Francie: Negativní příznaky po očkování vakcínou AstraZeneca

očkování německo
14.2.2021 11:01
Několik francouzských zdravotních zařízení rozhodlo o zastavení očkování vakcínou proti Covid-19 od firmy AstraZeneca. Stalo se tak poté, co státní Agentura pro bezpečnost léků a zdravotnických produktů (ANSM) informovala, že u 149 ošetřovatelek vakcinovaných AstrouZenecou se objevily negativní příznaky.

Konkrétně se jedná o příznaky podobné rýmě, které jsou spojeny s vysokými teplotami a velkými svalovými bolestmi, řekl v pátek mluvčí odborů zdravotních sester Thierry Amouroux. V důsledku toho zůstalo mimo práci 15 procent ošetřovatelek. Stanice Europe 1 uvedla že tyto ohlášené případy vedlejších negativních účinků tvoří 1,49 procenta ze všech očkovaných mezi 6 a 10 únorem.

ANSM uvedla, že v tomto období bylo vakcínou AstraZeneca očkováno okolo 10 000 osob, přičemž negativní příznaky byly zaznamenány u „pracovníků zdravotnictví v průměrném věku 34 let“ a ve všech případech pod 65 let.

„Dejte nám Pfizer a ne vakcínu druhé kategorie," řekla v pátek jedna ošetřovatelka ve vysílání stanice Europe 1.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.