Babiš si zaslouží pochvalu před rozvinutou zástavou

vyvadil jiří nový
13.8.2020 12:25
Své jsem si k návštěvě k Miku Pompeovi řekl ještě před jejím počátkem a vyšlo to na fous. Orgie protičínské a protiruské rétoriky, diktování s kým máme spustit výstavbu jaderné elektrárny a s kým samozřejmě nesmíme, propagace megalomanského a šovinistického polského plánu na vznik Mezimoří s podporou USA. Všechno jako na papíře.

Asi bych už nečinil žádnou poznámku, ale přece jenom servilita většiny českých politiků, zejména ze Senátu, kteří nenašli ani sílu zdvořile se zeptat, zda není divné, že s těmito proslovy pan státní tajemník přichází tři měsíce před svým možným a zřejmě pravděpodobným koncem ve funkci. Boj proti Rusku by Bidenova administrativa vedla ještě tvrději než ta Trumpova. Ale ohledně Číny bude naopak zjevná snaha se znovu domlouvat.

Zejména Česká televize doslova zažívala jakoby orgasmus, který bych chápal před čtyřmi roky, ale teď působila trapně.

Ovšem korunu tomu dělá fakt, že přijel ministr zahraničí sice stále formální supervelmoci, ovšem supervelmoci, která totálně selhala, a to až neskutečným způsobem v boji proti koronaviru, kdy počty každodenních úmrtí Američanů oscilují kolem tisícovky a zároveň supervelmoci, která zažívá naprostý rozvrat veřejného pořádku a frontálním vandalismem, rabováním a rostoucím černošským rasismem.

A abych byl správně pochopen. Tento rozvrat je stejnou měrou způsoben jak republikány, tak i demokraty podporujícími po celé období nejrůznější odvolávání Trumpa a nyní stojící za agresivním hnutím Black Lives Matter.

Řečeno též jinak. Jakýkoliv americký představitel, který by sem přijel by měl být hodně pokorný, protože přijíždí sice ze stále bohaté a možná nejbohatší země světa, ale zároveň ze země, která po všech stránkách se hroutí.

No a tím se vraťme k Číně. Že Čína po počátečních problémech ve Wu-chanu dokonale zvládá koronavirus je nepochybné, že Čína oproti USA, které se ekonomicky propadají už nabíhá na plusové ukazatele růstu je také evidentní.

Ale v těchto dnech postoupila doslova na světovou supervelmoc č.1. Světovost dělá ze země nejen ekonomika a efektivní a pružný způsob řízení společnosti, který je většinově podporován obyvatelstvem. To ale nestačí. Světovost získává v okamžiku, kdy i v oblasti kulturní získává nápodobu. A tady Čína i k překvapení všech prosadila svou dominanci a USA ukázala jejich ostudnou slabost. Koho je třeba získat, abyste byli cool? No mladé. Během krátkého období se 100 000 000 amerických děcek zaregistrovalo k čínské mobilní aplikaci TikTok. Válcuje Twitter, Instagram, Facebook. Zkrátka ovládla „nejzápadnější ze západních světů“.

Nuže když ji Trump zakázal, ukázal se jako tupý cenzor a přiznal kulturní porážku před čínským světem.

Rusko zřejmě nevyjde z koronakrize tak úspěšně, ale Putin jako světový geopolitický stratég č.1 Čínu v mnohém skvěle doplňuje a například na Blízkém východě má často rozhodující slovo.

A tak tandem Čína – Rusko budou těžištěm světového rozhodování. A žádný Trump, Biden tomu nezabrání.

Jinými slovy měli bychom říkat Američanům jediné. Přestaňte určovat, co má být a dejte si napřed ten bordel do pořádku.

Mimochodem snad už jen poslední poznámka a do vlastních řad.

Zdá se, že tentokrát Babiš s úsměvem dovedl asertivně hájit naše zájmy a k ničemu nedůstojnému se nezavázal. Zaslouží si pochvalu před rozvinutou zástavou.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

klokan

    Zástava či standarta před níž má být zveleben hrdina, se dá samozřejmě rozvinout jakákoliv a to dle volné úvahy jakož  i aktuálních  propagandistických potřeb.

Dona

S tou oslavou premiéra myslíte vážne ?

Jiří Volný st.

Až na tu miliardu dolarů z našeho rozpočtu na výstavbu baltských terminálů pro téměř zkrachovalý břidlicový plyn. {#emotions_dlg.sealed}

Bylo zjištěno, že při těžbě břidlicového plynu vypouštějí těžaři, zejména v Texasu u hranic s Novým Mexikem, značné množství metanu. Evropská unie a zejména Německo pod vedením kancléřky Merklové, dělá možné i nemožné v boji proti CO2 a zatím víc než 30x, pro atmosféru škodlivější CH4, metan, volně uniká, protože se nevyplatí, vzhledem k současné nízké ceně, plyn jímat!{#emotions_dlg.sealed}