstranění Andreje Babiše z funkce předsedy české vlády.

Jen tak dál a větší kapky.

O EU tady fakt moc nikdo nestojí a my Češi se nenecháme dál urážet.

Kdo bude, či nebude českým premiérem si rozhodneme my sami.  Nejde o Andreje Babiše, jde o úctu a důstojnost slušných Čechů, kterých je většina…

Odolávali jsme Vídni, odolávali jsme Moskvě a určitě odoláme i Bruselu.

Ale ať sem pro jistotu už europoslanci nejezdí…

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rezjir10
Naše média nemlčí, dnes jeden komentátor na ČR Plus otevřeně vyzval k tomu, že je nutné se postarat, aby ANO dostalo co nejméně hlasů.
Jiří Volný st.

Bojujeme za našeho předsedu vlády, který si to vůbec nezaslouží, neboť je ohebný jak lískový proutek. Už vyslovil souhlas s obřím 750miliardovým dluhem, za který budeme spoluručit bankám národním majetkem. Tento dluh několikrát překrývá skutečnou ztrátu, způsobenou virovou krizí. Poprvé se dostáváme do pozice minimálně vyrovnané bilance a přestáváme být příjemcem euro-dotací, ale překlápíme se na plátce. Je to bezvadné, že chudší ČR bude dotovat bohatší Itálii a Španělsko, možná i Francii. Daleko horší je skutečnost, že každé euro, o které zažádáme bude podrobováno nekonečnému rozboru bruselských struktur, takže nakonec můžeme dostat jenom část z toho, co jsme si sami vypůjčili. 

Andrej Babiš není ten chlap, který by dokázal třísknout do bruselského stolu a pohrozil referendem o vystoupení. Bohužel!{#emotions_dlg.sealed}

novotny

Je celkem potupné pro český národ být školen německou europoslankyní Monikou Hohlmeierovou... sice je po válce už dlouho, ale spíš to bych viděl jako střet zájmů. Navíc tady může hrát roli i židovský původ premiéra...