Kaczyński je pro evropskou konfederaci

kaczynski mladez
22.12.2020 11:35
Předseda polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost Jarosław Kaczyński se ve velkém rozhovoru pro pondělní deník Rzeczpospolita odmítl spojování snah o stále větší integraci unie s využitím současné pandemie Covid19. „My nyní bojujeme o to, aby taková koncepce integrace nebyla realizována,“ prohlásil.

Polsko bude podle  Kaczyńského naopak  prosazovat myšlenku evropské konfederace, snahu o integrovanou Evropu, která bude reálnou supermocností, která ale ponechá mnohem více svobody národním státům. „Z pohledu Evropy je to potřebné,“ uvedl.  V té souvislosti vyjádřil naději, že v budoucnosti se podaří navrhnout nový základní smluvní dokument Evropské unie.

„Doufám, že časem budeme mít možnost novou smlouvu, v zásadě smlouvy. Vidíme to úplně jinak než ti, kteří nyní unii dominují.  Naši myšlenku budeme prosazovat v různých dimenzích. Jak z hlediska   představení tohoto konceptu celé Evropě, ale také v užším rozměru týkajícím se V4 a Mezimoří.“ – uvedl faktický nejvyšší lídr polské politiky.

Podle Kaczyńského národní státy zajišťují demokracii, neexistuje žádný evropský lid, existují   národní  démosy, bez lidu přitom není demokracie. Je třeba být neslýchaně naivním, aby z takové unie dělat federaci, prohlásil v deníku Rzeczpospolita  .

Jarosław Kaczyński, kterému je 71 let, by v politice chtěl zůstat nejdéle do svých 75 let. V rozhovoru také prohlásil, že na nastávajícím kongresu Práva a spravedlnosti chce naposledy kandidovat na předsedu strany.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.