Dvojí metr olympijských funkcionářů!

přemek votava
7.12.2017 10:24
Mezinárodní olympijský výbor (MOV) rozhodl, trestal, … Nabízí se ale otázka: Komu ku prospěchu? Tedy to známé latinské „CUI BONO“.

Ponechávám stranou, zda tento trest, který vynesl MOV směrem k účasti sportovců Ruské federace na zimních OH je oprávněný, tedy spravedlivý, nebo je účelový? Také jaký bude mít dopad na samotnou olympijskou myšlenku, jak se k tomu rozhodnutí postaví samotní sportovci, tedy nejen ti z Ruska?

Rozhodnutí kráčí po stejné režijní lince protiruských tažení, sankcí a dalších diskriminačních kroků vůči Ruské federaci. Tento krok je návratem do období „ studené války! MOV se v případě účasti ruských sportovců na hrách bude řídit „presumpcí viny. Každý ruský sportovec je vinen, pokud nedokáže opak. MOV měří zde dvojím metrem, na rozdíl od jiných „příběhů“ s dopingem.

Připomínám, že v roce 2003 uveřejnil Dr. Wade Exum, bývalý šéf amerického Antidopingového výboru šokující zprávu mající 30000 stran o dopingu amerických atletů v letech 1988 až 2000. Z této zprávy vyplynulo, že ačkoli byla spousta amerických sportovců zvučných jmen (celkem více než 100 sportovců) v tomto období pozitivně testována na dopingové látky, nevyplynuly pro ně vůbec žádné postihy. Nejzářivější hvězdou na tomto seznamu byl fenomenální Carl Lewis, který byl pozitivně testován na zakázané stimulanty ještě před olympiádou v Soulu, kde vyhrál sprint na 100 m po diskvalifikaci dalšího dopingového hříšníkaBena Johnsona. Dalším příkladem je Jerome Young, který byl pozitivně testován na anabolika v roce 1999, aby pak nerušeně vyhrál zlatou medaili na Olympijských hrách v Sydney 2000. Celkem bylo takto přistiženo 19 pozdějších medailistů z Olympijských her.

Problematika dopingu tedy není vynálezem ruských sportovců, s dopingem bojuje celý sportovní svět, a to již po dlouhá desetiletí.

Hlavním problémem dopingu kolem sportu je komerce, tedy reklama, která ovládla sport. Pryč jsou ty amatérské doby, které u nás v Česku pamatují Emila Zátopka, Antonína Panenku, či Josefa Masopusta, Ve sportu se dnes pohybují miliardy v dolarech, v eurech .…. Sportovní hvězdy, prezentované v médiích jako V.I.P. jsou až nemístně přepláceny, na úkor od řadových sportovců, dětí, mládeže. Špičkoví sportovci se stali v posledních desetiletích, dobrým reklamním zbožím. Jsou miláčky médií. Reklama, korupce, ale i doping se zabydlují ve světě sportu.

Tresty za doping v minulosti postihly vždy jednotlivce. V případě „ruského dopingu“, však přišel kolektivní trest pro ruské sportovce od MOV. Tedy dvojí metr.

A věřte, že to samotní Rusové budou tuto nespravedlnost chápat jako útok na svoji vlast. A pro blížící se březnové prezidentské volby v RF budou mít naopak sjednocující téma.

Rusko v minulosti stálo před těžšími zkouškami… A zvládlo je! Zvládne i nynější rozhodnutí olympijských funkcionářů.

Přemysl Votava


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

V tomto prípade nejedná sa o to, či vstúpnu, alebo klesnú percentá V. Putinovi v rezidentských voľbách. Tu ide o celosvetový jav boja proti RF. MOV sa len pridal k mnohým organizáciám s celosvetovou pôsobnosťou, ktoré pracujú v záujme USA. Napr: OSN, NATO, MMF, všetky banky sveta, ratingové agentúry, neziskovky, Amnesty International, EÚ, Medzinárodný súdny dvor, Rada Európy, OBSE...

Táto kanonáda na RF má dvojaký účinok : časť ruskej populácie sa zomkla do šíku za V. Putinom, časť je za " odovzdanie " Ruska do rúk liberálnej demokracie západného typu - čiže poddať sa tlaku Západu. Napr : Sobčaková navrhuje vrátiť Krym, volá po " demokracii".....

Obyvateľstvo RF bude musieť robiť " zázraky ", aby si uchránilo svoju vlasť.