Izraelci zavraždili novinářku Al-Džazíry

Širin Abú Aklehová
11.5.2022 14:14
Dlouholetá novinářka panarabské televize Al-Džazíry Shirin Abu Aklehová byla ve středu střelena do hlavy při izraelském náletu na uprchlický tábor ve městě Jenin na Západním břehu Jordánu. Uvedla to Al-Džazíra s tím, že zemřela rukou Izraelců. Tuto verzi událostí potvrdil i její zraněný kolega Ali Samudi.

Shirin Abu Akleh (51 let) měla na sobě novinářskou vestu, která ji jasně odlišovala jako novinářku. Informovala o izraelských náletech na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu, které v poslední době zesílily.

Izraelský premiér Neftali Bennet však navzdory svědectvím prohlásil: "Zdá se pravděpodobné, že ozbrojení Palestinci - kteří v době útoku stříleli naslepo - byli zodpovědní za nešťastnou smrt novinářky."

Život Samudiho není podle zdravotníků v ohrožení. "Stříleli po nás. Jedna kulka zasáhla mě a druhá Shirireen. Zabili ji chladnokrevně,“ řekl agentuře Reuters.

Americký velvyslanec v Izraeli Tom Nides potvrdil, že Shirin Abu Akleh byla občankou USA, a vyzval k „pečlivému vyšetření okolností její smrti“. Náměstek katarského ministra zahraničí na Twitteru uvedl, že země „nejpřísněji odsuzuje vraždu novináře ze strany izraelských okupačních sil“. Al-Džazíra má své hlavní sídlo právě v Kataru.

Je dobré připomenout, že během listopadového projevu na Valném shromáždění Organizace spojených národů izraelský velvyslanec při OSN Gilad Erdan demonstrativně roztrhal zprávu Rady pro lidská práva o nerespektování lidských práv Izraelem.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Jestli to náhodou opět nebylo jinak ...

Muslimáci odmítli, aby této ženě byl vyjmut z těla smrtelný náboj a podle něj by bylo jisté,

o čí flintu se jednalo.