Ad BIS: Senátor P. Fišer se ještě neprobudil

huawei
20.12.2018 12:53
V úterý 18. prosince proběhla zajímavá diskuse na UK ČT 24 na téma spor o BIS a kyberbezpečnost v souvislosti s čínskou firmou Huawei. Zúčastnili se jí tři senátoři. Připomenu nejzajímavější moment diskuse (21. minuta pořadu):

Pavel Fišer (nezávislý, předseda bezpečnostního výboru!): " Zítra bychom se mohli probudit v zemi, která už nám nebude moc patřit. Z hlediska informačních technologií, z hlediska zabezpečení soukromí, z hlediska zabezpečení našich strategických sítí bychom najednou zjistili, že se o nás rozhoduje jinde ."

Dodejme – z hlediska vlastnění a ovládání bankovního systému, z hlediska vlastnění strategických firem, z hlediska úkolování BIS, z hlediska špiclování, dosazování a vydírání ústavních činitelů, z hlediska vyhrožování naší zemi z pozice silnějšího... Pan senátor se asi ještě neprobudil. Ono se o nás nerozhoduje jinde?

To bylo trochu moc, takže ostatní dva senátoři se to pokusil uvést více na pravou míru:

Ladislav Václavec (ANO) : "Chtěl bych vyvážené informace, vyvážené i v tom smyslu, že budou předloženy důkazy týkající se obvinění (Huawei) a nechtěl bych být zatahován do obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou ."

Tomáš Jirsa (ODS): "Obchodní zájmy v tom mohou hrát roli, ty hrají roli ve všem." A na otázku, kdo to všechno zaplatí, pře tím dodal: "Jednoduchá odpověď, zaplatí to daňoví poplatníci ."

Viz: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/218411000371218/

A pokud někdo chce vědět, jak je to s Huawei v porovnání s US firmami, zde je vyčerpávající rozbor:

http://casopisargument.cz/2018/12/18/proc-rej-kolem-huawei/?fbclid=IwAR1Z5JPrDN92gGkflmHFtmuutEJ7zBqsyCQCUDkzQCDZiOfUPGWxKsNe-B8

 

 

Radim Valenčík
Vysokoškolský učitel - Vysoká škola finanční a správní, první soukromá ekonomická univerzita http://radimvalencik.pise.cz/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.