Babiš v pátek vysoce zabodoval, ale naše média mlčí

vyvadil jiří nový
22.6.2020 07:05
K trapné rezoluci Evropského parlamentu jsem se již vyjádřil v článku „Ruce pryč od českého premiéra“ a kdybych nezaznamenal opakované hysterické reakce našich opozičních politiků i médií (Bartoš, Zdechovský, Němcová, Fiala, ČT, CNN Prima NEWS atd.) už bych měl penzum týkající se Andreje Babiše pro tento měsíc vyčerpán.

Ale blbost jedněch prostě člověka nažhaví. To, že část politiků EU už nejméně dva roky mají pifku na Polsko, Česko a Maďarsko je jasné jako facka a je třeba s tím žít. Proto i toto právně nezávazné usnesení, které se vlastně snaží vyvolat jakýsi puč pobídkou premiéra členské země k rezignaci.

Nuže má to asi tak stejnou hodnotu, jako když Vystrčilům Senát ukládá vládě ČR úkoly, ač vláda není v žádném vztahu odpovědnosti k Senátu. Je to v podstatě protiústavní krok.

Ale nechme děti si hrát. Horší je, že za tolik peněz.

Co ovšem u nás zcela zapadlo, že ve stejný den proběhla mnohem důležitější telekonference lídrů členských zemí EU, kde se Andreji Babišovi podařil k údivu západních médií husarský kousek.

Prestižní Die Welt uvedl pod nadpisem Summit EU: Podivné spojenectví mezi Rutte a Babišem bylo překvapením.

Podle evropských tisků po pátečním jednoznačném summitu EU by v posledních letech mohli být hlavními ekonomickými reformátory poražení v záchranném balíčku EU. Německá Die Welt uvedla jako zajímavé, že se zdá, že země střední Evropy a skandinávské země jsou v určitých otázkách na jedné straně.

Čeští premiéři Andrej Babiš a Mark Rutte nemají mnoho společného. Pro vůdce je vzácné veslovat na lodi, ale v pátek na summitu EU Die Welt ve svém článku napsal, že Rutte promluvil několik minut poté, co Babiš a stejně jako jeho kolega vyšetřil záchranný balíček v důsledku epidemie. proč by její dotace byly stanoveny na základě údajů mezi lety 2015 a 2019, takže v mnoha případech pětiletá čísla. "V tomto okamžiku musela Angela Merkelová pochopit, že cesta k cíli bude daleká.

Zatímco západni novináři a politici věci škatulkují a Babiš je pro ně onen populista z V4, zapomínají, že v mnohém má pojetí Česka k úsporné vizi šetřílků blízko. Jde o to nastolit odpovědnost, za financování a výdaje. Česko samozřejmě je chudé, ale nezaměstnanost mělo v podstatě nulovou, zadlužení minimální a růst životní úrovně v rámci možností přijatelný.

I koronavirus jsme na rozdíl od drtivé části západní Evropy zvládli na jedničku, jen jsme reagovali ihned a razantně.

Je dobře, že Babiš nebude závislý už jen megalomanských Polácích a Slovácích, jejichž předseda vlády neví, která bije.

A naše média by fakt mohla být, alespoň trochu vlastenečtější. Žijí zamindrákovaný mnohaletý boj proti Babišovi a nejsou schopny zaznamenat, že se mu i daří.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jaromír Petřík

Antibabišovská mainstreamová média v čele s ČT nelze brát vážně. Takto nelhala ani komunistická média za Husáka.

Lubodoc

 Mark Rutte je předsedea vlády Nizozemska.Zdroj.Wiki

Bigo2

Rád čtu vaše články, ale tentokrát se vám vytratilo karaťounké objasnění kdo vlastně je Mark Rutte...