Soukupovi se to drolí pod rukama

soukup tv
26.9.2019 13:51
V poslední době se v médiích objevují v souvislosti s mediálním magnátem, majitelem mediální skupiny soustředěné kolem TV Barrandov, Jaromírem Soukupem, už jen samé špatné zprávy.

Časopis Instinkt, který nebyl právě ozdobou české žurnalistiky, se nejprve na jaře stal z týdeníku měsíčníkem a teď to vypadá, že si redaktoři (anebo alespoň jejich část) budou muset najít jiné angažmá než v médiích J. Soukupa. Je otázka, jak je na tom s nákladem týdeník Týden. Ten ovšem zatím vypadal dost na Soukupovi nezávisle a z celé skupiny Soukupových médií byl nejserióznější. Zato TV Barrandov nelze nazvat jinak nežli superbulvárem. A myslím, že si Soukup ani na nic jiného ve svých četných pořadech na teto televizi ani nehraje. Staví se do role přítele lidu, který bojuje proti údajným nepravostem i skutečným lumpárnám v zájmu široké veřejnosti. No, zkrátka hotový tribun lidu.

Jak jsme se z médií dozvěděli, nejsou jeho ambice v politice nijak malé. Chce se dokonce stát prezidentem republiky a v jeho hlavě doutná myšlenka, že by po Miloši Zemanovi převzal jeho levicový elektorát. V naší zemi není nic nemožné, neboť velká část důchodců, kteří si zrovna nemohou vyskakovat se svým nízkým důchodem, volí nadšeně miliardáře Andreje Babiše a jeho hnutí. A. Babiš v zásadě vyzobal velkou část elektorátu, o který se dřív opírala sociální demokracie a komunistická strana.

Někdy z kraje tohoto roku se v publicistickém pořadu České televize, 168 hodin N.Fridrichové, objevila informace, že Soukupova skupina, koncern, má závazky krátkodobé i dlouhodobé (rozuměj dluhy), blížící se 1,25 mld. korun.

To a možná ještě některé další věci se jistě nelíbí čínským spoluvlastníkům Soukupova mediálního impéria, což je dnes ostřílená mezinárodní firma CITIC, která působí v desítkách zemí celého světa. Tohle nejsou žádní nazdárkové, které by někdo mohl opít rohlíkem. Z toho důvodu si u soudu vynutili, aby měli přístup do hospodaření těch Soukupových firem, které se Soukupem spoluvlastní. Asi nebudou zrovna nadšení, protože čtení účetních závěrek některých těchto firem může připomínat smolné knihy středověku.

Další smutná věc Soukupa postihla v tomto týdnu, když jsme se dozvěděli, že mu ministerstvo vnitra může zavřít krám, včetně jeho politické strany ve stádiu pokusu, pod názvem List Jaromíra Soukupa. Soukup by měl podle regulí a zákonů, které jsou v této oblasti platné, svolat v určitém datu ustavující sjezd své strany. To se ovšem zatím ještě nestalo a možná že už ani nestane, protože mu ministerstvo vnitra může zavřít krám. A strana List Jaromíra Soukupa může zaniknout ještě dříve, nežli podle zákona vznikla. Když se nedaří, tak se prostě nedaří.

Jak se zdá, neměl Jaroslav Tvrdík při akvizici mediální skupiny J. Soukupa pro Číňany zrovna šťastnou ruku. Uvidíme, jak budou vypadat další investice, do kterých čínskou firmu CEFC zapojil. U Soukupa to vypadá na vysokou ztrátu, což jistě Číňany nepotěší.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.