Stanislav A. Hošek: VÝJIMEČNÉ PROHLÁŠENÍ

hošek
26.3.2020 16:09
Enormně se množí kritika vlády za opatření, která nařídila v boji s koronavirem. Jim všem doporučuji kliknout na web: https://www.e15.cz/domaci/cesko-svetovy-unikat-pomerem-k-poctu-nakazenych-koronavirem-je-v-cesku-nejmene-obeti-1367943 . Na něm je nesporný důkaz o tom, že prvotní opatření naší vlády byla nejúčinnější na světě.

     JÁ OSOBNĚ PATŘÍM DO SKUPINY LIDÍ, KTEŘÍ JSOU TÍMTO TYPEM KORONAVIRU NEJVÍCE OHROŽENI. JE MI TOTIŽ UŽ PŘES OSMDESÁT A TRPÍM CHRONICKOU RESPIRAČNÍ CHOROBOU, KTERÁ JE DŮSLEDKEM MÉHO CELOŽIVOTNÍHO POVOLÁNÍ. JSEM VDĚČNÝ VLÁDĚ ZA TO, ŽE JEDNALA TAK, JAK JEDNALA. A VŮBEC MNE NEZAJÍMÁ, JESTLI V TÉ VYPJATÉ DOBĚ NEDODRŽOVALA KDEJAKÝ PŘEDPIS, ČI ZÁKON, SESMOLENÝ V DOBĚ KLIDU A POHODY.

     Dovoluji si prohlásit, že každého, kdo nyní, či v budoucnu bude vládu napadat či dokonce stíhat za to, co pro občany udělala v prvních týdnech krize, budu považovat za osobního nepřítele, který si fakticky přál mé smrtelné ohrožení. A budu se také k takovým lidem podle toho chovat.

     Až to všechno skončí, pak ať dají odborníci a odpovědní lidé hlavy dohromady a připraví se na podobné situace co nejdůkladněji. To, co se dnes ve světě děje, bychom totiž všichni měli považovat za ostré cvičení na opravdovou globální katastrofu. 

Stanislav A. Hošek


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Václav Semerád

Vtip (ze kterého občas mrazí):

Jak poznáte, že obviněný je skutečný darebák?

(Obhajuje ho JUDr Sokol.)

Jiří Volný st.

Advokátní lobby rozehrává svoji nechutnou hru. Slyšel jsem JUDr.Sokola v Událostech na ČT24, jak napadá vyhlášení krizového stavu kvůli tomu, že nebyla výčtem stanovena práva, která budou omezována. Mně, laikovi, se zdá, že mohou být omezena všechna práva, pokud to bude situace vyžadovat. I sám JUDr.Sokol uznal, že krizový stav je výjimka a pravděpodobný soud by podobně, jako ve válečném stavu, nedbal na malé formální opomenutí. 

Další hojně komentovanou otázkou jsou náhrady za ztráty zavřených provozů a provozoven. Podstatou sporu, pokud jsem dobře pochopil, bude skutečnost, zda za škody může vyšší moc nebo stát. Zdá se mi, že v současné době mají lidé a i samotné soudy jiné starosti než se babrat v soudních přích. Proto advokáti a právnická obec přicházejí o svou důležitost, moc i peníze. Proto je nutné rozvířit podnikání hromadnými žalobami na stát. Ono je vlastně jedno, jak to dopadne, tučné palmáre z toho lze určitě vykouzlit.