Číňané na odchodu od Soukupa?

soukup tv
12.2.2019 19:47
Podle informací na mediálním trhu je čínská firma CEFC, která momentálně vlastní 49% Soukupovy firmy Empress media a 30% ve firmě Médea, na odchodu z těchto Soukupových firem. Jak uvedla před několika týdny ČT v pořadu 168 hodin, je Soukupova společnost provozující TV Barrandov zadlužená částkou přibližující se 1,1 mld. Kč a z této částky je skoro 900 mil. Kč dlouhodobých závazků. Jinak řečeno, dluhy firmy, která provozuje TV Barrandov (Barrandov TV - Studio), dosáhly takové výše, kdy nemohou být zaplaceny z běžných příjmů televize a výše závazků převyšuje vlastně nejspíše i základní jmění společnosti.

Prostě klasická bankrotová situace. Otázka zní, proč se vlastně věřitelé Soukupovy firmy či firem nebouří a nežádají vyrovnání svých pohledávek? Je tomu tak zřejmě proto, že pohledávky za Soukupovu firmu už někdo skoupil. Ten někdo má podle všeho být miliardář Daniel Křetinský, který si eventuálním získáním TV Barrandov zkompletuje svou mediální skupinu. Vedle mimořádně vlivného bulváru tak bude mít ve své skupině ještě TV Barrandov. Televizi s nyní sice nízkou sledovaností (7%), ale použitím manažerky Šmuclerové ze svého vydavatelství, mající velké zkušenosti z TV NOVA, bude TV Barrandov svůj podíl na mediálním trhu nepochybně rychle zvyšovat. Prostě Soukup se topí a je jen otázka času, kdy TV Barrandov a další jeho aktiva, budou převzaty úspěšnější a dravější podnikatelskou skupinou.

A za této situace samozřejmě mizí z Barrandova i Číňané, kteří toto své zmizení avizovali již zhruba před dvěma lety, ale v Soukupově skupině tiše zůstali. Bylo to další manažerské selhání Jaroslava Tvrdíka, který je k tomu nejspíš namotivoval. V měsíci březnu převezme všechna aktiva CEFC Europe čínská státní firma Citic a ta bude chtít vyčistit své majetkové portfolio. Sběratelství neúspěšných firem, to není právě obor Citicu. A tak je jen otázka, jestli o Soukupovi, který opustí, dříve nebo později TV Barrandov, kterou přivedl k bezvýznamnosti a opovržení všech slušných lidí, bude mít problémy s čínskými investory i Jaroslav Tvrdík.

A tak zatím jediné pozitivně se vyvíjející čínské aktivum, které řídí J. Tvrdík, je fotbalová SK Slavia Praha. Přes jisté peripetie, které si před více než rokem Slavia prožila, si vede nadmíru úspěšně. Ale z hlediska zájmů firmy Citic to je víceméně okrajová investice, společensky významná, ale jen okrajová.

Situace TV Barrandov již zřejmě dnes dosáhla takové úrovně, že by prezident republiky měl okamžitě přestat s účastí v Soukupově každotýdenním televizním programu. Bylo by také dobře, aby mu náhradu nabídla jiná soukromá televize. Zdá se tedy, že jsme účastníky konce dalšího českého investičního snu, tentokrát Soukupovy televize. A zcela mimoděk nejlépe charakterizuje celou věc sám J. Soukup názvem svého nejnovějšího pořadu: Cabaret Jaromíra Soukupa.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paul

A nezlobte se na mě pane Paroubku ale je to právě Vaše vina,že jste toho megakreténa Tvrdíka přes jeho všechny bankroty, ZASE vytáhl na světlo a poradil mu, ať se zabývá Čínou, a které ten ultrapitomec neví zhola nic.  Bez Vašeho přispění by Tvrdík někde dávno zdechnul hlady. Vy pane Paroubku jste mu  zajistil novou kariéru. Čachrářskou a podvodnickou, jinak to totiž neumí. Celý ten slavný CEFC byl Tvrdíkův podvod. Ve spolupráci se Zemanem.  A s Tvrdíkem nastala zlatá éra šmejdů a křiváků jako je Jansta, Pokorný, Sobotka, Hašek, Hamáček, Birke, Mynář a spol. Kdyby jste tehdy neodstoupil, tyhle pitomce zadupal do země, postaral se o Čínu SÁM,  tak jste dnes premiér, vládne ČSSD a s Čínou máme vyrovnanou obchodní bilanci. Vážím si Vás ale někdo to musel říci nahlas.

paul

Soukup všechny tahá za nos, jak mohli odejít z jeho firmy ti bájní Číňané když tam nikdy žádní nebyli? Všude kde naše média nebo Zeman s Mynářem blábolí o Číňanech si za slovo Číňani dosaďte TVRDÍK a bude jasno. {#emotions_dlg.tongue_out} 

Supman

Zdá se pane Paroubku, že jste skočil "na lep" DeníkuN. Ty jak se zdá jsou společně s Forum24.cz novým Dikobrazem...