Díky chvilkaři, díky senátoři, díky demobloku. Pomáháte dobrým věcem

dokážeme propaganda
13.2.2020 14:32
Ještě před měsícem by nikoho nenapadlo, že Stanislav Křeček má šanci projít jako veřejný ochránce práv. Poté, co dvakráte propadnul coby kandidát prezidenta na uvolněnou funkci zástupce ombudsmana, vypadalo to beznadějně.

Svým způsobem to zase o tolik lépe nevypadalo ani před týdnem. Ale pak do toho vstoupily Chvilky pro demokracii (nebo jak se to jmenuje) a svým obvyklým elitářským ultimativním způsobem přikázali poslancům, že tedy Křeček jako ne, neboť je to rasista a neodpovídá hodnotám, které by měl správný ombudsman, podle nich,  představovat. A dodali vtipně, že bude-li zvolen, vyjdou do ulic. To ovšem neměli dělat.

To byl moment, který musel rozhodnout. V podstatě nezajímavá volba veřejného ochránce práv se rázem stala osobní záležitostí většiny poslanců, když každý měl na mysli především to, aby se nenechal vydírat. Křečkovi se rázem zvýšili šance a vyhrál. A na sociálních sítích to mezi normálními účastníky jásalo.

Mimochodem: Podobná situace nastala při prvním kole dovolby šesti radních rady České televize. Jakmile se přes sociální sítě jako vichr prodral Otevřený dopis 12 senátorů České biskupské konferenci, aby stáhla nominaci pro ekonomku Hanu Lipovskou, kterou do té doby většina lidí ani neznala, bylo to jasné. Ta ženská se tam musí dostat.  Stejně jako bylo jasné, když těžké váhy havlistů Tomáše Halíka, Jindřicha Šídla, Pavla Šafra, či Zdeňka Šarapatky vystartovali proti Xaveru Veselému, že je pro ně nepřijatelný, protože ohrožuje demokracii, byli všichni v prvním kole zvoleni a naopak stávající radní vypadli jako shnilá rajčata.

Nenávist našich chvilkařů, představitelů TOP 09, KDU-ČSL či STANU působí na normální lidi, kteří přemýšlí běžným českým rozumem, jako červený hadr na býka. Každý se zdravě namíchne a výsledkem je opak vydírání.

 A to je neskutečně dobrá zpráva z hlediska naší národní duševní hygieny.

Ano, tak jako na Západě i v Česku  je silně slyšen hlas věrozvěstů nové liberálně demokratické společnosti. Ale na rozdíl od Západu, kde jejich síla se převaluje někde kolem 60 – 70% a zahrnuje široké politické spektrum, formálně pravicové, či levicové, u nás tvoří  bohudíky maximálně 20 – 35 %.

Ano, jsou priviligováni v médiích, namluvají si, co všechno znamenají (viz např. Halík: Patřím k elitě a mám povinnost se vyjadřovat  k věcem veřejným), případně vůbec nechápou, proč jim většina nevěří (viz Drahoš : Nabídli jsme jim dva kvalitní kandidáty, a oni si zvolí Křečka!!!)

Jsou tedy hodně slyšet. Budí dojem jak jsou silní, ale ve skutečnosti jsou čímsi, co kdysi představoval Jakeš a spol., i když měl za sebou celostátní  mocenský a mediální aparát, tak jako nyní mají oni, ale přesto: Jsou jen kůlem v plotu.

  

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Lubodoc

Že Vám Šafr stojí za komentář.Ten nahodilý shluk bílkovin jen uráží a pomlouvá.A ještě jeden,ten co neustále brečí o příspěvky na provoz.

luis

Pane Volný, díky, pobavil jste mě.

Také jsem si vzpomněl na to období a opravdu ty projevy i úroveň jsou zhruba stejné. Ale na rozdíl od Vás si myslím, že Pavel Šafr volí pokrokovější metody. Spolu s Šafránkem z "...básníků v Čechách.." si asi říká: Když síly minulosti - tak jedině temné, když kapitalismus - tak jedině zahnívající. A tak síly minulosti zadá třeba do Googlu a "práci" má hotovou.

Jiří Volný st.

Na Foru24 jsem si přečetl článek Pavla Šafra a dýchl na mne, až neskutečně, duch normalizace. O některé perly se podělím:" ... ve spojení s proruskou pátou kolonou", "... je hvězdou dezinformačních webů", "... v šedivé mase bezvýrazných poslanců", "... kompars hlasujících panáků", "Vládní garnitura si hraje s trpělivostí lidí", "... ale mohou dostat náboj otevřeného hněvu", "... v této zahnívající atmosféře, v níž řádí temné síly minulosti, nechtějí žít".

Vlastně bych měl Pavlu Šafrovi poděkovat, neboť mi připomněl slovní spojení z dávných časů:"zahnívající kapitalismus", "maloburžoazní přežitky" a "temné síly ve spojení s nepřátelskými centrálami". Od srdce jsem se zasmál!