Eman Pluhař: Poslední Němec

dirndl
29.10.2015 11:37
B.S. se nakonec odstěhoval do domku na úpatí velké morény v širých pláních Severoněmecké nížiny (v Uckermarku), zatímco německá velkoměsta už obsazovali cizinci. Jediným sousedem byl poslední Čech (moréna patřila do Čech v době Karla IV.). Němci ani nebojovali, protože již bojovat neuměli.

 

Propadli modernímu egoistickému pohanství a v tomto směru už jen nadávali na teroristy a analfabety. Na druhé straně to byli levicoví fanatici, kteří cizince do země pozvali, protože tak jako tak počítali se zánikem kultury (kulturní pesimismus). I tak by se dal převyprávět esej Botho Strausse (Blížící se tragedie/ kozlí zpěv) z roku 1993, když Německo přijalo 400 000 uprchlíků z válkou rozvrácené Jugoslavie. Teď je jich už milión z válkou rozvráceného Blízkého a Středního východu a severní Afriky. Kdo si tu Evropskou unii vlastně vymyslel?

eman-pluhar
Čech žijící v Německu, člen SPD, na počátku 90. let působil v Praze v rámci Nadace F. Eberta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jana Appelová

Vážený pane Pluhaři, promiňte, že se nevyjadřuji k Vašemu článku, ale jde mi o záležitost spíše osobní. Nezlobte se, že Vám píšu, ale snažím se dohledat ještě nějaké žijící příbuzné a Vaše jméno není právě běžné. Měla jsem pratetu Zdeňku Pluhařovou, bytem Praha 2, Královské Vinohrady, nejprve Polská, později se přestěhovala do Slezské ulice. Pratetin manžel Emanuel Pluhař byl vězněn komunistickým režimem, prateta byla sestrou mé babičky Marie Fričové. Buďte tak velmi laskav, a pokud jste synem mé pratety /a měl jsme bratra Jarečka, který se utopil v Berounce) kontaktujt mě na adrese janaappelova@email.cz. Z naší rodiny už nás mnoho nezbylo, jen moje sestra a neteř, která studuje v Mnichově germanistiku a bude v letošním roce skládat doktorské zkoušky. Ráda bych měla kontakt s dalšími žijícími příbuznými. Pokud se jedná jen o náhodnou shodu jmen, pak mi promiňte.

S projevem úcty

Jana Appelová