Slib předáků devíti stran redaktoru ČT Moravcovi

ovm
22.10.2017 11:02
Tak, jak si před sebe posadí pan učitel nezbedné žáčky, aby mu slíbili, že poslední roščatina byla určitě už ta poslední, tak si včera redaktor Moravec z ČT posadil před sebe devět politiků stran, jež se dostaly do parlamentu, aby mu na pupek a na holé břicho slíbili, že i když volby dopadly všelijak, zachrání oněch devět přítomných aspoň to poslední a nejcennější, co národ má. Což je důsledné a na věčné časy trvající prozápadní směřování země i trvalá věrnost EU a NATO. Poklady, které nesmí být utraceny a ani umenšeny, jakkoli se na ně sápají síly národa nejzlovolnější. Tohle vše je třeba uchovat jako věčnou relikvii, jíž teď přítomných devět politiků budoucích stran parlamentu odpřisáhne svou věrnost až za hrob i na svůj život věčný.

Přítomných devět sedí a nehýbají se. Nevyskočí ze svých míst a neprotestují proti takovémuto neslýchanému zneužití televizního vysílání pro jediný politický názor. Ne, sedí jako zařezaní. Včetně představitelů stran levicových.

A redaktor Moravec pokračuje: „Takže pánové, kdo s naším posvátným prozápadním slibem začne? Druhý od leva, pan Farský ze STANU? Dobře!“

Farský tedy začal a svým projevem dosvědčuje, že volby opravdu dopadly všelijak. A že hlubiny podlosti, kterých ve svých politických projevech v minulosti dosáhli Gazdík, Kalousek, Štětina, Herman a další, nebyly hlubinami nejhlubšími. Že si budeme muset zvykat na projevy nepředstavitelné i na nové tváře politiků stále méně uvěřitelné. A oznámení politiků nejzlověstnější. Jako je ono z úst předáka Babiše bezprostředně po volbách: „ANO vidí jako názorově sobě nejbližší ODS, Piráty a STAN“.

Mám za to, že s takovouto vládní sestavou nebude mít redaktor Moravec problém.

Lubomír Man

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paysan

Naprostý souhlas! Za pádem levice je mimo mnohé právě to, že nebyla schopna lidem nabídnout politiku vzdalující se konfontaci v mezinárodních vztazích! A že toho nebyli schopni ani tváří v tvář Moravcovi, svědčí jen o tom, že jsou skrz naskrz prolezlí tzv.politickou korektností a chybí jim odvaha!

Dona

I keď zo zásady nekomentujem politiku SR a ČR, musím sa pridať k vašemu názoru, lebo som sledovala diskuziu s Moravcom i Davidom Borkom. David Borek sa veľmi snažil byť objektívny a nestranný, kým hosťom sa to nedarilo, okrem MF Dnes a Lidovkám. Zato Moravec zlyhal. Jediný, kto bránil spravodlivosť a záujmy ČR, bol  JUDr. Filip. Diskuzia s Moravcom ukázala silu a váhu médií, pozitívnu i negatívnu - len nie objektívnu. Možno aj preto sa prítomní nebránili očividnej neférovosti zo strany Moravca - ani vzájomným neférovým útokom.