Fotbalové mistrovství světa zatím skvělé

wc18 russia
3.7.2018 13:10
Vynikající stadiony, skvělá návštěvnost a výtečná atmosféra provází zatím jednotlivé zápasy mistrovství světa. Část západních médií sice strašila před zahájením šampionátu Ruskem a Putinem a snažila se odrazovat potenciální návštěvníky od cesty do Ruska na mistrovství. Ale fotbal je tak atraktivní hra, že lidé prostě nedbali nabádání rusožroutských médií. A dobře udělali.

I když západní média čekají dychtivě na jakékoliv „špatné“ zprávy z Ruska, aby je mohla s chutí zveřejnit a rozpatlat, zatím žádné nepřicházejí. Rusko vložilo do přípravy mistrovství světa ohromné peníze, ze kterých byly vystavěny nové stadiony a přestavěny ty staré a byla vybudována nová dopravní infrastruktura a také hotely. Vše zatím funguje, včetně supernáročné logistiky.

Pokud by ruský šampionát skončil dnes, mohli bychom říci, že se jedná o jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší šampionát ve fotbale všech dob. Ale ještě počkejme na závěrečné události a počty. Fotbal je dnes ohromným celosvětovým průmyslem, s nesmírnou výdělečností. Zemím účastnícím se šampionátu vedení FIFA přislíbilo, že si mezi sebe rozdělí téměř osm set milionů dolarů.

Šampionát je zatím pohřebištěm nadějí velkých favoritů. Ať to byli Němci, Portugalci či Španělé, ve hře jsou stále ještě Brazilci a také další z favoritů Belgie, k nimž se přidávají vynikající Chorvaté. Vypadá to, že se světová špička začíná nejen rozšiřovat, ale také velmi vyrovnávat. Možná je to z částí tím, že favorité z Německa a Argentiny či Španělska nepřijeli v nejlepší formě. Ale týmy z Japonska či z Mexika vysloveně nadchly svou hrou a svým neutuchajícím entuziasmem.

Zdá se, že fotbal zůstává nejen největším celosvětovým sportem, ale on je stále vyrovnanější a tím je vlastně univerzální. A to je jen dobře.

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jiří Volný st.

Souhlasím s tím, že šampionát musí nadchnout každého fanouška, i ty velice vlažné. Plné ochozy, skvělé počasí, fotbalové hvězdy a dramata boje o postup do dalšího vyřazovacího kola. Pochopitelně jsme svědky i opatrných pasáží, pěšího fotbalu, nepřesností v rozehrávce a simulování, ale i přesto máme velký fotbal rádi. Zaujal mne okamžik, kdy Panama vstřelila svůj první gól na mistrovství světa a hned Anglii. Radost fanoušků a celého týmu byla obrovská, navzdory tomu, že prohrávali 1:6. Oceňuji i taktní přístup Angličanů, kteří od toho okamžiku dohrávali tak, aby už nedali gól a nezkazili panamskou radost.