Bože, vrať světu pravdu!

vyvadil jiří nový
8.1.2019 11:36
„Bude to víc než smlouva míru, bude to cennější než každé spojenectví. Nikdo, žádný národ, žádný stát si nebudiž jist, pokud mohou být lidské vztahy korumpovány nástroji lži. Nebude jistoty, nebude smluv, nebude ničeho platného a bezpečného, pokud vědomí kteréhokoli národa bude zkřivováno záměrnou lží. Za každou lží jde úklad a násilí; každá lež je útok na bezpečí světa. Nikdo nebude žít v míru ani za nejsilnější hradbou z oceli a betonu; okřídlená lež se vysměje všem vašim pevnostem.Zbavit svět lži je víc než odzbrojení.“

Znovu po osmdesáti letech se vrací geniální slova Karla Čapka z Modlitby za pravdu uveřejněné v předvečer Mnichovské dohody dne 27. 9. 1938 v Lidových novinách.

Je úděsné, jak tato slova jsou znovu aktuální, protože celý svět budovaný po roce 1989 je založen na trvalé lži a s tím související agresí.… A ta lež, dominující USA a části jeho spojenců měla za následek vybombardované Srbsko, agresivní válku v Iráku, přinášející nejen milióny mrtvých a uprchlíků, ale i vznik odpudivého Islámského státu, který potlačují nikoliv ti, kteří ho vyvolali, zejména USA a NATO, ale jimi nepřátelsky vnímané Rusko a jeho spojenci. Barevné revoluce, zpravidla podporované Georgesem Sorosem přinášejí další a další obětí a růst světového napětí, ale bohudík svůj vrchol mají už za sebou.

Pravda se pomalu vrací, tak jak se už teď mění svět. A zásluhu na to má i možná nejodvážnější americký prezident USA od doby Eisenhowera, jenž na závěr svého působení varoval před silou vojenskoprůmyslového komplexu, Donald Trump, který má například pochopení pro Rusko, že zasáhlo kdysi proti Afganistánu, neboť Afganistán byl zdrojem džihádistů, kteří Rusko ohrožovali. A že Američané zásobovali zbraněmi lidové mudžahedíny, z nichž později vznikla Al- Kajda tedy reálné hrobaře v rusko - afgánském konfliktu, jen aby bylo Rusko poraženo a dnes následovníci těchto hrobařů se připravují na samotné Američany v podobě Tálibánu, pokud zavčasu nezmizí. A Trump žádá Rusko, Pákistán, Indii o spolupráci. Díky Donalde za odvážná slova. A ať se naši jestřábové typu Honzejka či Anýže zjančí.

Pravdu nelze donekonečna umlčet…

Že posledním obamovsko – merkelovsko – sorosovským produktem barevných revolucí byl euromajdan v Kyjevě, který měl porazit Rusko, je zřejmé. Ale protože Rusko neporazil ani Hitler, ani Napoleon, tím méně šášulové z EU a bývalého obamovského vedení, opět se pravda prosazuje.

A Rusko ve vojenském geopolitickém slova smyslu je opět gigantem, na který snad už ani USA díky vnitřnímu politickému rozvalu mezi demokraty a republikány už ani nemají.

A neskutečně omezený Petr Honzejk si stokrát může říkat, že Rusko je agresorem a hystericky vykřikovat cosi proti Klausovi, protože budiž řečeno, že Václav Klaus od prvního okamžiku majdanu přet pěti lety vážně varoval, že vypukne na Ukrajině občanská válka díky nesouladu mezi mezi její fašistickou a probruselskou západní částí a proruskou východní částí. A byl jakýsi Vyvadil a klidně si pusťte jeho rozhovor s Tvarůžkovou, který i po letech běhá v mediálním prostoru, který upozorňoval, že přijde rozvrat krev a válka…Západ, dnes bych řekl ta prolhaná část Západu, protože i ten Západ se – jak už jsem uvedl se bohudík mění - tento vyvolaný střet s Ruskem logicky musí prohrát.

Lži Merkelové, Macrona a dalších nemají naděje na úspěch a lidstvo čeká rozumné uspořádání světa založené na pravdě.

To nejsou naivistické výplody idealisty.

Bože vrať světu pravdu!

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

NO, nepôjde to tak rýchlo, ani ľahko. Svetová mienka sa bude meniť len ťažko a veľmi dlho. Pozrime sa na našich mienkotvorných  ľudí : ešte sa len rozbiehajú , aby potvrdili , že patríme na skvelý Západ. Vlna rusofóbie je ako sínusoida : niekde je v poklese, niekde vrcholí. My, ako novopečení privandrovalci  na Západ, musíme ukázať, že sme toho hodní, že sme lepší rusobijci, ako iní - na čele s Ukrajinou, Pobaltím, či Gruzíncami.  Sínusoida kulminuje na Ukrajine a v Pobaltí - a bude pokračovať ďalej na Východ.

Faktom je, že všetci visíme na gume od trenírok USA. Keď spojené štáty zavelia na ústup, všetky poslušné ovce cúvnu tiež - a naopak. Preto či sa to niekomu páči, alebo nie - pravda vylezie z dier, keď to budú chcieť Spojené štáty. Smutné, že Európa nie je schopná oponovať Spojeným štátom a prvá zatrúbiť na ústup. Napríklad : Heiko Maas sa už poponáhľal a zvalil všetku zodpovednosť za svetový mier na Rusko. A to je sociálny demokrat ! 

Winston Churchill povedal : „Počas vojny je pravda tak drahocenná, že ju musí vždy doprevádzať telesná stráž lží.“

 

alebo „Len deti, blázni a veľmi starí ľudia si môžu dovoliť hovoriť vždy pravdu.“