Skvělý trik komunistů

filip dolejs
8.11.2017 19:49
Předseda KSČM V. Filip přišel s politicky nesmírně brizantním návrhem. Vyjádřil se, že KSČM je ochotna tolerovat menšinovou vládu ANO za předpokladu, že tato vláda přistoupí ke zdanění církevních restitucí.

Zdá se, že to je velmi dobře vybrané téma. Většinu voličů, a to zejména těch levicových, to jistě osloví. Kromě toho komunisté de facto udělají práci za bývalou vládu vedenou sociální demokracií, která se na tomto řešení nemohla shodnout, byť ve volební kampani před čtyřmi roky ČSSD velmi silně akcentovala právě otázku revize církevních restitucí.

Za čtyři roky ve vládě však v této věci ČSSD de facto nic neudělala a nyní mají komunisté velkou šanci slíznout politickou smetanu. Alespoň u levicových voličů.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

zbynek-fiala

Pane Šebku, možná, že by měl k tabuli přistoupit také někdo z církevních představitelů s výkladem, jak k tomu majetku přišli, jak vznikalo právo, kterým se budou při té příležitosti ohánět, a jak se vyhnout nařčení, že byli po staletí, přinejmenším od Bílé Hory, součástí utlačovatelské moci, kvůli které se nakonec odtrhla naše část Rakousko-Uherska a vytvořila Československou republiku. Na závěr by se hodilo rozvinout myšlenku, že co bylo ukradeno, musí být vráceno.

antoninsebek

Celá tato záležitost je ve skutečnosti pouze další "burešovina". Je zapotřebí našeho budoucího vůdce číst v celém rozsahu jeho projevu. V některých případech si musíme včerejší proslov přizpůsobit proslovu dnešnímu, etc.

Vo co go? Mne, coby zastánce církevních restitucí uklidňuje, že A. B. má tu osudnou větu trochu delší. Doložil totiž, že se to ÚDAJNĚ bude týkat dosud nedořešených restitucí. Takže: a/těchto případů již nezbývá mnoho. b/než by byla údajná změna zákona platná, uplyne ještě hodně vody a  těch "zbývajících nedořešených" by bylo ještě méně. c/takovýto postup prostě nemá logiku a až si pánové komanči omyjí hlavu a svůj hlavní orgán studenou vodou, tak zjistí, že to prostě nejde udělat. d/udělat to nejde proto, že platí a BUDOU PLATIT dvě "RÚS" tj. Rozhodnutí Ústavího soudu. e/pokud by se něco takového začalo připravovat a dokonce se to vydalo, tak dojde k odvolání se k Ústavnímu soudu. A ten nemůže jeden rok o stejné věci rozhodnout tak a za pár let onak. To bychom jej mohli hned zrušit a RÚS by tahal z pytlíku papoušek. Možná by měl už v TV vystoupit někdo z církve a na tabuli nakreslit mj. kolik škol (a to velmi kvalitních) církev provozuje, kdo se stará o ty opravdu nejvíc nemocné a kolik peněz bude třeba na opravu komunisty zanedbaných kulturních památek. A onen představitel církve by doložil mj. kolik miliard bylo církvím UKRADENO a kolik jim bude vráceno. 

Podobné je to například i s projevem A. B. (volně cituji), že 448 Kč dostane přidáno každý důchodce. Přitom tentýž A.B. and his melody boys již SCHVÁLIL, že toto přidání bude "v průměru". A to již od ledna roku 2018. Umíte si představit, že by část důchodců vracela jakýsi lednový "přeplatek" ? A opět by slovo dostal Ústavní soud. Úprava důchodů má předepsán svůj metodický postup a opět by se musel měnit zákon. To je na měsíce a  to vůbec netušíme, zda tady bude nějaká regulerní vláda. A možná netušíme, kdo ji bude vést... Nicht wahr? 

Musíte si zvyknout, že občas (nejen od A.B.) padají ze Strakovky pindy naší Mindy. 

Jiří Volný st.

Pokud jsem to správně zaregistroval, tak KSČM má více bodů, včetně pravidelného zvyšování minimální mzdy a důchodů, také zákona o celostátním referendu. Žádný z bodů není nadřazen ostatním. V této chvíli se zdá, že hnutí ANO směřuje k dočasnému, samostatnému vládnutí bez důvěry. Bude se snažit "stabilizovat" poměry ve vyšetřovatelském sboru, zakotvit svou vládu v EU a prezentovat případné úspěchy své vlády. Další tahy se budou odvíjet od toho, zda některá, případně některé, tzv.demokratické strany nevyměknou.

Lubodoc

Ve vládě,která s tou církevní zlodějnou cchce něco udělat nesmí být lidovci

cernik

Při ladění článku mně v něm nějak přebývá osten infantilního antýctví.

A také u KSČM nejde o trik, ale o politickou kontinuitu.
ČSSD bohužel ke svému slibu revize círk. přistupovala víc než vlažně, 
tvářila se, že dokonce  de facto nic neslíbila.