Co by Rusko neudělalo pro Trumpa?

matroska trump putin
16.11.2019 12:26
Kdo sleduje detaily chová mezi Ruskem, jeho spojencem Tureckem, který je ovšem rovněž spojencem USA, velmi sporným převzetím moci v Bolivii, reakcí Ruska a téměř pokojným vyhýbáním se konfliktů v Sýrii mezi všemi zúčastněnými hráči, musí zatleskat.

Začněme tou Bolívií. Nejdříve se Rusko připojilo k odporu svých spojenců v regionu a hlasitě protestovalo proti puči, aby záhy prakticky ze dne na den uznali podobně jako USA senátorku Anezovou, za dočasnou prezidentku, jakkoliv upozorňují, že pro hlasování o tomto aktu chybělo kvórum… Na druhé straně akceschopnost bývalé opozice a strany Eve Moralese dohodnout se na předčasných volbách ukazuje, že může jít o krok správným směrem. Ovšem hlavně. Konečně se Trumpovi něco v Latinské Americe podařilo a to v této době jistě má zapotřebí. Co by Rusko pro Trumpa neudělalo? Vždyť on také  věci nežene na ostří nože.

Při návštěvě  Erdogana v USA sice opakovaně tlačí na to, že Turecko nesmí získat zařízení S 400 od Rusů, ale když to  Erdogan  odmítá, ponechávají oba prezidenti řešení, nebo spíše neřešení, pro své ministry zahraničních věcí. Skvělé

Až neskutečně působí, jak ohleduplně se chovají vojenské síly USA, Syrské arabské armády, proamerických Kurdů navzájem…

Ruská vojenská policie obsadila americkou leteckou základnu u kurdského Kobani, chlapci zřejmě opouštěly prostory ve spěchu, zanechali novým nájemníkům pevné disky, dokumenty i prapor Centrálního velení speciální operace s nadpisem „ Come And Take It“ který byl symbolem hnutí za nezávislost Texasu v 19. století. Skvělé. A do  oblasti po dohodě s Tureckem zamířily i ruské bitevní vrtulníky a protivzdušné komlexy. A jinak syrská armáda v rámci dohod s „americkými“ Kurdy (Ivan David by mohl být spokojen) z SDF dorazila do Ajn Díváru, nejseverovýchodnějšího bodu země. A Aby bylo ještě veseleji kolem checkpointu syrské armády u kurdského Kamišlí projel americký konvoj, neznámo kam na severovýchod Sýrie a bez problému, málem jim Syřané zamávali a nechali je v pohodě cestovat.

No řeknu vám…

Jo a když strategický spojenec Ruska – Čína učinila láskyplné gesto vůči Trumpovi a zrušila z ničeho nic embargo na dovoz amerického drůbežího masa, které trvalo od roku 2014, což přinese Trumpovým voličům možná  1 mld. dolarů. Dobré, co?

Chce to prostě, aby se lidé dohodli.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.