Charlotčina „róba“ a lid popelnicových polí

bezdomovec pes
29.11.2016 12:29
V posledních dnech mně bylo dvakrát velmi trapně. V prvním případě, když jsem viděl tři bezdomovce, básník Lubomír Brožek hovoří o lidu popelnicových polí, kterak v kontejnerech hledají cosi k snědku. Nebo možná i něco jiného, co by se mohlo hodit v přicházejících mrazivých dnech.

Vůbec si netroufnu soudit důvody, proč tito lidé žijí na ulici, v tomto konkrétním případě prý v zemljance v nedalekém lese. Mnozí se do takové situace nepochybně dostali vlastní vinou. Někteří ovšem zcela jistě nepřízní osudu, kterou nemohli ovlivnit.

Před několika lety našel bezdomovec v pražském kontejneru odložené dítě. A Pražené bez zájmu chodili kolem a nikoho z těch předurčenců různých neklidů nenapadlo nějak pomoct. Přece se nebudou zahazovat s nějakým bezdomovcem. Mnohým z těch "počestných" se možná ulevilo, když krátce poté zemřel. 

Ten den večer byl v televizi přímý přenos Českého slavíka, kterého opravdu nečekaně vyhrál Karel Gott. Patří mu blahopřání i přání uzdravení.

Zarážející ovšem je informace, že dcera Charlotka, přebírající za tatínka cenu, měla na sobě „róbu“ za osmdesát tisíc korun. Druhá trapná situace. Docela také téma na neklid.

A venku byla zima a v zemljance v nedalekém lese a na jiných místech Prahy byli bezdomovci, nyní stále ještě s nadějí, že se dožijí teplého jara.

stanislav-kliment
Výkonný redaktor dnes již neexistujícího časopisu Trend

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

duchodce

"Pohodlný" život na dávkách opravdu existuje. Jasným důkazem je paní Adamová z TOP 09. Ta se na týden (škoda, že jen na  týden) "převtělila" do chudáka, který musí vystačit s dávkou hmotné nouze. Pokus dopadl přesně, jak očekávala. Vyžít se z toho dá a nejen to. Ještě ušetřila, což se nedaří ani mnoha lidem pobírajícím mzdu.