Česko blokuje plné zbrojní embargo?

ivan david 2
17.10.2019 09:21
Podle informací, které máme, rovněž vláda Andreje Babiše (ANO) spolu se spolkovou vládou Německa kancléřky Angely Merkel (CDU) blokuje povinné zavedení zbrojního embarga proti Turecku.

Babišovi je jedno, že pomáháme vyzbrojovat, zemi, která používá zakázané chemické zbraně proti civilistům (útok forsforovými bombami včera v Sirekanie) a která vyhrožuje, že chce okupovat půlku Evropy. Podle zpráv, které ověřujeme, do Turecka vyváží Agrofert. Vyzbrojování nepřítele, který naší zemi hrozí okupací, je všude na světě považováno za vlastizradu. A trestá se mnoha lety vězení. Jen u nás to ministr průmyslu a obchodu Havlíček (ANO) označuje jako podporu podnikání. V Německu to označují jako posilování jižního křídla NATO. Nemají odvahu přiznat, že je to kvůli vývozu německých tanků Leopard 2, které používá turecká armáda při invazi do Rojavy.

Ivan David (Facebook)

ivan david
Ivan David je lékařem s odborností psychiatr. Levicový politik a aktivista. V minulosti byl ředitelem psychiatrické léčebny v Bohnicích. V letech 1998 – 1999 ministr zdravotnictví. V roce 1999 ve vládě nepodpořil souhlas s agresí NATO proti Jugoslávii. Byl poslancem Parlamentu ČR za ČSSD. V současnosti poslanec Evropského parlamentu. Je autorem projektu Nová republika a provozovatelem stejnojmenných stránek (novarepublika.online).

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328

jen bych jeětě dodal, že jsem v Turecku stávil 18 let, a něco o té zemi vím. V této řízené štvanici proti Turkům musím stát na jejich straně, Erdogan se jen zastává svých občanů, aby se nemuseli bát vyjít v Turecku ze svého domu, že je sejme před domem nějaký kurdský terorista, o o to přece jde, o situaci v Turecku, nikoliv v Sýrii. Pokud by terorismus nebyl přeshraniční, bylo by Erdoganovi jedno, co dělají Kurdové v Sýrii. Kéž bychom měli i my takového politika, kterému by blaho občanů země leželo na prvním místě, a který by byl schopen se třeba postavit i USA. U nás máme jako příklad "hrdinství" našich politiků Nikulina Hluboce se Erdoganovi klaním,a Turkům závidím.     

jiri-vyvadil
Absolutně jsem nezaznamenal, že by Turecko chtělo okupovat půl Evropy. Tím spíše působí komicky, že by Andrej Babiš vyzbrojoval nepřítele, který nám hrozí okupací. A ještě více působí jako nesmysl, že toto jednání ze strany Babiše je vlastizradou..
Jinak je třeba říci, že vlastně nikdy v posledních pěti letech letech nebyla situace tak dobrá. Kurdové, kteří začasté se podíleli na teroristických útocích, velmi rychle  za pomoci Ruska uzavřeli dohodu se zástupci syrské vlády, kde uznali celistvost syrského území. Jinými slovy žádná Rojava. Asi tak.
opatovice328

Pravda je to, že dělat soudce mezi Kurdy a Turky, kdo komu křivdí a křivdil, je nemožné, obě strany mají hodně másla na hlavě, ale mě překvapuje, jak pan David je sebejistý. Když si vzpomenu na školní léta, když se dvá kluci prali, na zadek dostal ten, co to začal, podle tohoto kritéria je to jasné, začali to Kurdi kdysi dávno, tím, že chtěli vykoupat Turecko v krvi.

opatovice328

Pane Davide, zpratil jsem k vám jakoukoliv úctu, nechcete si přečíst, jak masakrují Kurdové ženy a děti v Turecku?

https://www.respekt.cz/tydenik/2016/4/rozsirovani-konfliktu