Bakalova televize útočí na Zemana

Jiri-Paroubek-1403-05
22.10.2019 15:44
Mamuti v porcelánu z pražské radnice, primátor Hřib a spol., rozšlapali partnerskou smlouvu mezi Prahou a Pekingem úplně zbytečně. Primátor Prahy zcela nepochopitelně trval na vynětí jednoho jediného ustanovení z partnerské smlouvy, které je pouhopouhým konstatováním základního výchozího principu zahraniční politiky ČR a EU a sice toho, že se ve vzájemných vztazích vychází ze zásady jediné Číny. Tedy žádný Tibet, žádný Tchajwan...

Bakalova DVTV si pozvala na podporu Hřiba a spol. známého sinožrouta, bývalého zcela tendenčního zpravodaje ČT v Pekingu Tomáše Etzlera, který se pustil do prezidenta republiky. Ten, aby zahladil nepříjemný odér tohoto protičínského gesta pražských radních, napsal do Číny dopis, ve kterém uvádí věc na pravou míru. Vyjadřuje nesouhlas s dopisem pražských radních a konstatuje, že ČR nadále vychází ve svém vztahu k Číně z principu jediné Číny. Tím celou záležitost pochybného protičínského gesta pražských radních uzavřel a je to jen dobře.

Samozřejmě, že pokud by Číňané shledali, že se jedná o změnu přístupu české  politické reprezentace k Číně, mohli by dospět k závěru, že například není potřeba, aby do Prahy směřovalo z Číny tolik leteckých linek, jako je tomu v současnosti (tři). Když se o tyto linky ucházejí jiná středoevropská města. Například Budapešť, ale i některá německá města. Do ČR v tomto roce, a to zejména do Prahy, přicestuje kolem 700 tisíc Číňanů. Čínští turisté podle statistik Czech Tourismu patří k nejlépe utrácejících turistům, kteří k nám jezdí a to nejen v hotelích a restauracích, ale také v obchodě a ve službách. Je dobře, že v pátek v minulém týdnu na celou věc upozornila také ministryně pro místní rozvoj Dostálová.

Lidem jako je Etzler prostě chybí soudnost. Zeman "to" vyřešil dobře...

 

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.