Amerika se vrací ke svým kořenům: bez krve a občanské války to nepůjde

vyvadil jiří nový
7.1.2021 15:17
Ne že bych se chtěl chlubit tím, jak jsem prozíravý, ale připomínám, že vzápětí po výsledcích prezidentských amerických voleb jsem již v listopadu minulého roku napsal sérii tří článků pod názvem „Půjde to bez krve? Těžko…“.

Dovozoval jsem, cituji, „že  je naprosto vzdálené předpokládané budoucnosti, že proběhlé americké volby skončí něčím tak banálním, jako že jeden republikán uzná svou porážku a stane se prezidentem demokrat. …To banální a trochu nudné střídání je vyloučeno především proto, že Donald Trump rozhodně nebyl republikánem, protože odmítal všechna ustálená pravidla této strany. Proto mohl být například podporován i mnou bývalým socialistou, kterého s ním spojoval odpor k agresivním válkám, které USA, demokraté či republikáni organizovaly společně a nerozdílně a které přivodily milióny obětí i zhroucených států. Proto mně s ním spojoval odpor k NATO, která bylo nástrojem tohoto agresivního imperialismu a ze kterého málem při první účasti vystoupil. Proto mně s ním spojovala potřeba spolupráce s Ruskem, která by ve druhém období už zcela jistě nastala“ a dodával jsem: „ I proto si myslím, že to se v USA děje je, možná i v důsledku bouří proti vlastní historii, kdy se Biden  sebemrskačsky   postavil do čela hnutí Black Lives Matter a progresivistických liberálů v té či oné podobě, bude hledat opověď na výzvy občanské války, která fakticky vytvořila dnešní USA a rozpory jen narostly.“

Momentálně všichni západní politici jsou zděšeni a pohoršeni tím, co se stalo včera v Kapitolu. Je to samozřejmě úlitba nově nastupujícímu prezidentovi, ale možná je to i úlek z toho, že se modlí k něčemu, co si žádný respekt nezaslouží.

Je to země neskutečně rozdělená za čtyři roky nenávisti šířené demokraty, liberálními médii a agresivními členy BLM, po kterých přichází přirozená, byť nepěkná reakce ze strany stoupenců dnes již pomalu bývalého prezidenta Trumpa.

Občanská válka započala už v předchozím volebním období a může pokračovat i nyní.  

Krev tekla a zřejmě zase bude téct.

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.