Jan Campbell: Kdyby jenom jedna bomba

bomba
20.8.2015 08:11
Historie partajních skandálů mi nedovoluje věřit, že bezprecedentní plánované zasedání Bezpečnostní rady státu ve věci České pošty ve čtvrtek něco odhalí. Souhlasím ale s některými, kteří tvrdí, že se může jednat o časovanou, tikající bombu. Podotýkám, jednu z mnoha bomb. Tomu napovídá staro-nový příklad ze sousední SRN. Všechny zveřejněné skandály tvoří jenom malou část z neznámého množství skandálů, které nese s sebou současný neoliberální politicko – hospodářský a právní systém.

V SRN se v roce 2000 objevil skandál, který odnesl kancléře Kohla, předsedy CDU do historie a dal šanci na vyšetření a vysvětlení dnešnímu ministru financí Wolfgang Schaeuble. Ten šanci nezvládl, odstoupil, a tak se dostala do křesla strany CDU, a dnes již kancléřského, Angela Merkel.

24. srpna 2015, za několik málo dní, se veřejnost SRN a další se zájmem o historii politických skandálů v SRN doví v televizním filmu ARD něco málo víc o skandálu před 15 léty. Tento téměř zapomenutý skandál CDU se může opět stát časovanou, tikající bombou pro CDU a SRN, podobně jako skandál České pošty pro ČR. Nic nového pod naším sluncem.

Televizní film pod názvem Schaeuble – Macht und Ohmacht (Moc a bezmocnost) natočil Stephan Lamby se záměrem ukázat osobnost, moc a bezmocnost ministra financí. Jako téměř každé interview přímo natočené, tak i to s ministrem Schaeuble vyneslo v 15 vteřinové sekvenci něco na povrch, co mělo raději zůstat na dně rybníka skandálů, a dále hnít. Během 15 vteřin se dovídáme, že „Nejsou žádní sponzoři. V době von Flick byly pouze černé kasy.“ (Es gibt keine Spender. Aus der Zeit von Flick habe es eben schwarze Kassen gegeben).Ve 48 minutě a 22 vteřině filmu je poté možné uslyšet z úst pana ministra, „Možná, že jsou i sponzoři.“ (Vielleicht gibt es auch Spender). Více je možné se dočíst v Sueddeutsche Zeitung.

Již z toho málo uvedeného pro mne osobně vyplývá, že ex-kancléř Kohl si celou historku s „čestným slovem“, které měl dát dárci peněz, prostě vymyslel. Vzal si na svá bedra trestní vyšetřování, o kterém věděl, že skončí pokutou. Tak tomu i bylo. Stačilo 300.000 DM a pravda vzala za své. CDU také zaplatila pokutu, a vše bylo vyřešeno i pro stranu. Co jsou však pokuty ve stotisících DM, když jenom od roku 1969 – 1980 CDU dostala od von Flick 26 miliónů DM. O druhých pramenech, například TV magnáta Theo Kirche, se nebudu zmiňovat.

Že by poměry v ČR a jinde ve světě byly lepší, nevěřím. Skandál CDU, stejně jako poslední skandál s Českou poštou, nebo zřícením se kasáren v Ruské federaci, nebo s výbuchem v Číně, a před několika léty s Japonskou atomovou elektrárnou, má své stoupence v zástupcích konspiračních teoriích, ale také v zástupcích těch, kteří dávají přednost hledání štěstí před štěstím samotným, nebo boji o pravdu, a tím i svobodu, před vlastnictvím pravdy a svobody. Proto zasedání Bezpečnostní rady státu nemůže přinést žádné světlo do případu Česká pošta, ani do žádného jiného případu posledních 25 let. Jde opravdu o více, než jeden skandál. V tomto smyslu je svolání Bezpečnostní rady opravdu odůvodněné. Nedej Bůh, aby se volič dověděl celou pravdu. Budeme si muset počkat desetiletí na investigativní film v představitelné budoucnosti, s jedním ze svědků v hlavní roli, když se dožije doby, ve které ještě bude o něj zájem.

Zájem by ale měl mít každý z občanů o své peníze. Psal jsem nedávno o tom, že vidím měnovou válku na horizontu. Války ale mívají různé formy, o kterých se v učebnicích nepíše. Proto doplňuji, že nevidím na horizontu přímou měnovou válku Číny s USA dolarem. Čína bude bojovat po boku s Ruskou federací, i když se to podle mainstreamových medií nezdá. Cena ropy padá, cena zlata také, Kreml se nechal slyšet, že nemá dostatek zlata na podporu Rublu, přitom současně koupil nové USA dluhopisy, a tak dále. Proč si mohu představit delší boj s USD v duetu?

Každý čtenář si může sám interpretovat, posoudit nebo ohodnotit následující fakta. Podíl USA na celkovém světovém dluhu – 59,7 trilionů USD, je podle IMF a portálu Visual capitalist 23,3 %, Japonska 19,9%, SRN 4,81, Francie 4,35, za to Indie 2,06 %, Číny 6,29 % při 13,3% podílu na světovém hospodářském produktu, a Ruské federace 0,49 %. Tj. 292,5 miliard USD! Jednoduše spočítáno a formulováno: USA vedený hospodářský svět, vytvořil 75% celkového světového dluhu. Jedná se o objektivní důkaz expanzivního charakteru kapitalismu, který není schopný se transformovat v systém intenzivní.

K tomuto číslu si stačí připomenout prohlášení Čínské národní banky o dvoustranné volatilitě Rinmimbi (Juana) a prohlášení finančního ex-poradce Margaret Thatcher, John Browna na USA Watchdog.com o stovkách milionů USD ztracených na nesmyslné projekty expertů, ztrátu důvěry nezbytné pro tzv. gentlemanské dohody politiků, které napomáhaly v minulost řešit mnohé již neřešitelné. Komu to nestačí, pomohou výroky Geofrey Pike na Wealth daily. Pike mluví mimo jiné o 50 trilionech USD vůbec netisknutých a 200 trilionech „levých USD.“ Komu není jasné, že pokračování v tzv. kvalitativním uvolňování jak v USA, tak i v EU, povede přes inflaci k hyperinflaci, tomu není pomoci. A je zcela jedno, bude – li FED zvyšovat úrokovou sazbu nebo ne. Její zvýšení zvýší uměle zájem o USD a tím přiblíží hodinu pravdy finančního systému. Přesto ale, USD bude nadále s námi, pokud se nestane něco, co si nechceme představit, nebo pokud se politici nedomluví za našimi zády.

Hodina pravdy přijde již v 2016, co se týče předání Internetu pod kontrolu veřejnosti, na principu multi-stake-holderismu. Americké ministerstvo hospodářství se rozhodlo prodloužit smlouvu o správě kritické infrastruktury internetu s ICANN do 30.září 2016 a nechává si za sebou právo o prodloužení (podle WSJ) o další tři roky. Prakticky to znamená, že USA odmítají všechny návrhy, kromě svého. Prakticky to také znamená, že jak Ruská federace, tak i Čína nebudou čekat na dobrou vůli USA a zabezpečí si internet po svém. I to patří do nového typu válek.

Bude – li však jednat každý stát po svém, podobně jako je tomu se skandály, hospodářským a finančním systémem, nebudeme se moci divit, že příroda řekne: Království nesnese dva uchazeče o trůn. NON CAPIT REGNUM DUOS.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.