Andrej Babiš by měl odstoupit. Jeho čas se včera naplnil

vyvadil jiří nový
19.2.2021 08:51
Volně naváži na článek Jiřího Paroubka Zastavíme někdy pandemii? Česko se řítí do katastrofy, kde vyjadřuje názor, který s ním sdílím, že řešení celosvětové pandemie je v zásadě o lidech, o tom, zda umí vyhmátnout to podstatné pro řešení problému a chválí kancléřku Merkelovou, která dovedla německou společnost přesvědčit o potřebě přísných restrikcí a která a to už doplňuji má lví podíl na tom, že Německo se může pyšnit podílem 28 256 nakažených na 1 milión obyvatel. Zatímco my máme ze zemí nad 10 miliónů obyvatel nejvíce na světě, tj. 104 765 a i počet mrtvých na 1 milión obyvatel činí u nás 1748 a opět ze zemí nad 10 miliónů obyvatel jsme po Belgii a Velké Británii ve světě třetí nejhorší, zatímco sousední Německo má oproti nám skvělý poměr 805 mrtvých na 1 milión obyvatel.

Nicméně s tou adorací Angely Merkelové bych byl zdrženlivý v jiné otázce. Podle zasvěcených pozorovatelů eurounijního světa z Politica.eu, měla Angela lví podíl na tom, že po počátečním váhání se prosadila koncepce, že nákup a distribuci vakcín centrálně bude zažizovat Evropská komise, čili Ursula von der Leyen, což Angela Ursule přihrála s cílem posílit význam Evropské komise. A to se ukazuje jako tragédie. Stačí si číst německé noviny jako Der Spiegel, či poslouchat přední německé politiky Marcuse Söbera či čelné politiky SPD, aby bylo jasné, že Ursula je schopna patetických slov nad abstraktními ideami, ale když přijde na realitu konání, zůstává po ní spáleniště. Takže část německé branné moci je v rozvratu, ale jsou tam podrobně rozebrány manuály o zvláštním úboru těhotných vojand či o toaletách pro transgender.

Jinými slovy v Evropě platí, jako kdysi u nás na vojně: Voják se stará, voják má. A tak Izrael či Srbsko dvě mimounijní země září v počtu vakcinací a i Maďarsko se rozjelo po samostatné linii a Babiš prosí Izrael, aby nevyhazovalo zbytky a alespoň pár vakcínek nám poslali.

A potom s pompou jede do Maďarska, do Srbska, je nadšený a vrací se domů a kde nic, tu nic.

A tím volně přecházím ke zlé realitě: Babišově Česku.

V podstatě nejzásadnějším problém je a hlavně čím dál tím více bude, zda země pog předsednictvím Andreje Babiše je schopna zvládnout pandemii či nikoliv.

I my jsme v březnu minulého roku poznali, jak je důležité, kdo v krizové situaci společnost vede. Na jaře se prosadili jako mentor tvrdých, ale dočasných restrikcí prof. Roman Prymula a jako zachránce zajištění masek z Číny Jan Hamáček.

 Byli jsme jedničky. Když s na konci léta a počátkem září začala díky neschopnosti Babiše s rozvolňováním situace zhoršovat, opět nastoupil Prymula a během měsíce se situace začala obracet.

Prymula začal být opět vůdcem v boji proti covidu a zcela zastínil Babiše, ale i Hamáčka, který v podstatě už jen řešil technické otázky. Spiknutí, o kterém jsem dnes přesvědčen, že nařídil Babiš, vždyť celé to setkání s Prymulou zorganizovala jeho pravá ruka Jaroslav Faltýnek, který světě div se zůstal předsedou Klubu, bude opět lídrem na podzim a následně byl jako náhodou dosazen lékař z volebního brněnského zázemí, Blatný, který ovšem je hematologem s fanatickou zálibou v matematických maticích. Trochu kulhalo, protože prezident by Prymulu neodvolal, kdyby Prymula sám neodstoupil. Škoda, že odstoupil, všechno mohlo být jinak a Babiš by to musel zkousnout.

To, co vyváděl od té doby neschopný tandem Babiš Blatný připomínalo Kocourkov a šlo jen o to, kdo je neschopnější a propadli jsme se z první ligy i mimo okresní přebor.

POD VEDENÍM BABIŠE A BLATNÉHO JSME VE SROVNÁNÍ SE STEJNĚ POČETNÝMI A POČETNĚJŠÍMI ZEMĚMI SVĚTA NEJHORŠÍ NA SVĚTĚ!!!

Jakmile včera prof. Prymula prohlásil, že podobně, jak to například udělal v posledním roce několikrát mnou chválený Izrael, že je třeba na 2-3 týdny provést úplný lokdown, jak jsme jej zažili na jaře, čili postavil se proti Babišově zbabělému alibismu tak trochu jako rozvolnit a přitom nerozvolnit, zostřit, ale zase ne tak úplně, bylo o osudu prof. Prymuly rozhodnuto: musí okamžitě odejít, protože opět převzal strategickou iniciativu.

Když na jaře opozice hovořila o chaosu a zvlášť aktivní v tom byl pravděpodobně budoucí předseda vlády Bartoš, neměla opozice šanci. Veřejnost vládě věřila, ANO vystoupilo v preferencích na 33%, i když sám Babiš byl s důvěrou na posledním místě. Na prvé se, jak jinak Prymula.

Když dnes tentýž Pirát Bartoš hovoří o chaosu, musí to každý rozumný člověk podepsat.

Prof. Prymula včera se nedopustil ničeho závadného. Na utkání Slavia Leicaster seděl mezi pozvanými kde kdo. Byly dodrženy všechna opatření, Prymula měl dvě hodiny starý negativní test, zápas byl i z epidemiologického hlediska povolen českou hygienou i UEFA.

A DOST!!!

Andrej Babiš dal odvoláním Prymuly covidu zelenou. Katastrofa je za nezměněné situace absolutně nevyhnutelná.

Naděje, že Babiš s Blatným přestanou dále škodit, včera skončila.

Ještě před měsícem bych si myslel, že Bartoš je větším zlem než Babiš.

Dnes vím, že zákonitě na podzim Babiše porazí. Vím, je to neomarxista a liberál. Nic z toho nejsem. Ale Babiš je horší. Nesnese vedle sebe někoho, kdo je schopnější, i když je to člověk, který by zemi zachránil.

Jestliže Jiří Paroubek odstartoval diskuzi úvahou, zda nás čeká katastrofa, pak mu musím dát za pravdu.

Buď Andrej Babiš sám uzná, že je hlavní příčinou nárůstu covidu v Česku a pokud ne, prezident republiky Babiše jako předsedu vládu, a jmenovat úřednickou vládu záchrany národa s Prymulou v čele. A bylo by jen dobré, kdyby se na ni podílely osobnosti, které boj proti covidu pokládají za svůj.

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paysan

Pane Waltře, díky za zajímavý a jistě v mnohém i pravdivý pohled na věc. Problém je v tom, že ve válce může být jen jeden velitel a to Babiš rozhodně není. O kapitánský můstek se rve spousta vlčáků a, jak píšete, žene je nikoliv starost o zdraví a životy, ale spíše mamon! Někde jsem narazil na článek, že do vyjednávání o dodávkách Sputniku V se zapojil na vlastní pěst Hrad, který by chtěl, aby jeho aplikaci schválil SÚKL. Těch klacků pod nohy, co na Hrad poletí bude spousta.

K tématu bych měl ještě jednu poznámku. Možná je spíše k diskusi kolem výroků kardinála Duky. Máme vojenské chemiky, kteří patří k nejlepším na světě. To je bez debat. Zcela určitě, protože to patří k jejich povinnostem, museli covidový vir prozkoumat do mrtě. Nemohli totiž dopředu vyloučit, že se jedná o biologickou zbraň. Zajímaly by mne výsledky. Proč se nikdo neptá?

heriot

Jste tvrdý pane doktore. Já bych to tak dramaticky s Babišem neviděl. Jistě, situace se mu  zcela vymkla z rukou. Hamáček mu mydllí schody, kde může. neschopný Blatný, který se obklopil pochybnými ajťáky a podobnými "specialisty" také...

Velká část lekářského stavu je přímo zainteresována na prodlužování chaotické situace, protože z toho velice profitují. Viz úhradová vyhláška, která vytváří ohromný korupční a tunelářský potenciál tím, že za covid pacienta zvýšila úhrady na trojnásobek než za jiného pacienta. Je to i naprosto neetické. K tomu přispívá šílenství s testováním, které soukromé laboratoře  a výrobce potřebných náležitostí přeměnilo na zlatokokopy u potoků plných zlata.

Do toho pronikají lobystické tlaky podnikatelských kruhů, které si prosazují stále pitomnější příkazy - viz poslední  s repirátory, jež jim přináší ohrormné zisky a ty si chtějí udržet.

Totéž platí o hysterii okolo očkování, vyhazují se miliardy za vakcíny, o nichž sám výrobce neví, zda je účinná, případně ani jak dlouho, čiže je to jen pokusné placebo. Miliardy za jejich logistiku, aplikaci, evidenci, registry  atd. Na všem se zase přiživují firmy, bezohledně rýžují, a proto živí přes zkorumpovaná média i politiky celkovou hysterii. Média a zkorumpovaní politici bdí nad tím, aby to takto fungovalo co nejdéle, nejlépe stále.

O situaci s vakcinami škoda mluvit. Jsem si jist, že kdyby vláda oslovila naléhavě přímo Rusko, že bychom tu měli významné množství vakcíny, která jediná má významnou účinnost a neškodí. Ale to kruhy výše zmíněné prostě Babišovi nedovolí, nemluvě o tlaku z EU.

Může tomu Babiš vůbec čelit ?

 

jiri-vyvadil

Ke kolegovi Sedláčkovi, kterému děkuji za poznámku, chci říci jediné. Já přirozeně a vícekrát jsem to napsal netoužím po vládě Bartoše s pol. Byl by to otřes. Ale já jen extrapoluji vývoj a průzkumy ukazují, že  ta jeho koalice Piráti a STAN stále nabírá sílu. Navíc Babiš už dnes nemá žádného možného koaličního partnera. Kdysi jsem si nepřál vítězství Bidena, ale od minulého března, kdy Trump se naprosto vykašlal na Covid, tak jsem věděl, že nemá šanci. A teď je se s Babišem stejné. Covid je prostě klíčové politikum. A když jsme na počet pobyvatel na tom mnohem hůře než USA, tak s tím nic nenadělám." 

kameník

Já myslím, že je úplně jedno, kdo bude při řízení boje s Covidem u vesla. Zda Babiš nebo někdo jiný. Protože stále bude mít proti sobě masu cca 45% lidí (údaj převzat z medií), kteří prostě žádná pravidla a další zavření sebe i ekonomiky dodržovat nechtějí. Fráze o tom, že by leccos dodržovali dobrovolně, kdyby jim to nebylo nařizováno, ale byli požádáni, jsou jen báchorky. Výsledek by byl stejný jako kdyby placení daní bylo dobrovolné, jak někdo na internetu trefně konstatoval. Stačí si přečíst komentáře v diskusích pod články na Novinkách apod. Můžete vymyslet jakékoliv řešení, ale oni přijmou pouze jedno. Otevření všeho. Nejsou ochotni akceptovat jakékoliv omezení, vše vnímají jako omezování osobní svobody. A kdo může za dnešní stav? Především posledních 30 let výchovy generace k vypjatému sebestřednému a často sobeckému individualismu. "VY to nějak zařiďte, mně je jedno jak, ale já chci žít jako předtím." Vůbec nechápou, že bez uskrovnění a ztrát se stávající nebo jiná podobná děsivá situace vyřešit nedá. Vydatně je v tom podporuje popichování medií. A na situaci se bohužel podepisuje i to, že v odborné veřejnosti není jednotnost na způsob řešení a lidé často slyší zcela protichůdné názory, často od lidí označovaných za lékařské kapacity a pak na vše kašlou. Myslím, že lidé se začnou chovat zodpovědně až ve chvíli, kdy začnou masivně po tisících umírat lidé ve věku 20 - 40 let (to je ta nejvíce revoltující skupina odmítačů), a každý tak ve svém okolí bude mít hned několik důkazů, že je opravdu zle. Nechci malovat čerta na zeď, ale ta doba je zřejmě již blízko. P.S. Často je nám dáváno v posledních dnech za vzor Rakousko nebo Německo. Jenže jejich obyvatelé vyrůstali v jiných podmínkách, nezažili 30 let návratu ke kapitalismu stylem "Urvi co můžeš" a proto jejich občané drží více při sobě, vědí co je odpovědnost a morálka. My jsme společenství 10 mil. individualistů a pospolitost se u nás projevuje pouze při sportovních zápasech známým a hloupým "Kdo neskáče, není Čech. Hop,hop, hop".

paysan

V podstatě jsem napsal to samé v diskusi pod článkem J.Paroubka. Je ale nanejvíš nesnadné dohnat Babiše k rezignaci. Ohledně honu na čarodejnice (Prymula) má autor svatou pravdu. Vlastně s ním nesouhlasím jen v bodu předpokládaného vítězství Bartoše. Jeho případnou vládu si už rok těžce zkoušená česká veřejnost opravdu nezaslouží, to raději opět Babiše v koalici s kýmkoliv!