Slivovice, rum, kontušovka, čert a vanilková…

jedová chýše
22.1.2021 12:57
Myslím, že to jsou ty hlavní inspirativní zdroje včerejšího incidentu v Poslanecké sněmovně. Ten vyprovokoval svým naprosto nepřístojným chováním poslanec Volný, zvolený za SPD a nyní vedený jako nezařazený.

Včerejší schůze poslanecké sněmovny se zabývala zejména otázkou prodloužení nouzového stavu. Přiznám se, že jsem tentokrát ani neměl chuť se dívat na eskapády opozičních poslanců, kteří rozvíjejí víceméně stále to samé. Vláda prý zaspala nebo nedospala. Nikdo nic neví a trvá chaotická situace. Neustálé výhrady opozice k jakémukoliv konstruktivnímu kroku vlády, v situaci stále nezkrocené pandemie, jsou už trapné. Tím ale neříkám, že snad vláda nedělá chyby.

Rigidní verbální opozice je ale lepší nežli fyzické násilí, které vnesl včera večer do sněmovny poslanec Volný. Nejprve napadal ve svém projevu místopředsedu sněmovny Hanzela, politickou stranu, za kterou byl Hanzel zvolen. A vlastně by se dalo říci, že zásadně a vůbec nemluvil k věci. Tedy k prodloužení nouzového stavu. Místopředseda sněmovny postupoval zcela správně. Vyzval nejprve Volného, nacházejícího se v amokálním stavu, aby se držel věci. To ovšem Volný nebyl schopen anebo ochoten udělat. A tak místopředseda sněmovny konal svou povinnost a vypnutím mikrofonu přerušil trapné blábolení, kterým Volný včera potřísnil parlamentní tribunu. Poté se poslanec Volný zřejmě rozhodl vzít řízení sněmovny do vlastních rukou. Kolem předsednického pultíku tak v krátku vznikla poněkud nepřehledná situace, v níž tekly emoce proudem.. Hanzel bránil mikrofony a zabraňoval svému vystrkání z řečniště pro předsedajícího. Na pomoc mu naštěstí promptně přišli dva poslanci ze sociální demokracie, kteří zřejmě zabránili tomu nejhoršímu. Už to totiž vypadalo na další pražskou defenestraci.

Je otázka, co způsobilo Volného výkon, ve kterém předvedl etudu, kterou zatím česká sněmovna za téměř třicet let existence samostatné České republiky nezaznamenala. 

Na slabé mozky se ve sdělovacích prostředcích a také třeba prostřednictvím krvavých filmů a seriálů, hrne tolik informací o násilí, že to v některých osobách nutně vyvolává potřebu projevovat se násilně.

Protože je mou původní profesí obor restauračního stravování, který jsem vystudoval na VŠE. Dlouhá léta jsem se před revolucí v tomto oboru pohyboval, působil jsem sice jako podnikový ekonom, ale to neznamená, že jsem neznal provoz.

Prostředí levných a přívětivých parlamentních restaurací, vybavených alkoholem co hrdlo ráčí za okasní ceny, dávalo vždy v minulosti příležitost poslancům, kteří k tomu více nebo méně mají sklony, být již v pozdních odpoledních nebo večerních hodinách pod vlivem. Dnes je možné se po libosti napájet z vlastních zásob v poslaneckých kancelářích. 

 Bylo by zajímavé vědět, zda ochranná služba sněmovny, která vyvedla Volného a jeho věrného spolubojovníka, rovněž významného aktivistů strany patriotu proti rouškám, Bojka, od předsednického pultíku sněmovny, udělala testy oběma pánům. Tedy, zda respektive kolik asi zkonzumovali při své těžké včerejší službě ve sněmovně alkoholu. Ale proto, že jsem v oboru zkušený člověk, byť v současné době v rámci životosprávy, kterou již několik let velmi tvrdě dodržuji, alkohol prakticky nepiji (pivo a tvrdý alkohol vůbec ne), dovolím si tvrdit, že pánové nezařazení poslanci, byli poněkud mimo právě v důsledku nemírné konzumace alkoholu. Pokud to tak není, tak se jim rád omlouvám. Ale pokud sněmovní stráž testy na alkohol u obou poslanců neprovedla, vidím to jako vážnou chybu.

Čekat od poslance Volného, že by se snad po této kontinentální ostudě, kterou svým jednáním vyvolal, vzdal poslaneckého mandátu, určitě nelze. Je to z morálního hlediska naprostý hroch, který vlastně ani netuší, co svým jednáním způsobil. Jakou újmu na prestiži českého parlamentu a republiky jeho chování znamená.

V posledních letech jsem viděl rvačky v parlamentech např. na Ukrajině, na Tchaj-wanu či v Hongkongu. To byly skutečné pranice hromadné povahy. Nicméně svět si nenechá tuto pikanterii, kterou mu nabídli dva nezařazení čeští poslanečtí klauni, ujít. Kromě toho, že teď patříme k zemím s nejhorším vývojem incidence (nakažených) na světě, o čemž s láskou píší některá média zejména sousedním Německu, máme ještě parlament, kde se to pere. Úžasné. Co všechno ještě dokážeme?

 

Ilustrační foto: Jedová chýše - "kultovní" místo setkávání pražské galérky - v seriálu Hříšní lidé města pražského

 

 

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

cernik

U mne má Lubomír Volný nemalý otazník za tzv. obchod s chudobou.

A posl. Hanzel nám dluží vysvětlení oněch Desítek.

 

pavlovsky

Proč poslanec Volný neměl roušku při jednání sněmovny, to se jej tak předsedající schůze báli, nebo je jim to šuma fuk. Proč dříve, než se začali prát nezakročila parlamentní stráž. Stále ještě žijeme v demokracii, tuším, že politologové ji nazývají přívlastkem liberální. ANO zvítězilo ve volbách, asi něco přes půl roku hledalo koaličního partnera a vytvořilo menšinovou vládu s podporou KSČM. To vše je v rámci naší demokracie možné, vláda je úspěšná. Nyní vyhlásila nouzový stav , který schválil parlament. V nouzovém stavu platí určitá omezení, mezi něž patří nošení roušek, zavřené hospody, sjezdovky, divadla. Na dodržování nařízení a zákonů má dbát policie, ta je v gesci ministra vnitra (Hamáčka), který je také předsedou menší strany v koaliční vládě. Tento člověk si však neplní své povinnosti, jinak by prostřednictvím policejního prezidenta si vynutil plnění zákonů a nařízení. Byl jsem cca 30 let voličem ČSSD, od loňska již nejsem. Pan Hamáček nepodržel loni ministra Staňka, když odvolal doc. Fajta z pozice generálního ředitele NG. Dosadil tam p. Zaorálka, který když diskutuje v ČT, tak nevím, zda slyším představitele koalice či opozice. Dle mne okopává sociální demokracie kotníky svému koaličnímu partnerovi a volební preference jí klesají. Domnívám se, že i kdyby sociální demokracie vytvořila předvolební koalici s ANO, tak moc členů ČSSD  by do parlamentu  neprošlo, a ti, co prošli by zůstali bez povšimnutí, p. Babiš by o ně neměl zájem

pavlovsky

Proč poslanec Volný neměl roušku při jednání sněmovny, to se jej tak předsedající schůze báli, nebo je jim to šuma fuk. Proč dříve, než se začali prát nezakročila parlamentní stráž. Stále ještě žijeme v demokracii, tuším, že politologové ji nazývají přívlastkem liberální. ANO zvítězilo ve volbách, asi něco přes půl roku hledalo koaličního partnera a vytvořilo menšinovou vládu s podporou KSČM. To vše je v rámci naší demokracie možné, vláda je úspěšná. Nyní vyhlásila nouzový stav , který schválil parlament. V nouzovém stavu platí určitá omezení, mezi něž patří nošení roušek, zavřené hospody, sjezdovky, divadla. Na dodržování nařízení a zákonů má dbát policie, ta je v gesci ministra vnitra (Hamáčka), který je také npředsedou menší strany v koaliční vládě. Tento člověk si však neplní své povinnosti, jinak by prostřednictvím policejního prezidenta si vynutil plnění zákonů a nařízení. Byl jsem cca 30 let voličem ČSSD, od loňska již nejsem. Pan Hamáček nepodržel loni ministra Staňka, když odvolal doc. Fajta z pozice generálního ředitele NG. Dosadil tam p. Zaorálka, který když diskutuje v ČT, tak nevím, zda slyším představitele koalice či opozice. Dle mne okopává sociální demokracie kotníky svému koaličnímu partnerovi a volební preference jí klesají. Domnívám se, že i kdyby sociální demokracie vytvořila předvolební koalici s ANO, tak moc členů ČSSD  by do parlamentu  neprošlo, a ti, co prošli by zůstali bez povšimnutí, p. Babiš by o ně neměl zájem

antonin vaclav

Z dějin španělské inkvisice.

– – – i byl veden k hranici. 

Byli sice v zástupu mnozí, kteří mínili, že ten člověk má přece jenom pravdu – však podněcováni fanatickými mnichy, chápali se kamení a volali jako všickni druzí:

Kacíři, kacíři!

Supman

Pane Paroubku, při vší úctě, poslanci parlamentních stran žádnou čest nemají, takže poslanec Volný ji nemohl utrhnout. Pokud si myslíte, že voliči to neví, tak žijete v ohromné bublině. Vyplívá to jak z podstaty "zastupitelské demokracie", tak ze skutečnosti, že jsme a vždy jsme byli pouhým závislým satelitem. Kdo má alespoň trochu cti, ten do politiky nikdy nevstoupí, anebo nevydrží. Je to nyní taková móda ze zámoří - protiprávně umlčovat nepohodlné názory v zájmu "obrany zdraví a bezpečnosti". To každého kovaného "demokrata" potěší. Takže si nedělejte iluze, že to volič nevidí. Vidí. Pouze má dilema - není koho volit. Kdo není slouha, toho mediální žumpa utluče. O tom Vy určitě něco víte...

Jinak doporučuji si dobře prohlédnout knihovničku člena Aspen Institu (toho času dvojího ministra) Havlíčka, jaká je jeho oblíbená četba - Klaus Schwab-Great Reset. Stejně poučný je příspěvek Petra Štépánka o tom, jak jsou si nékteří opět rovnéjší...

jiri-paroubek

Pane Volný, ztotožnit se s násilníkem a nactiutrhačem je smutné, je mi Vás líto. Nactiutrhač je ten, co uráží  bez důkazu. A to je rytíř smutné postavy poslanec  Volný.

Češi mají možná hodně chyb, ale že by obdivovali a podporovali násilníka, to určitě nenastane. Tohle ČSSD určitě nepoškodí. Spis jde o to, komentovat ten incident s humorem, nedělat z Volného hrdinu. Tim ostatně vůbec není.

cernik

No myslel jsem, zda se ve sněmovně nepořizuje i nějaký další záznam.

Jinak poslanec Volný si naběhl, 
bude "potrestán" tak, co daný výbor maximálně může.
Ani poslanci z jeho bývalé SPD se ho nezastanou.
A počítám s tím, že jeho žaloba bude neúspěšná.

cernik

Je volně dostupné video, vč. zvuku z tohoto incidentu?