David Rath: Sex s muslimskou princeznou

david rath 2
22.11.2017 09:57
Román „Řád“ nás přenese do reality změněného života ve vzdálenější budoucnosti. Jediné, co stále zůstává stejné jsou hlavní síly pohánějící lidské osudy a tím i dějiny - moc, peníze a sex.

Muslimská Evropa

Dnešní demografické a sociologické prognózy předpovídají, že tak za padesát až sto let se ve většině evropských zemí zásadně změní struktura obyvatel a převáží muslimové. Poučeni současností víme, že je stále méně pravděpodobná klidná integrace vyznavačů islámu do sekulárních západních společností.

Seznamte se s Libanonem

Obtíže soužití šiítů, sunnitů, křesťanů a ateistů známe z mnoha zemí Blízkého východu, za všechny připomínám Libanon, kde se složitost odráží i na politickém systému - prezident je katolík a premiér - sunnitský muslim. Krvavé moderní dějiny této země mohou být pro Evropany v mnohém poučné. Za mého mládí se Libanonu přezdívalo - blízkovýchodní Švýcarsko. A dnes?

Občanská válka

Při vymýšlení fikce - románu Řád jsem vycházel z historických reálií a demografických prognóz. Zvláště velká evropská města se budou čím dál tím rychleji proměňovat. Rostoucí přistěhovalecké menšiny se postupně stanou většinami. Periferní ghetta - no go zóny koncentrující sociální problémy pohltí postupně celá města. Muslimové budou chtít odpovídající zastoupení a změnu kultury společnosti. Tenze mezi původními obyvateli a sociálně slabou masou radikálních muslimů rozpoutá po celé Evropě občanskou válku, ze které vzejdou zcela nové státy.

Německá islámská republika

Na špičce ligy muslimských zemí stane Německá islámská republika v jejímž čele sice stojí prezident, ale dosazovaný na dynastickém principu, který připomíná dnešní Sýrii nebo země Perského zálivu pod vládou královských a emírských rodin. Sousední Česko si díky malé muslimské komunitě uchrání sekulární charakter, a proto se stane záchranou pro statisíce lidí prchajících před islámskou totalitou.

Česku vládne oligarcha

Drama občanské války a uprchlické krize vyvolá potřebu změny politického systému i v Česku a zemi ovládne prezident s diktátorskými pravomocemi vybraný z řad místní oligarchie. Svoji vládu udržuje pomocí všudypřítomného fízlování a tajné policie. Kdo se moci neprotiví může žít v klidu, luxusu a bezpečí prosperujících Čech, kam si mnozí bohatí celého světa ulévají peníze před fanatickými imámy, ale i před tvrdou diktaturou panující v Rusku a Číně.

Německo hledá životní prostor

Celosvětově existuje skupina mocných a vlivných lidí, kteří se nechtějí smířit s tím, jak je nový svět uspořádán a proto zakládají tajný Řád, který se staví proti radikálnímu islámu a proti totalitním praktikám. To v situaci, kdy Německá islámská republika začíná zbrojit a problém s vlastním přelidněním chce řešit získáním nových území.

Jaké je to s muslimkou?

Ústřední roli v příběhu hraje spolumajitel zbrojařského koncernu z Prahy a princezna z rodiny německého prezidenta. Příběh plný nečekaných zvratů je svede dohromady. Pokud chcete zjistit, jaké je to s muslimkou, budete si už muset knihu přečíst sami...

 

Poznámka:  Autorem románu Řád je David Rat. Knihu  prodává také https://www.martinus.cz/?uItem=273071

 

david-rath
Lékař, bývalý poslanec a exministr zdravotnictví. Od listopadu 2008 do května 2012 také hejtman Středočeského kraje.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.