Vyvěšovači plakátů a jiní kazisvěti

Jiri-Paroubek-1403-03
29.3.2016 14:03
Určitá část pražské kavárny, mocně povzbuzovaná předsedou TOP 09 Kalouskem, vytáhla proti prezidentu Zemanovi a „jeho" čínské návštěvě, prezidentu Si Ťin-pchingovi. Snaží se opepřit pobyt čínského prezidenta hloupými řečmi o tom, že prezident Zeman a vláda popírají dosavadní linii české zahraniční politiky. Anebo aspoň vyvěšováním celkem nevhodných, a hlavně málo originálních plakátů s dalajlámou.

Pokud jde o tradiční linii české zahraniční politiky, kterou prý Zeman a vláda popírají, je spíš potřeba říci, že normální a běžnou linii zahraniční politiky, která samozřejmě byla orientována na přátelské vztahy s EU a transatlantickou spolupráci, ale nevylučovala vůbec přátelství také s jinými mocnostmi a státy světa, Ruskem, Čínou, Indií, Japonskem, Brazílií a dalšími a dalšími, nerespektovaly spíše předchozí pravicové vlády M. Topolánka a P. Nečase.

Proč by v dnešním, globálním světě měl být někdo s někým jiným znepřátelen, a hlavně proč by neměl obchodovat každý s každým? Čína politicky jistě není pluralitní demokracií západoevropského typu, ale obchoduje se všemi státy světa, tedy tam, kde o to tyto státy, resp. jejich vlády, mají zájem. A to je správné.

Je potřeba říci, že Česká republika až do vzniku druhé Topolánkovy vlády v lednu 2007, jejíž vznik ovšem umožnili také Zemanovi věrní kortešové Melčák s Pohankou, se zabývala obchodní spoluprácí se všemi. Po nástupu Topolánkovy vlády začala ovšem ČR jejími ústy všechny v EU poučovat, jak se má zahraniční politika dělat správně, a udělala vše pro to, stejně jako později Nečasova vláda, aby se ČR ocitla postupně mimo hlavní proud EU.

Pokud jde o rozvojový svět,a zejména arabské a muslimské státy, dělaly obě pravicové vlády vše proto, aby je svou politikou popouzely a urážely, tak aby ČR skončila v závěru jejich neslavného působení v naprostém opovržení většiny zemí třetího světa.

Pokud jde o Čínu, zničily Topolánkova a Nečasova vláda slibně se rozvíjející vztahy zejména z let 2005–2006, kdy jsem Čínu jako premiér navštívil a kdy naopak v prosinci 2006 navštívil Prahu čínský premiér Wen Tia-pao. Topolánkova a Nečasova vláda zničily také velmi dobré vztahy s Ruskem.

Tito lidé, jako je Kalousek, Schwarzenberg, Bursík, Topolánek, Vondra a další, nemají žádné právo kohokoli mistrovat, a už vůbec ne současného prezidenta a současnou vládu. Je dobře, že je čínský prezident zde a že bude uzavřena celá řada smluv, které změní česko-čínské vztahy na strategické partnerství.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

duchodce

Spolu s  tibetskými vlajkami je nutné  vyvěšovat i fotografie a obrázky ze "života" obyvatel Tibetu  do roku 1959, kdy byl Tibet zabrán Čínou.  Lidé by měli možnost  kompetentněji  se zorientovat. Např. useknutá končetina otroka, byla  oblíbeným  talismanem vládců této "pohádkové " země ( věšela se za opasek i v několika vrstvách). Běžné byly i další "veskrze humánní" tresty ( např. vypalování očí, pohřbívání zaživa, lámání kostí apod.). Nic není černobílé, jak se nám zastánci svobodného Tibetu snaží nakukat. 

Vimmer Petr

Před parlamentními volbami jsem tvrdil, že TOP 09 budou volit jen duševně méněcenní lidé. Čas mi opět dal za pravdu.