S. Gabriel jasně k izraelským osadám

gabriel s
17.2.2017 15:23
Nově jmenovaný ministr zahraničních věcí Německa, sociální demokrat S. Gabriel, se jasně odmítavě vyjádřil k výstavbě nelegálních izraelských osad stavěných na okupovaných arabských územích na západním břehu Jordánu.

Gabrielovo vyjádření přichází pár dní poté, co americký prezident Trump dosti silně politicky podpořil politickou linii izraelského premiéra Netanjahua, spočívající mimo jiné také v plánovitém budování nových izraelských osad na okupovaných arabských územích.

Gabriel to vidí v zásadě tak, jako naprostá většina států EU. Že rozšiřování výstavby izraelských osad na západním břehu Jordánu zabraňuje dokončení mírového procesu mezi Izraelem a Palestinci. A zabraňuje vzniku samostatného Palestinského státu. Je čím dál tím více zřejmé, že Netanjahuova vláda vytváří situaci fait accompli (hotových faktů), když neustálým rozšiřováním izraelských osad mění demografickou strukturu území na západním břehu Jordánu a činí stále složitějšími úvahy o vzniku životaschopného Palestinského státu, schopného vykonávat suverenitu nad celým svým územím.

Naprostá většina světového společenství má názor jak jej sdělil nový německý ministr zahraničí Gabriel. Jen v České republice se v médiích systematicky objevují názory diametrálně odlišné, a vlastně v rozporu se základní linií politiky Evropské komise, a tedy Evropské unie…

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Já se nepřu, já se vsadím:

Vsadím svůj krk proti jedné láhvi piva, že zastavení výstavby dalších obcí Státem Izrael nepřinese žádný pokrok. Nepřinese ho ani předání všech sporných území. Nepřinese ho ani když k tomu  přidají spornou část Jeruzaléma. Prostě: jakýkoliv vstřícný krok Státu Izrael v uvedeném směru nepřinese žádný trvalý pokrok.

Já chápu, že se toto moje tvrzení může zdát (vyberte si): nekvalifikovaným, hloupým, provokativním, protimuslimským et cetera.   

Je tedy na mně, abych to vysvětlil. Kupodivu hlavní začátek odpovědi najdu v tomto Vašem příspěvku (cituji):

"...úvahy o vzniku životaschopného Palestinského státu, schopného vykonávat suverenitu nad celým svým územím."

Ano, plně souhlasím: každý regulérní stát musí být životaschopný, musí být schopen vykonávat suverenitu nad CELÝM svým územím. Životaschopný stát musí zajisti pro své občany především: bydlení, stravování, práci, zdravotnictví, péči o nemocné, náboženskou svobodu,   demokracii, rovnoprávnost žen, práva menšin,  školství, policii, armádu, parlament,  kulturu, umění, vědu, právní systém. Určitě jsem na něco hodně důležitého ještě zapomněl (a neuvádím to podle důležitosti).

Tohoto Palestinci NIKDY V HISTORII nebyli schopni. Čo bolo, to bolo? Rozhodující však je, že většinu toho nejsou schopni ani dnes na lokalitách, které obývají a kde jim v tom nic nebrání. K tomu připojím ze stejného citátu ono "celým svým územím". Jak všichni víme, je také tzv. území Gazy. To by se mohlo připojit pouze po skončení značného válečného konfliktu mezi Palestinci samými. Odpovězte si na otázku, kdy se tzv. palestinský prezident objevil na "svém" -  tzv. území Gazy a jak dlouho by tam svůj případný pobyt přežil. 

Pro Palestince je a bohužel bude nesrovnatelně výhodnější vytvářet neustále pomocí konfliktů důvody si stěžovat na někoho jiného. S cílem, aby bylo pokračováno v přídělu zahraniční finanční pomoci. Jak víte, tak jakýsi Jásir Arafát dostal Nobelovu cenu za mír. Předčasně. Dostal ji za kladné a velmi nadějné výsledky rozhovorů se Státem Izrael ve věci vzniku palestinského státu.  A ..... nic (když budu slušný). Skutek (mír) utek´.  

Velmi podobný způsob sehrává jakýsi pan Porošenko. Ukrajina není rovněž schopna vytvořit pro všechny svoje občany to, co musí zajistit každý regulérní státní útvar. A opět nastává celá řada komplikací, které zavinil Vladimír Vladimírovič.  A z Ukrajiny vzniká bezedná studně. Poslední "dodávka" 6 miliard euro se už vsákla.

P.S. Ještě bych si dovolil reagovat na termín "okupovaná arabská území". Autor to pochopitelně ví, ale "kolemjdoucím" bych doporučil si najít termín "Šestidenní válka" například na Vikipedii. Deset arabských států (včetně Palestinců) se usmyslelo provést také podle jakéhosi vzoru "konečné řešení". Najdetěte si jakou měli převahu v počtu vojáků, letadel, tanků a děl. Opravdu to bylo "na férovku". A jak víte, tak drtivou většinu dobytých území Stát Izrael vrátil - celý Sinajský poloostrov. 

Vítězné mocnosti jak známo získaly po konci 2. světové války 200 km německého území (kde je dnes Polsko) a nikdo to nezpochybňuje. Je to výsledek porážky osnovatele "konečného řešení". Proč to někde vadí a jinde ne?  Pro případné spory mám připraveny zmíněné počty vojenské síly ze Šestidenní války a také další příklady sporného získání území při všeobecném mlčení. Některé z nich jsou mladší než 50 let. Co se týče Šestidenní války, tak doufám, že ji Naše Samostatná Veřejnoprávní a Svobodná Media budou při příležitosti půlstoletí od této události informovat podle fakt. Jinak by se mohla Media dostat pod kuratelu ČOP-u, pokud do té doby vznikne  (Český Ouřad Pravdy - moc se na něj těším. Už proto, že nás filosofové na VŠE učili, že absolutní pravda neexistuje.)

Nemlčí se o jednom poloostrově, který nikdy nebyl ukrajinský. Dokud jej v opilosti jakýsi Ukrajinec Nikita Sergejevič nedaroval svému rodišti. (To nebyla anexe?)  A zřejmě se čekalo, že Putin bude koukat na americkou ponorkovou základnu v místech, kde statisíce jeho předků padly při bránění agresoru v "konečném řešení". Nekonat by mohl pouze sebevrah. Současné útoky na Rusko jsou vedlejším (a dopředu připraveným) produktům těch, co rádi tahají v pozadí za nitky. Zatímco stále existuje hlavní hrozba světa. Přestože má prý pouze desetitisíce žoldáků a žádná letadla. Ale i tady je to jinak. Ono se málo věcí děje náhodou. Ti zločinci tam neválčí zadarmo a zbraně jim také zadarmo nikdo nedal.  Politika je špinavé řemeslo.