Výrony nenávisti přátel pravdy a lásky

Jiri-Paroubek-1403-05
21.3.2019 15:19
Včerejší rozhodnutí Senátu o nezvolení profesora Gerlocha ústavním soudcem lze chápat jediným způsobem. Senátní většinu vůbec nezajímá kompetentnost prezidentem navrženého ústavního soudce, ale jen a jen krevní msta vedená vůči prezidentovi.

A vůči všem, kdo by snad tu a tam projevili objektivní názor k ústavní problematice, jako jej projevoval vždy v posledních dvanácti až patnácti letech, kdy to pečlivě sleduji, jeden z předních ústavních právníků této země, profesor Gerloch. Tady by přeci nemělo jít primárně o boj proti Zemanovi a jeho věrným z Hradu, ale o to, jakou má kdo kompetenci. Prostě senátní většina ukazuje, jak by si představovala politiku a veřejný život u nás.

Vlastně nejlépe to ukázal neúspěšný prezidentský kandidát, před pár měsíci zvolený senátor Fischer, který dokonce označil nedávné setkání pořádané Svazem bojovníků za svobodu pana Vodičky, názvem "prasata“. Pan Fischer se díky pravdoláskařským médiím a novinářům objevuje dnes vlastně všude. Kdybych otevřel krabičku se sardinkami, vyskočí z nich pan Fischer. A je zajímavé, že pravdoláskařská média a novináře naprosto nedojme, když jimi preferovaný a obdivovaný pan Fischer označí své bližní, kteří se sejdou na neškodném shromáždění k osmdesátému výročí začátku německé okupace a vyměňují si tam své názory, vulgárním výrazem. To, že jsou to názory silně jiné, nežli jaké má pan Fischer, neopravňuje tohoto moulu sprosťačit.

Když se zběžně podívám na sešlost organizací na zmíněném shromáždění k výročí zahájení německé okupace, je zřejmé, že se z 99% jedná o příznivce a voliče Miloše Zemana. Ale ani to by pana Fischera nemělo galvanizovat k podobným výrokům. Já jsem kritickým voličem Miloše Zemana, nesdílím s ním své názory v řadě otázek, ale podporuji jej právě proto v řadě aspektů jeho politiky, protože se obávám intolerantních postojů skupiny pravdoláskařů, kterou tak hezky reprezentuje zejména pan Fischer. Ta intolerantnost je stejně otřesná, jako byla otřesná intolerantnost starorežimních komunistů. Intolerantnost a nesmiřitelnost. Nesmiřitelnost pravdoláskařů projevující se vůči Zemanovi, vůči Babišovi, i když udělají dobré a užitečné věci, ale také vůči Číňanům, Rusku, prostě proti všem, kdo jsou mimo jejich či nad jejich myšlenkový obzor.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paysan

A nejtrapnější je, že na té včerejší senátní ostudě se zřejmě podíleli i někteří senátoři za ĆSSD