Takže lapidárně

vyvadil jiří nový
29.11.2020 10:44
Andrej Babiš skvělým způsoben rozložil politickou scénu. Jeho slevu na dani příjmu ocení 4,2 miliónů zaměstnanců, i tí, kteří na tom budou více profitovat, ale i ti, kteří méně. Politika se děje přes peněženky, a tak jako získal na svou stranu důchodce, může počítat s podporou zaměstnanců. Ví také, že ČSSD a KSČM prakticky již melou z posledního a zcela rozhodně nevypadají, že by se chtěly zapojit do dalších bojů. Prohrávají ostatně jedny volby za druhýma. A jsou vyčerpané.

Situace se zrušením superhrubé mzdy přišla jako na zavolanou a ODS oprašuje svůj model snížené 15% daně.

Ozývají se hlasy, že   příjemci vyšších  příjmů  budou zvýhodněni. Zřejmě budou. I to souvisí s tím, že od roku 2013 se koná dramatická revoluce v posuzování sebe samého   a posunu z levého spektra světonázoru na pravé spektrum… ANO proto musí učinit manévr tak trochu do prava. A tady se mu to povedlo, prakticky ihned rozložilo koalici ODS – KDU-ČSL - TOP09.  Pro ODS je daňová sleva vlajkovou lidí, ODS, zatím co pro obě další strany je to červený hadr na býka.

Jak víme, už teď se soutěží, kdo z opozice má největší čáku na to stát se premiérem. Piráti + STAN nabírají, ODS – KDU-ČSL - TOP09 už jsou víceméně jakýmsi odvarem kdysi silné ODS. Než aby Fiala připustil premiérování dredážníka Bartoše, možná to vezme s polovinou křesel ve vládě s Babišem. Upřímně řečeno, svůj sociální program ANO už splnilo na výtečnou, takže je čas přepřahat.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paysan

Přesný postřeh. Také se mi zdá, že si Babiš vyhodnotil stávající volební preference a začal konat. Vidí, že jeho současný vládní partner skutečně mele z posledního a obyčejnému voliči vyšle navíc signál, že mu chce přidat méně, než ANO, protože ani nedokáže vysvětlit, že mu jde o náklady na sociální programy. Komunisté se současným vedením jsou zdá se rovněž mimo hru, no a pomalu, ale jistě posilující SPD? Na koalici s nimi nemá ANO "koule". Takže co mu brání nabídnout vládní posty ODS? Ostatně, přece si pamatujeme, něco podobného Babiš ODS nabízel už po minulých volbách. Co by z takového vládnutí vyplynulo těžko nyní soudit, ale určitě by to bylo lepší, než premiérování Bartoše, ne?