Andrej Babiš vyhlásil Pirátům boj na život a na smrt…

vyvadil jiří nový
6.12.2020 21:53
Ve své odpovědi na interpelaci poslance Pirátů Tomáše Martinka označil Piráty za největší ohrožení země, promigrantskou, neokomunistickou partu, extrémní levici a neomarxisty….

Zřejmě někoho překvapím, že jsem toto vyhlášení zásadního ideového sporu s takovou radostí přivítal. Ale nejde fakt a míru expresivnosti, ale o to, že před společností byl po dlouhé době konečně postavena plnohodnotná nová politická alternativa..

Tak jako bezmála dvacet let Česko ovládala soutěž o to, zda zvítězí ODS či ČSSD, čili spor o kapitalismus bez přívlastků v pojetí ODS či kapitalismus sociálně reformní v podobě ČSSD a obě strany sporu byly silně vyrovnané a vyhrávaly o prsa, dnes v Evropě, tento střet prakticky vymizel a tento fakt se projevuje v žalostném úpadku jak socialistických, či sociálně demokratických stran na jedné straně tak i konzervativně – liberálních stran. Klasikou je Francie, kde jak republikáni, tak socialisté byly decimovány novým uskupením Emanuela Macrona En Marche a v Německu bývalý mohutná SPD živoří s 15 % za módními zelenými, ale i za silnou CDU/CSU, která tradičně jako houba nasává všechny myšlenky kolem, liberální i zelené. A protože i z USA se šíří mohutná vlna liberalismu spojená s radikální zelenou ideologií, komunistickou představou o dosažení uhlíkově neutrálního světa a fanatického upřednostňování nejrůznějších myslitelných i nemyslitelných sexuálních menšin a jejich propojování stejně jako masivní a vášnivou podporou migrace všeho druhu a obviňování bílé rasy z veškerého zla lidstva umocněná „ vítězstvím“ demokrata Joe Bidena ( ty uvozovky tam nedávám náhodou, ale to by byl jiný příběh). Bylo jen otázkou, kdy se toto téma přesune i k nám…

Nuže Je dobře, že Babiš zasadil naši českou politickou realitu do evropského i světového kontextu a věci se staly po osmi letech z hlediska směřování hlavních politických stran průzračné.

A nesmiřitelný spor mezi Babišem a jeho pragmatickým viděním světa a liberálně neomarxistickým až fanaticky probruselským pohledem Bartoše nemůže být větší.  Možná to není tak výrazně viditelné, jako v rozdělení polské společnosti mezi stoupence Práva a spravedlnosti či už vůbec v nesouladu ne liberální opozice v Maďarsku proti vládnoucímu Fideszu Viktora Orbána. Nicméně onen základní rys konfliktu, který už Piráti několik let systematicky ostře nastolují v Česku i u evropských orgánů, otázky právního státu účelově namířených na údajné střety zájmů premiéra, často s cílem dosažení podpory orgánů, jednotlivých výborů či dokonce celého Evropského parlamentu pro  stíhání premiéra včetně oficiálních výzev k jeho odstoupení je zřejmá a má pravdu premiér, pokud hodnotí jejich činnost ze svého úhlu pohledu a jistě i jiných jako největší ohrožení země…

Taková zahraničně podvratná činnost proti vlastnímu státu je u delegací ostatních zemí EU zcela neznámá a i Maďarsko či Polsko, které je sice předmětem kritiky orgánů EU, ale její europoslanci se chovají v podstatě korektně.

Volby samozřejmě nejsou jen o Babišovi a Bartošovi a jsou i jiné hráči…

Je nesporné, že ve volbách kromě koalice Pirátů se Starostů bude s Babišovým ANO soupeřit i pravicová koalice ODS+TOP 09+KDU/ČSL, ale ve skutečnosti tato koalice nemá takové jednoznačné téma, kterým by se od ANO lišily. Navíc ona koalice má hned ve vínku problém, že ODS už teď sama o sobě je druhá, ale KDU/ČSL i TOP 09 jsou strany na umření a jejich připojení do koalice budí dojem z nouze cnost.

Řešit, jak věci budou můžeme celý rok. Už v během týdne nám část tajenky ukáže vývoj na summitu EU, jak skončí střet o prosazení právního státu do rozhodování o finančních prostředků pro provinilé neliberály z Polska a Maďarska. A buďme upřímní, je to možná nejdůležitější moment v životě EU v posledním desetiletí.

A na to si rozhodně počkejme…

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.