Demonstranti proti ochranným opatřením, temným silám a spiknutí Billa Gatese

like freiheit
2.6.2020 13:52
Atilla Hildemann byl před asi 39 lety adoptován jako turecké dítě německými rodiči, dnes je úspěšný německý podnikatel, gastronom a kuchařská hvězda, píše vynikající veganské kuchařky a organizuje v Berlíně demonstrace proti temným silám. Politicky participuje zatím jen pomocí svého účtu na Telegram-Messsangeru. Pár dní předem oznámí, že bude v sobotu od 15 hod. předčítat z německé ústavy před spolkovým parlamentem v Berlíně. A skutečně na místě čeká několik stovek lidí, dodržují předepsaný hygienický odstup a tleskají, když Attila ukáže rukou na budovu parlamentu a praví: „jsou to zkorumpovaní lidé a kriminálníci“. Před epidemií se Attila o politiku nestaral, natož aby měl kontakty s pravicí, ale teď má pro „lockdown“ jediné vysvětlení -někdo chce zničit Německo. A vyhlašuje, že on to tak nenechá, je ochoten proti tomu bojovat a „ položit život za tuto zemi“ anebo „raději zemřít než abych žil jako otrok v diktatuře“.

Krize vyvolaná epidemií zbrzdila i v Německu chod společnosti až na hranici únosnosti a trpělivosti zkoušeného obyvatelstva. Demonstrance proti ochranným opatřením uplatňují právo demonstrovat, ale mají i svou druhou stránku. Před ní  varoval téměř současně mluvčí spolkové vlády, prezident spolkového sněmu i prezident Spolkového kriminálního úřadu. V popředí nejsou obavy z nepokojů jaké zachvátily USA,  ale z „Pegidy“ (Vlastenci proti islamizaci Evropy) jak  před pěti, šesti lety opakováním sobotních demonstrací nespokojených občanů se do čela demonstrací prosadila pravicově populistická Alternativa pro Německo a získala postavení silné strany. Michael Butter z University Tübingen a vedoucí evropského projektu Srovnávací analýza konspiračních teorií obavy poněkud mírní zjištěním, že podíl konspiračního myšlení se dlouhodobě nijak nezměnil, ale jen zvýraznil epidemií jako novým tématem. A na situaci hledí s nadhledem v souvislosti s osvícenským mechanismem hledání „příčin a následků“. Doufejme, že to pomůže.

Epidemie  zastínila až odsunula na okraj veřejného zájmu politiky  nacvičené a těžko nahraditelné centrální téma. V případě  Alternativy pro Německo a   Svobodné strany Rakouska téma uprchlíků a migrace. Alternativa se sice  dokázala z otřesu vzpamatovat,  ale  .potřebovala na to  delší dobu  než dostala nápad pokusit se opět naskočit do protestního vlaku a převzít vedení. Přesne tak, jako to předvídaly vládní obavy. Jednou už do dokázala, když převzala vedení  demonstracích ve východním Německu proti „islamizaci Evropy“. Tentokrát je situace jiná. Podle rešerší žurnalistů a sociologického výzkumu  se  na demonstracích v Německu i Rakousku schází „pestrá společnost“, nepolitičtí občané, odpůrci očkování, konspirátoři všeho druhu a známí pravicoví extremisté. Navíc metafora postavit se protestnímu hnutí na čelo předpokládala pochodovou formu protestu, ale právě tu policie z hygienických důvodů (dodržování odstupu) prozatím nepovolila. Jedinou možností realizace plánu  jsou proto obvyklá řečnická pódia s projevy  představitelů Alternativy pro Německo a každého dalšího, kdo se přihlásí o slovo.

Do role vrchního spiklence byl vybrán Bill Gates, respektive Nadace Melindy & Billa Gatese, která  chce údajně zavést Nový světový řád. K tomu využije očkování proti coronaviru a v 150 zemích  implantuje pod kůži obyvatel  mikročipy, které jí zajistí loayalitu po převzetí vlády. Socioložka Natascha Stroblová, spoluautorka známé přírůčky Identitáři diferencuje  v případě odpůrců očkování mezi odpůrci, kteří popírají nebezpečí virů (nebezpečím není virus, ale člověk) a těmi, kteří se obávají implantace mikročipů. A  dodává, že v obou případech se tyto názory dobře kryjí s novou představou pravicových populistů a neofašistů nahradit ztracené téma migrace a uprchlíků protestem proti diktatuře virologů a  státní zvůli namířenou proti lidu.

 

 

 

 

eman-pluhar
Čech žijící v Německu, člen SPD, na počátku 90. let působil v Praze v rámci Nadace F. Eberta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.