Sprosťáctví Topolánka, klauna z Řeporyj a Kalouska

Jiri-Paroubek-1403-05
21.4.2020 17:17
Víkendový rozhovor prezidenta Zemana galvanizoval na Frekvenci 1 k naprosto nechutným a sprostým výlevům na sociálních sítích několik výtečníků, kteří sami sebe považují za politiky seriózní pravice. Dost dobře nechápu, jak se někdo, kdo sám sebe považuje za konzervativního a slušného politika, může otírat o prezidenta republiky, tedy o prvního občana státu, tak neslýchaně sprostým způsobem, jako to na sociálních sítích učinili tři výše jmenovaní výtečníci.

Zdá se, že také pan prezident byl poněkud okouzlen v rozhovoru na Frekvenci1 svou vlastní inteligencí a poněkud volněji pracoval s bonmoty než by měl. Na druhé straně však jeho výroky nebyly vulgární, snažily se jen konstatovat pravý stav věcí. Například neschopnost či neochotu starosty Prahy 6 udělat něco v konkrétní záležitosti týkající se vzhledu městské části, která by jej měla zajímat. Možná, že bonmot pana prezidenta s případně chcíplým čuníkem kancléře Mlynáře nebyl příliš vtipný. Ale opět, nebyl za hranicí vulgarity.

Naopak, bývalý předseda hlavní konzervativní strany v zemi, ODS, Topolánek, ve svém vyjádření hází vulgárními výrazy jako by se nechumelilo.

Klaun z Řeporyj, nedávný zájemce o funkci prvního místopředsedy nejvýznamnější konzervativní strany v zemi, ODS, nazývá prezidenta „drzým dědkem“ a přeje mu de facto ukončení činnosti v prezidentském úřadu „biologickou cestou“. Nebývá součástí obvyklé politické kultury západoevropského typu, přát smrt politickému odpůrci. To je obzvlášť odporné a zavrženíhodné. To si pak člověk musí říkat, zda si onen klaun zrovna nešňupnul něčeho peprnějšího, než je šňupací tabák.

Předseda poslaneckého klubu další konzervativní strany, TOP 09, má tak odporný komentář na twitteru, že jej nehodlám ani opakovat či parafrázovat, pro jeho naprostou nechutnost.

Zkrátka naši pravičáci se opět předvedli. Zbývá jen dodat jediné slovo: fujtajbl!

Jiří Paroubek

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Lubodoc

Kobyla dodělává,tak kolem sebe kope.