Igor Matovič - stoupenec Andreje Babiše

matovič ol
1.3.2020 17:00
Připusťme, že jsme si všichni, kdo komentujeme politické události, museli udělat rychlý doučovák, kdo je to vlastně ten Igor Matovič. Já už dopředu napsal blog, ve kterém jsem zkonstatoval, že prostě Směr nemá na vítězství šanci a že zvítězí onen pro mne vlastně neznámý muž.

Obyčejný člověk…Ano to mě napadalo, když jsem ho nyní už párkrát poslouchal. Jakási slovenská kopie Andreje Babiše – podnikatel, bojující proti starým korupčním strukturám, ostrý, rebelský a jak říkám obyčejný člověk, který má jediný cíl: zbavit Slovensko bývalého přežívajícího mečiarismu a nyní přežívajícího ficismu…Stejně tak náš Andrej Babiš bojoval proti tzv. tradičním stranám pod heslem: Všichni kradů.

Naše opozice ihned zajásala: Matovič to ukázal: Je možné porazit Babiše, tak jako Matovič porazil .Fica.

Jako téměř vždy je naše opozice mimo. Tento chlápek rozhodně nebude fanatický přívrženec eurointegrace, euroatlantických vztahů a podobných nesmyslů.

Oproti Čaputové, jejíž svěřenci utrpěli debakl a vůbec se do Národní rady nedostali, což pokládám za nejkrásnější výsledek slovenských voleb, stejně jako bývalého prezidenta Kiska, který svými protiruskými a protičínskými fanatismy připomíná naše senátorské šílence ze STAN, TOP 09 či dalších podivných uskupení, obyčejný člověk Matovič jasně řekl, že ho zajímá Slovensko a boj proti korupci a mnohé, co  dosud dělalo Slovensko  v rámci EU se mu nelíbilo.

Nuže nám mnohým také ne. Slovensští politici se chovali často jako šprti, kteří chtějí dokázat, jak jsou prostě euroatlantičtí a proevropští.

Sympaťák.

A samozřejmě, že první návštěva bude patřit Česku, protože s Babišem si bude přece rozumět a tradice se mají dodržovat.

Chudáci naši chvilkaři, naši havlisté a pravdoláskaři. Znovu prohráli.

Předsedou slovenské vlády nebude žádný agresivní liberální čaputovec, ale ani Kiska.

Bude tam sympatizant Babiše, žádný eurohujer a euroatlantic.

Co více si můžeme přát?

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Je nepochybné, že pan Matovič je stoupencem a obdivovatelem Andreje Babiše. Pokud byste si dali čas a našli si na ČT24 dlouhý rozhovor českého redaktora právě s panem Matovičem (krátce po vítězných volbách), tak byste to nepochybně potvrdili. Shodou okolností jsem ten rozhovor na ČT24 sledoval. 

Pan Matovič SÁM OD SEBE (bez nějakého vyzvání od redaktora) se tak trochu začal s A. Babišem srovnávat. Že také ta "jeho" slovenská strana se doslova vznesla k nečekaným výsledkům.

A uvedl, že jeho slovenské  straně to trvalo deset let, zatímco Hnutí ANO to pořídilo (a ještě ve větším rozsahu) v podstatě za tři roky. 

Tím vůbec netrvrdím, že bych obdivoval jednoho nebo druhého. Na jiném místě zde jsem publikovat doslovný přepis článku z Lidovek, který je o faktech z "vítězných slovnských partajích" a především o jejich HODNĚ CHUDÝCH předsedech. Někteří z nich mají pod svojí mocí i media. Ale chudák není z nich ani jeden. Možná proto by se jim ta ústavní většina mohla hodit. Za pozornost tam stojí také to, co všechno naslibovali voličům. Ústa mi nedoklapla. A také jako autor článku jsem ocenil, jak dostala přes ústa paní Čaputová - myslela si o své popularitě příliš. 

opatovice328

Pane Vyvadile, myslím, že nemáte pravdu, rád bych byl, kdybyste v té bídě pravdu měl. Za tímto člověkem "bez tváře" stály nějaké peníze a teď hádejme, odkud byly. Ohledně Babiše mohu říci, že i když on sám nekrade, tak ke korupci žádný vyhraněněně proti vztah nemá. Na mě nepůsobí nic trapněji,než když někdo ve své předvolební rétorice používá argumentu, že bude bojovat proti korupci, tak to se začnu smát. Že to ještě na ty jednoduší zabírá, těžko mohu uvěřit. Ta je tu, a na Slovensku ještě podstatně více, zažraná za posledních 30 let tak do kůže, že odtud není již cesty ven.           

Dona

Bolo by fajn, keby ste mal pravdu. Ale, vo všetkom je nejaké ale.

Po prvé, nebude vládnuť sám. Po druhé - vo svojom tíme má odchovancov NATO, eurohujerov,.... Po tretie, celá politická scéna, až na výnimky, je rusofóbna.

Za tejto vlády dôjde k totálnemu obratu zo stredovej politiky všetkých azimutov - k Západu a NATO. Preto sa vaša kaviareň tak teší Matovičovmu víťazstvu a víťazstvu liberálno - konzervatívnym silám. I keď ten konzervativizmus víťazov je vágny.