Joe Biden chce i druhé funkční období

biden fox
23.11.2021 13:17
Americký prezident Jose Biden (79) chce kandidovat ve volbách v roce 2024 podruhé kandidovat na úřed prezidenta. Včera to mluvčí Bílého domu Jen Psakiová řekla na palubě Air Force One v průběhu cesty Bidena na oslavu Dne díkůvzdání s americkými vojáky ve Fort Bragg v Severní Karolíně.

V pátek se Biden poprvé od nástupu do funkce podrobil komplexnímu lékařskému vyšetření . Americký prezident zůstává zdravý a schopný pokračovat ve své funkci, uvedl v pátek prezidentův lékař v dopise zveřejněném Bílým domem. Lékař přiznal, že prezident stále trpěl dříve diagnostikovanými srdečními arytmiemi a potížemi s chůzí. Republikánští kongresmani, včetně bývalého hlavního lékaře Bílého domu Ronnyho Jacksona, opakovaně vyzývali Bidena, aby podstoupil testy kognitivních funkcí, což naznačuje, že trpí demencí.

O'Connor zdůraznil, že podrobné neurologické vyšetření neodhalilo u prezidenta žádné poruchy centrálního nervového systému, jako je Parkinsonova choroba, roztroušená skleróza nebo mozková mrtvice. Rutinní kolonoskopie neukázala žádné znepokojivé změny. Podle lékaře Biden bral antikoagulancia (apixaban), statiny (lék snižující hladinu cholesterolu), dále antialergické látky a lék na zmírnění žaludečního refluxu.

Podle průzkumu ovšem plných 48 procent Američanů je přesvědčeno, že prezident není dostatečně duševně způsobilý k výkonu své funkce a pouze 40 procent věří, že že je v dobrém zdravotním stavu.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

To nemají Amíci lepší kandidáty?

Když si vezmu soupeřící dvojici v posledních prezidentských volbách v USA,

tak nevím, proč se v těch stamilionech nenajdou ještě větší tutani než tito dva ...