Juščenko propaguje med s portrétem Bandery

12.8.2022 15:29
Bývalý ukrajinský prezident Viktor Juščenko ve čtvrtek zveřejnil na svém Facebooku reklamu na med s podobiznou Stepana Bandery. Dalším „vyznamenaným“ je Taras Ševčenko.

„Vážení přátelé, společně s kolegou Jevhenem Myroniukem, který je zakladatelem marketingové komunikační agentury BrainTank, brzy uvedeme velmi zajímavý produkt, který kromě toho, že je velmi užitečný, bude také chránit naše hrdiny v první linii, zvýší morálku a dá naději, že vítězství bude jen naše!" – napsal Juščenko. V další části textu na Facebooku uvedl: „Toto je náš oblíbený med, který se sbíral ve včelínech v zemi velkých Ukrajinců. Ševčenkův se sbíral v Morynci, banderovský v rodném městě Stepana Andrijovyče – ve Starém Uhrynivě“.

Viktor Juščenko byl prezidentem Ukrajiny v letech 2005 – 2010. Ve svém funkčním období vyznamenal in memoriam některé členy Organizace ukrajinských nacionalistů - včetně Stepana Bandery - Řádem hrdinů Ukrajiny, Jako prezident ztrácel podporu a nakonec ji měl jen od nacionalistických sil ze Západní Ukrajiny. Kandidoval i na druhé funkční období, ale získal pouze 5,45 procenta hlasů a vypadl již v prvním kole. Poté prakticky zmizel v politickém propadlišti.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.