Čína bude muset zasáhnout. Majdanisté nemají rozum…

hongkong
19.8.2019 12:06
Barevky, nebo též majdany, tedy volání po liberálních prozápadních převratech, se množí po světě jako houby po dešti.

Praha… Moskva… Hongkong… Caracas jsou momentálně jejich posledním výkřikem…

Některé jsou mírnější a zatím relativně pod kontrolou, jiné nabírají na síle, ale cíl je jediný: převrat.

V Moskvě chtějí svrhnout Putina, v Česku Zemana s Babišem, v Caracasu Maduru, a v Honkongu chtějí odtržení od kontinentální Číny a návrat Britů či příchod Američanů…

Vidíme, jak to dopadlo na Ukrajině a jak ten jejich euromajdan rozvrátil zemi, ekonomicky, politicky i lidsky…

Putin moskevské majdanisty zvládá a víceméně je úspěšně ignoruje. Západní média demonstracím tleskají, ale i u nich se vyskytují momenty realismu, které příliš Navalného bojůvkám nedávají šance… U nás si budeme muset počkat. Měli by pochodovat už teď na 21. srpna. Ale i když je pochopitelně bude ČT i ostatní média (včetně těch tzv. babišovských) podporovat, pořád to vypadá tak na podporu 30-35% populace. A je naděje, že to zatím přežijeme bez krveprolití. I když je jasné, že někteří chvilkaři by potřebovali pětadvacet na zadšek.

S Hongongem to ovšem vypadá mnohem vážněji. Západní ideologické centrály i neziskovky se snaží a hongkongští majdanisté ženou věc na ostří nože.

Vcelku logicky se čím dál tím více nabízí scénář jako před 30 lety na náměstí nebeského klidu. A přirozeně krvavý…Hodně krvavý.

Je dobré vědět, co může nastat a co nastane, když demonstranti nedostanou rozum. A oni zjevně rozum dostat nechtějí…

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

V Hongkongu je evidentná podpora prozápadných tajných služieb a veľvyslanectiev - čo sa odráža na zväčšujúcej sa brutalite demonštrujúcich. Keby demonštranti nemali zahraničnú podporu, dvakrát by si rozmysleli hnať to na ostrie noža = vyprovokovať Čínu k vojenskému zásahu.

Momentálne je Čína nepriateľ číslo 1 - preto tá podpora Západu ako celku. Je už tragikomické, že každú demonštráciu začínajú mladí ľudia, ktorí si ešte ani na krajec chleba nezarobili, nemajú potuchy o riadení štátu, o tokoch peňazí v štátnom rozpočte, o sile  a cieľoch globálnej ekonomiky.... vedia len ruinovať štát a svojich rodičov. Po skončení demonštrácií zisťujú, že ovocie ich     " hnevu " pozbierajú  ľudia s pozadia demonštrácií o ktorých nemali ani šajnu. Mladým demonštrantom vôbec nepripadá zvláštne, že na tribúne stoja a riadia demonštrácie starší až starí , ktorí prevezmú moc z rúk mladých bojovníkov. ( podobne ako 1989). Pritom tí vodcovia spokojne žili, študovali a mali sa ako prasatá v žite za režimu, ktorý mladí ľudia búrajú. Preto im stačí len zdvihnúť moc z ulice - ako u nás v roku 1989, ako na Ukrajine...