Kissinger: Západ by měl donutit Ukrajinu vyjednávat

kissinger 22
24.5.2022 19:49
Bývalý ministr zahraničí USA Henry Kissinger varuje Západ před snahou porazit Rusko, píše britský portál The Telegraph. Podle Kissingera je nutné donutit Ukrajinu, aby v nejbližší době vstoupila do jednání o podmínkách Ruska.

Na Světovém ekonomickém fóru v Davosu bývalý ministr zahraničí USA a architekt sbližování Ameriky s Čínou během studené války prohlásil, že by pro Západ bylo osudné, kdyby zapomněl na správné místo Ruska v evropské  mocenské rovnici.  Kissinger naléhal na Západ, aby přestal usilovat o zdrcující porážku ruských sil na Ukrajině  a varoval, že by to bylo katastrofální pro dlouhodobou stabilitu v Evropě.

„Kissinger se domnívá, že by se konflikt neměl protahovat, a prakticky vyzval Západ, aby donutil Ukrajinu vyjednávat za podmínek, které jsou na hony vzdáleny jejím současným vojenským cílům,“ píše  autor textu Ambrose Evans-Pritchard z Davosu.   "Jednání musí začít v příštích dvou měsících, jinak dojde k nepokojům a napětí, které nebude snadné překonat. V ideálním případě by dělicí čárou měl být návrat k předchozímu stavu. Další boje již nebudou za svobodu Ukrajiny – bude to nová válka proti Rusku,“ řekl Kissinger.

Připomněl, že Rusko bylo po čtyři století klíčovou součástí Evropy a v rozhodujících okamžicích sloužilo jako garant evropské rovnováhy sil. Evropští lídři nesmí ztratit ze zřetele vyhlídky na dlouhodobý vztah a nesmí tlačit Rusko k trvalému spojenectví s Čínou, uzavřel – jak uvádí  portál deníku The Daily Telegraph  - Henry   Kissinger.Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Standa

Jednání s Ukrajinou ? Spíše jen s USA.

Kissinger je známý a uznávaný politik, to musela být velká řacha, že se Kissinger ve svých 99 letech objevil na scéně ! S pravděpodobností 99% si v USA propočítaly, že je to bude neobyčejně moc bolet - ztráty stovek mld dolarů, inflace, ztráta postavení dolaru ve světě, problém s titanem poro letadla a rakety, problémy s čipy, migranty, prestiže, hospodářstvím atd. Přichází to příliš pozdě, protože přišli na to , že tahle válka brzy skončí (o Ukrajinu se nejedná) a jinak než si představovali a že je to stojí mnohonásobně více než RF.. Kissinger si myslí, že se to dá napravit. Nedá. USA nemají nic v ruce co by mohli nabdnout, ayb to RF vzala. Příliš brzy Kissingeroivy rady odmítli a příliš pozdě je chtějí ! Mladí pitomci v USA u moci byli moc sebe přeceněni a arogantní, neměli řešní. Kdo první znáčkne tlačítko jaderné války, ten to opravdu odnese. RF to nebude.