David Rath: Uprchlíci a Evropa

obrazek
30.5.2015 20:17
Francie, Anglie, Španělsko, Itálie, to jsou země, které především mohou za současnou vlnu uprchlictví z Afriky do Evropy. Byly to jejich vlády, které rozvrátily sever Afriky, i Sýrii, s jásotem, že jde o arabské jaro. Nyní to vypadá, že jen užasle zírají, že se to arabské jaro nějak zvrhlo. S proudem uprchlíků si zjevně nevědí rady.

Nereálné sny

Uprchlíci jsou vesměs chudáci, kteří mají za sebou strastiplné zážitky a nereálně vysoké očekávání pěkného života v bohaté Evropě. Jen část z nich však je schopna a ochotna Evropě něco přinést. Většina z nich nemá kvalifikaci a pracovně-sociální návyky, které by jim umožnily být v Evropě úspěšní. Jejich sen se brzy rozplyne a nastoupí frustrace ze střetu s realitou, ale také z toho, že jim Evropané rozvrátili jejich země. Byly to sice diktatury, ale jejich diktatury s jejich diktátory a dalo se tam žít. Nyní tam mají chaos, brutalitu a bídu. Není divu, že utíkají.

Co s tím?

V Evropě je zaděláno na další velký problém. S řešením nikdo nepřichází. Má to vůbec nějaké řešení? Co by měli dělat premiéři Itálie, Španělska, Británie či prezident Francie, tedy zemí, které to způsobily a teď, jako první, čelí uprchlické vlně? O USA ani nemluvě, ty používají Evropany a nejen ty, jako užitečné idioty ve své hře na impérium římského typu. Bohužel se zdá, že jejich cílem není stabilita, ale trvalý chaos – divide et impera.

Možné řešení

Co třeba v rozvrácené Libyi vojensky obsadit část pobřeží, zde vybudovat moderní město pro uprchlíky a do něho z Evropy vracet všechny, kteří se tam ilegálně dopraví. Zde by byli pod mezinárodní správou a vlastní samosprávou a bylo by dost času zjistit u každého, o koho se jedná, proč prchá, zda není součástí nějaké nebezpečné organizace či neznamená zdravotní riziko. Odtud by se po čase mohli vracet do domovských zemí, pokud se tam situace uklidní, či někteří, skuteční političtí emigranti, by mohli najít nový domov v Evropě. Během pobytu v tomto městě by se mohli vzdělávat a získávat pracovní kvalifikaci i sociální návyky běžné pro většinu Evropanů. Samozřejmě ideální by bylo pro vznik tohoto autonomního území získat i místní státní autority, aby na jeho správě spolupracovaly, i když to je dnes asi dost nereálné, ale za nějakou dobu, až se místní situace stabilizuje, by to možné bylo. Transfer uprchlíků je spojen s kriminalitou a chaosem i v zemích, kde běženci čekají, až je někdo dostane do Evropy a pokud by tam byla stabilnější vláda, pak i v jejím zájmu je, mít situaci pod kontrolou.

Ať mají problém všichni

Vznik takovéhoto přechodného autonomního afrického území pod správou Evropy by sice bylo drahé, ale ve svém důsledku levnější a bezpečnější, než to co je zamýšleno, tedy postupný export uprchlíků do všech koutů EU, tedy export potíží a problémů i tam, kde nejsou. Vše pod heslem: ,, musíte s námi sníst, co my jsme navařili, i když nechcete…“. Vedení Evropy a velkých států není schopno uvažovat netradičně a důrazně. Tak udělají úřednické kvóty a budou uprchlíky rozstrkávat do všech zemí proti vůli místních lidí. Tu tisíc, tu tři tisíce, příště třeba pět tisíc a za rok možná sto tisíc…Poroste napětí, nenávist, konflikty a rasismus na obou stranách, jak u původních, tak u nových obyvatel. Tak dnešní evropské ,,houby“ na rozhodujících místech vytváří živnou půdu pro nástup vlády tvrdé ruky. To nebude ve svém důsledku dobré pro nikoho.

david-rath
Lékař, bývalý poslanec a exministr zdravotnictví. Od listopadu 2008 do května 2012 také hejtman Středočeského kraje.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

josefmikov
amiourful

Promińte, ale jediné schůdoné řešení by bylo vráti Kaddáfího režim, a to není schůdné,Libnye je nyní troska státu, ve které lze vbudovat akorát konentrák a i ten bude ještě ostřelovaný.

Jinak s vámi nesouhlasím, že imigranti jsou nevzdělaní a neschopní Evropě nic přinést. 

novotny

Tady je příklad již vzniklé, dále neřešitelné situace. 

http://www.novinky.cz/cestovani/370753-tisice-uprchliku-meni-malebny-turisticky-ostrov-kos-k-nepoznani.html

schlimbach

K uprchlíkům - nepustit do Evropy!!! V každém případě ale okamžitě zahájit konkrétní kroky pomoci pro znovu vybudování těch zemí, souběžně s tím postavit před soud tu svoloč, která rozbombardovala Libyi, zorganizovala arabské jakro i konec konců to svinstvo na Ukrajině. Obnovu nemůže řídit svoloč, která se podílela na zkáze těch zemí.

Všímejme si dnes a denně, jak naše ale i evropské "elity" hovoří, jak jednají - dnes je doba, kdy se zcela jasně a nekompromisně ukazuje, kdo je kdo. Žijeme v době, kdy může zvítězit a prosadit se mír, spolupráce mezi národy a šťastná budoucnost. neprosadí se ale, když budeme tupě čumět na do bedny a necháme se programovat válkychtivou svoločí.

Nejen "elity" jsou vinny stávajícím stavem, ale i celá plejáda těch užitečných idiotů, kteří tupě pod rouškou jakékoliv ideologie jsou schopni a ochotni vyvolávat mezi lidmi nenávist, manipulovat je záměrnou lží a doměnkami.  Na lavici obžalovaných budou muset usednout i novináři a mediální "hvězdy", které tupě podporovaly to svinstvo proti lidství, proti spolupráci, proti míru. Bohužel, i u nás jich je více než dost.

schlimbach

S přihlédnutím ke všemu, co se ve světě děje, hlavně v Africe a na Blízkém východě i Afghánistánu ale i na Ukrajině je zřejmé, že někdo záměrně vytváří ve světě chaos. Chaos, se kterým má mít problémy Rusko i Evropa. Bohužel tupouni mající se za evropské elity slouží zájmům těch sil, které chaos vyvolávají - US neocons. Atlantický globální prediktor se však dohodl s Asijským, že nové rozdělení světa bude bez vlivu USA, čemuž se právě "elita" národní úrovně snaží zabránit, však podařit se jí to již nemůže. S tím, jak zmizí tato US neocons elita národní úrovně zmizí i dominance prý biblicky "vyvolené" rasy.

V zájmu zachování míru na Zemi i vlastních životů je třeba být aktivní, zbavit se tupounů nejen v EU ale i u nás na naší národní úrovni, protože ta tupá svoloč, která sní o válce s Ruskem a podporuje fašistickou svoloč na Ukrajině, nás může do válečného konfliktu nakonec zatáhnout. Můžete mě považovat klidně za blbce, ale pokud nyní nic neuděláme, nedivme se, že již později nic udělat nebudeme moci - budou rozhodovat zase jiní o nás i o našich dětech.

Svět se bude ubírat novou cestou globalizace - ala Rusko, Čína, BRICS - globalizace na úrovni spolupráce svobodných a suverenních národních států - je to metoda, o které píšu již roky i ve vztahu k EU. EU postavená na těchto základech má smysl a budoucnost. Stávající stále více se fažizující konglomerát vedený zaprodanou cizím zájmům svoločí nemá šanci na úspěch. pokud nejsme již totálně hloupí a máme v sobě ještě zbytky hrdosti - smeteme tuto svoloč a půjdeme jinou cestou.

 

Vladimír Štingl

Kostrbatá úvaha, ale naprosto logická a ve své podstatě realizovatelné prvky...... Uprchlíci jsou "vyráběni" jednoznačně cíleně, jako "sekundární" efekt zničení Libye, Iráku, Sýrie a odstranění její současné vlády a následně zacílený na rozvrat Evropy...... To je tak čitelné, že to páchne i z obrazovky TV, pokud se k danému tématu cíleně zapne. A jsou i zde tací, co mají za úkol propagovat "pomoc" s uprchíky Francii a VB, potažmo dalším INICIÁTORŮM - Itálii, Španělsku, Německu......  A v druhém případě jsou označováni odpůrci tohoto devastujícího a nic neřešícího "stěhování" národů jako "hyeny". To velkohubé, bezduché a sebezničující prosťáčství je snad  z jiného světa..... Tak zglajchšaltovaný "humanismus a solidaritu" snad ani nelze vymyslet.......Vlastně lze, když to nejen zaplatí, ale v běžném životě  budou řešit řadoví občané této země... Proč?