A dost hysterie. Dnes už války Západu a´la Irák, Libye či Sýrie nemají šancí…

wwiii
9.1.2020 17:04
Jsem rád, že jsem od první chvíle zavraždění generála Sulejmána dal lehce ironický a nadhledový charakter ve svém článku Byl to geniální krok Trumpa a nebo idiotismus. Od prvního okamžiku jsem totiž, pro mnohé neuváženě a drze odmítal vidět v zavraždění jednoho generála katastrofu.

Katastrofu jsem vždy viděl ve válkách, ve kterých byly likvidovány statisíce či desetitisíce a přicházely extrémistická hnutí. Generál musí počítat se smrtí a Sulejmáni, což nesporně byla velká figura s ní jako s mučednickou jistě počítal.

Od počátku bylo jasné, že vražda generála Sulejmána nic takového neohrožuje.

Svět se změnil. Nevládne Obama, Clinton či Bush. A proti novým šéfům vládne semknutá skupina Ruska, Turecka, Číny, ano i Iránu.  Prostě, je třeba vědět, jaké síly dnes ovládají Blízký východ a že je to spíše Putin či  Erdogan, a nově možná Čína,  kteří věci na Blízkém východě organizují. A geopolitickým svorníkem je Putin, mimochodem nejoblíbenější světový  státník v Česku. Chudák. Ten trvale musí spojovat zájmy Turecka, Iránu, Izraele, Saudské Arábie, či potažmo Egypta  a samozřejmě svého Ruska   a i Sýrie… a zčásti i Francie a možná i Německa, protože je pokládá za důležité součásti blízkovýchodního uspořádání. Ano, sem tam musí potlačit například i přehnané ambice  Íránu. A to nastalo.

Mimochodem Macron i Merkel už ví… Chtějí–li něco znamenat na Blízkém východě, musí se s Putinem dohodnout. Macron má z toho radost, Merkel se vnitřně vzteká, ale také jede konzultovat za Vladimírem Vladimírovičem.

A Donald sice plácá, ale až neskutečně opatrněji. A mezi námi, zřejmě také počítá s tím, že to Vladimír nějak ukočíruje. A on to nějak okočíruje. Konečně Češi ví, že přes nenávist starostů a primátorů za TOP 09 a Piráty, ten chlap například ví, že II. světová  válka začala Mnichovskou dohodou, ovšem Babiš nebyl schopen ho podpořit. Babiš coby Slovák toto zřejmě nechápe…

Po tuším pěti  dnech hysterie o příchodu III. světové války jsou  někteří lidé jaksi zklamaní, že možná nepřijde. A kromě Schwarzenberga, z něhož nenávist vyvřela k Trumpovi, coby odpornému populistovi až lehce nepříčetně, bude jim ještě chvíli trvat, že vše je v pohodě.

Ale přátelé, dohodněme se.

Asi bylo lepší od počátku tu akci brát s nadsázkou, protože válka  z ní ani na vteřinu nehrozila.

Ale to je přece skvělé. Nebuďte zklamaní, otevřete láhev s vínem a dejte si sklenku…

Přeji mnoho štěstí. A hysterikům sděluji: Svět bude žít a možná, čím dál tím lépe… 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paysan

Pane Vyvadile, pokud dovolíme kterékoliv tzv. silné zemi pod smyšlenou záminkou vraždit v zahraničí oficiální představitele státu, co se nelíbí, potom to opravdu není důvod k pozvednutí sklenky dobrého moku...A už vůbec ne, pokud jsou i u nás politici, co takovému aktu tleskají!

opatovice328

Já v tom vidím jeden problém, a to, že se opět čeští politici (Babiš, Zeman atd.) ukázali jako bezpáteřní, beznázoroví a bezzásadoví pohůnci USA + Izrael, a to je myslím to hlavní zklamání a nejen moje.