Zemanožrouti ze STAN

Jiri-Paroubek-1403-05
17.5.2018 10:57
Právě v těchto minutách probíhá českými médiemi zpráva, že senátoři z hnutí STAN chtějí připravit žalobu na prezidenta Zemana kvůli jeho výrokům o novičoku. Prezident prý ohrozil svými výroky bezpečnost občanů a státu a vlastně se dopustil velezrady.

Je to velká nestoudnost senátních představitelů hnutí STAN, která je důsledkem v prvé řadě toho, že hnutí STAN se už nějaký čas – prakticky od sněmovních voleb – propadají volební preference nezvratně pod úroveň 5%. Pokud by tedy byly volby do sněmovny nyní, v příští sněmovně bychom již představitele hnutí STAN neviděli. Osobně bych od představitelů tohoto hnutí, které sdružuje renomované, dlouholeté a tedy úspěšné komunální politiky očekával, že bude přicházet do procesu tvorby zákonů se svými nemalými zkušenostmi, jež nabyli jeho členové coby představitelé obcí, což se projeví pozitivně v kvalitě parlamentem schvalovaných zákonů. Zatím se hnutí STAN zaměřuje spíše na takříkajíc „galaxiální“ politiku a ne na to, co je dobré pro občany.

Připomeňme, že kauza novičok nabývá stále více rysů provokace, kterou připravily britské zpravodajské služby vůči Rusku. Dodnes nebyly předloženy žádné hodnověrné důkazy, které by svědčily o tom, že novičok, - tedy látka, jíž byli otráveni otec a dcera Skripalovi – má původ v Rusku. Naopak se v mezičase zjistilo, že novičok byl v malém či o něco větším anebo velkém měřítku vyráběn v řadě evropských států. A jak to před pár dny vyjádřil jeden z uznávaných českých bezpečnostních expertů, otrava Skripalových novičokem vypadá velmi nevěrohodně, tedy velmi nevěrohodně ve spojení s Ruskem. Zdá se ostatně, že otravný plyn novičok by měl podle všeho mít fatálně otravný účinek. Jak bývalý dvojitý agent Skripal, tak jeho dcera však nejen, že přežili útok, ale po hospitalizaci jsou nyní již zapojeni v normálním životě.

Je otázka, jakou má žaloba na prezidenta, pokud ji připraví několik zákonodárců z horní komory českého parlamentu, vůbec naději na akceptaci. Tedy na to, aby byla přijata většinou členů senátu, a poté aby obstála pred Ústavním soudem. Zdá se, s ohledem na tyto dvě překážky, že dnešní vyjádření senátorů zvolených za hnutí STAN je jen plácnutím do vody. A to, i kdyby se jim nakrásně podařilo ústavní žalobu sesumírovat... A v boji o ztracené voliče jim to stejně nepomůže.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Za prozrazení nepravdivé, navíc přísně utajované zprávy zvláštní důležitosti musí být pan prezident tvrdě a exemplárně potrestán!!!